[60]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dosia japko
Posty: 22
Rejestracja: 04 gru 2006 20:02
Lokalizacja: warszawa

[60]

Post autor: dosia japko »

Mam dylemat , poniewaz chcę zmienić akwa z 25 l na 60 l i nie wiem jakie rybki dokupić do tych , które już mam . W tej chwili wygląda to tak : 2x glonojad ( zbrojnik niebieski ) , 2x mieczyk , 2x bocja wspaniała , 8 x neon innesa , 2x molinezja ( z których mam ok.18 młodych :D )

Mam nadzieje że coś pomożecie , z góry dzięki , Pozdrawiam Dominika :)
Przeciętny pies jest milszy niż przeciętny człowiek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Ojjj..no to tak, lekko nie jest. Trochę przeraziło mnie co masz w tych 25 litrach, glonojada o jednego za dużo, bocji tam nie powinno być, molinezji także o młodych nie wspominajac. Niestety straszne warunki dla tych rybek i niestety dobrane chyba bez przeczytania jakie powinny miec warunki te ryby zapewnione. W nowym akwarium 60 litrowym tez nie beda mogly byc bocje i niestety tez nie będa mogły byc molinezje. Nie musisz nic kupowac, a wresz wydawac. Zostaw w nowym zbiorniku glonojady, i neony innesa i bedzie w sam raz na 60 litrowy zbiornik. Ostatecznie jak bedzie malo...można coś drobnego jeszcze dokupic.
Niestety bocje, molinezje musisz wydać...jeśli zależy Tobie na dobrym hodowaniu ryb i zajmowanie sie akwarystyka.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Ojej, ale niedobrana obsada, sugeruję zrobić korektę obsady do tego 60 litrowego zbiornika. Na pewno jak zresztą powiedział Mireks możesz zostawić neonki, co do glonojadów też się zastanawiam, czy mogą być w tych 60 litrach hmm. Jak nie są jeszcze za duże to mogą. Bardziej by pasowały np otoski z rodziny otocinklus. Osiągają one mniejsze rozmiary. Ale z pozostałych prócz bocji, które trzeba oddac w dobre ręce jak również molinezje, pamiętaj tylko, aby nie było przerybnienia. Najlepiej to pielęgnować rybki z jednego regionu występowania.
ODPOWIEDZ