Karmienie MASTACEMBELUS ERYTHROTAENIA

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Karmienie MASTACEMBELUS ERYTHROTAENIA

Post autor: maryoosh71 »

Dwa dni temu kupiłem Węgorzyka ognistego (MASTACEMBELUS ERYTHROTAENIA).
Ryba jest w dobrej kondycji (ciekawska wszystko ją interesuje), ale nie chce jeść, dawałem mu serce i dżdżownicę, ale tylko powąchał i nie ruszył. Jutro kupię ochotkę, bo podejrzewam, że w sklepie go karmili przez dłuższy czas właśnie ochotką i się przyzwyczaił.
Może ktoś zna jakiś sposób przyzwyczajenia czy namówienia tej ryby na inne menu.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Te rybki sa bardzo wybredne. Raz przyzwyczajone do jednej karmy ignoruja wiele innych pokarmow. Tu pomaga glodowka. Nawet dwa tygodnie. Mozesz juz po 2 dniach sprobowac u dzdzownicami. Jezeli nie... to nastepne dwa dni. Rybce sie nic nie stanie :wink: A potem menu musi byc urozmaicone. Dziennie cos innego. A tak naprawde... ochotka wystarcza jako pokarm tylko mlodym osobnikom. Te ryby rosna w akwa spokojnie do 70cm a w naturze do 1m. Sprubuj z mlodymi gupikami tak do 2cm.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Post autor: maryoosh71 »

Wiem, że są wybredne i wiem, że muszę go nauczyć jeść wołowinę, dżdżownice i wiele innych rzeczy, bo duże rosną, kiedyś miałem podobnego, takiego w łaty jak wąż boa ( 80 cm).
Też nic oprócz ochotki nie chciał jeść, miałem z nim spory problem bo głodówki nic nie dawały, musiałem go najpierw ,,rozepchać’’ przez kilka dni ogromnymi porcjami ochotki, potem głodówka i zacząłem go oszukiwać długimi paseczkami serca, które moczyłem w ochotkach, żeby przeszły zapachem, trochę to trwało.
Jutro jadę kupić ochotki. Myślę też dołożyć mu do towarzystwa trzciniaka.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz mocno za małe akwarium żeby hodować ostronosy MASTACEMBELUS ERYTHROTAENIA.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Post autor: maryoosh71 »

Za małe? Czy ja wiem ,być może ale, mój ostronos ma na razie 15 cm.
Akwarium ma 200 l. netto, czyli samej wody, całe akwarium ma 250 l.
Jest w nim dużo zakamarków i jaskiń, szykuję właśnie całkiem spory korzeń,
Będzie gotowy za jakiś miesiąc. Poprzedni ostronos miał z 80 cm i bardzo sobie chwalił mieszkanie.
Siedział sobie w swojej grocie, jadł z ręki (dokładnie z kijka, na który było nadziane jedzenie), czasami wychodził na spacer, pozwiedzał, sprawdził czy wszystko w porządku i wracał do swojej groty. Nie wykazywał objawów klaustrofobii.
Myślę, że dość bogata zabudowa (rośliny, groty, korzenie) powoduje zwiększenie powierzchni życiowej. Poza tym będę go obserwował i w razie potrzeby postaram się o większe lokum.
Na razie bardziej mnie martwi fakt, że wciąż nie chce żreć. Jest zdrowy i żywotny wszystkim się interesuje, zwiedza akwarium ale brak mu apetytu. Dziś mu przywiozłem ochotki z miasta powąchał i nie tknął, może trzeba jeszcze poczekać.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Post autor: maryoosh71 »

Dziś zjadł po raz pierwszy kilka ochotek :lol: . To jego portret z kolegami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
trzcinka3
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2007 0:43
Lokalizacja: Ligota gm Widawa

Post autor: trzcinka3 »

Witam
Mam pytanie-jaką masz temperaturę w akwarium?
Myślenie nie boli
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Według literatury ostronosy ogniste moga dorosnąć do 100 cm. Nadal więc twierdzę, że masz za mały zbiornik.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

pisałeś że miałeś długonosa ognistego 80cm w akwa 250l :shock: standardowe akwa 240l ma wymiary 120-40-50 mysle że ta ryba nie miała jak sie ruszyc w tym akwa. Słyszałem że dla tego gatunku to minimum 500l a nie 200!!
trzcinka3
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2007 0:43
Lokalizacja: Ligota gm Widawa

Post autor: trzcinka3 »

w ogóle w tym akwarium to same problemy na przyszłość-ryby tropikalne i zimnolubne płazy-przecież tego nie powinno się łączyć-stres dla wszystkich żyjątek
Myślenie nie boli
ODPOWIEDZ