Metna woda , jakby mleko

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kunio
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2006 21:03
Lokalizacja: Wałbrzych

Metna woda , jakby mleko

Post autor: kunio »

Witam

Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc , zaczne o moim sprzecie jaki posiadam

Akwa : 112l profilowane
Filtr : Tetra Tec Ex 700 zewnetrzny , Aqua Szut Turbo wewnetrzny
Grzałka : Hagen 150W z termostatem
Oswietlenie : 2x18W malo!!! :oops: , zamierzam dozucic jeszcze 30W
pH: 7
TWW: 5

Załozyłem akwarium w czwartek (dzisiaj jest niedziela) zaczalem od filtra Tetry wszystko włozylem tak jak jest w instrukcji czyli od dołu:
1.Ceramika na to gabka
2.Bio kulki
3.2x bioaktywne gabki
4.bioaktywna gabka , wegiel aktywny, wkladka filtracyjna z przedzy

Ulozylem zwir na dnie , nastepnie dodalem TetraPlant Complete Substrate takie gotowe podloze dla roslinek i na to zwir bialy , lacznie jakies 8-10cm podloza. Posadzilem roslinki , żabienice amazonskie , kilka cryptokoryn , anubias i jeszcze pare roslin ktorych nazw nie znam, nastepnie pod kozenie dodalem nawoz w tabletkach Tetra Plant CRYPTO. Włozylem dwa kozenie po obu stronach zbiornika .Kiedy wlalem juz wode dodalem do niej tak jak jest w instrukcji (5ml na 10l wody czyli jakies 55ml) TETRA AQUA TORUMIN oraz nawoz w plynie TETRA PLANT PLANTAMIN ta sama dawke 55ml.Wlaczylem filtr i grzalke ktora ustawilem na 24C .Woda na samym poczatku byla bardzo zmetniala tak jakby ktos nalal do niej mleka , ale wogole mnie to nie dziwilo. Na nastepny dzien wlozylem dodatkowo stary filtr Aqua szut ktory wyciagnalem z poprzedniego akwa zaznaczam ze ten filtr caly czas chodzil gabki wogole nie czyscilem. W piatek woda troche sie poprawila ale tylko w nieznacznym stopniu , dzisiaj jest niedziela i postanowilem wyciagnac wegiel z mojego filtra zewnetrznego , zmierzylem pH i wyszlo mi 7 , nastepnie Twardosc calkowita wody wynik byl 5 .Temperature mam 24C staram sie intensywnie napowietrzac wode .W moim akwa chce trzymac 5 skalarow ktore trzymam u mojego kolegi narazie wiem ze to maly zbiornik ale ma te rybki juz jakies 3 lata i bardzo sie do nich przywiazalem. ALe ta woda mnie dobija jest jakby ktos wlal do niej mleko pomozcie mi .Moze potrzeba wiecej cierpliwosci????? Moze przyczyna jest ten bialy zwir ?????
ODPOWIEDZ