[112l] ogolne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Lukaszenko
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2006 11:16
Lokalizacja: Częstochowa

[112l] ogolne

Post autor: Lukaszenko »

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum pasowałoby się przedstawić :D
Nazywam się Łukasz. Od kilku lat miałem akwarium 30 litrowe z gupikami, teraz nadszedł czas na zmiany.
W przyszłym tygodniu planuje kupić akwarium 112l (80x35x40). W związku z tym mam kilka pytań co do obsady i nie tylko :)

Ze sprzętu planuję kupić:
- filtr Aquael FZN-2
- grzałka z termostatem Aquael 150W
Dobrze wybrałem czy polecicie mi coś innego?

Mam takie pytanie co do żwirku, czy może on pochodzić z rzeki?

Planuje taka obsadę:
- Danio pręgowane
- Neony Innes
- Prętniki karłowate (harem 1+3?)
- Kiryski spiżowe
- 1 glonojad
- kilka krewetek karłowatych (raczej Red Fire)
Według tego co przeczytałem w książce, na tym i innych forach ryby te spokojnie mogą być w jednym wielogatunkowym akwarium.
Doradźcie mi teraz po ile miałbym mieć Danio, Neonek Prętników i Kirysków?

Jakie roślinki pasowały do takiego akwarium?

Mam nadzieje ze mi pomożecie :) z góry dzięki

Pozdrawiam
Łukasz
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

wiec tak mam takie akwarium jak chcesz kupic ,zwróc uwagę że prostokatne ma większa pojemnośc niż profilowane i jest tańsze
filtra nie znam ale jeśli cie stac to pomyśl o zewnętrznym
grzałka wystarcz ja mam wyłaczona starczy ciepło od świetlówek
w temacie pokrywy standardowa pokrywa ma dwie świetlówki i nadaje sie dla mało wymagajacych roślin jeśli planujesz rośliny wymgajace dużo światła proponuje rozważyc zrobienie pokrywy samemu
żwirek to lepiej z sklepu jest tani i pewniejszy
w temacie obsady to poczekaj jeszcze na opinie bardziej doświadczonych
ja myśle że
prętniki będa dobre mam od paru dni 1+2 sa super
z glonojada bym zrezygnował i dał kilka otosków
w temacie danio i neonów to może jedne z nich w większej ilości lub jak ja stadko tetry czarnej
to tyle poczekaj na inne opinie
Neisa
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Neisa »

Ja właśnie zakupiłam akwarium 112L.

Na filtrze lepiej nie oszczędzać, ja mam wewnętrzny Aquaela i jest ok, ale wszyscy zachwalają zewnętrzne (ja nie mam miejsca na taki).

Żwirek rzeczywiście jest tani (za 20L zapłaciłam ponad 20zł), ale sądzę że taki z rzeki też będzie ok, ale musisz go dokładnie wypłukać.

Danio pręgowany nie wymaga wysokiej temperatury, ok 22-24st C, zwykle hoduje się je w akwariach nie ogrzewanych (gdy w mieszkaniu jest ciepło).
Dobieraj więc ryby pod Danio.
Minimalna ilość neonków i danio to moim zdaniem ok 10 szt. Lepiej się nawet prezentują w liczniejszej grupie, nie mówiąc o tym, że lepiej sie czują :)

Jeżeli chodzi o pokrywę to my od razu wymieniliśmy świetlówki na takie przyjazne dla roślin (w sklepie akwarystycznym na pewno ci doradzą).

Rośliny również lepiej jak na miejscu wybierzesz. Ja wybrałam sobie w internecie i w książce, po czym pan sprzedający rośliny zweryfikował mój wybór doszczętnie :wink:

Glonojada też bym sobie darowała na rzecz otosków. Z tego co się dowiedziałam na forum dorosłe glonojady robią się leniwe i podkradają pokarm rybom zamiast jeść glony :)

Pozdrawiam
Marta
Lukaszenko
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2006 11:16
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Lukaszenko »

Akwarium oczywiście kupuje prostokątne nie profilowane :D

Pokrywę planuje zrobić sam, tylko zastanawiam się jeszcze z czego i jak.
Co do świetlówek to w tej chwili się nie orientuje. Muszę poczytać trochę na tym forum. Chyba że wy od razu mi coś doradzicie.

Glonojada(5cm) już mam. Na razie może być. Jak urośnie i będzie za duży to komuś oddam.

Żwirek raczej wezmę z rzeki. Dokładnie wypłukam, wygotuję i powinien być dobry :)

Czekam na następne podpowiedzi z waszej strony :)

Pozdrawiam
Łukasz
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Lukaszenko
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2006 11:16
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Lukaszenko »

Czy takie ryby jak planuję mieć mogą być w jednym zbiorniku z krewetkami karłowatymi?
ODPOWIEDZ