Metna woda , jakby mleko

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kunio
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2006 21:03
Lokalizacja: Wałbrzych

Metna woda , jakby mleko

Post autor: kunio »

Witam

Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc :lol:

Akwa :112l
Filtr : Tetra Tec Ex 700 zewnetrzny , Aqua Szut Turbo wewnetrzny
Grzalka :Hagen Elite 150w z termostatem
Temperatura : 24C
Oswietlenie :2x18W :oops: mam zamiar dolozyc jeszcze 1x30W
pH: 7
Twardosc calkowita wody 5N

Akwa zalozylem w czwartek zaczalem od filtra Tetry ulozylem wszystko wedle instrukcji czyli od dolu:

1. Ceramika , bioaktywna gabka
2. Bio kule
3. 2x bioaktywna gabka
4. Bioaktywna gabka ,wegiel aktywny, wklad filtracyjny z przedzy

Nastepnie ulozylem zwirek na to polozylem Tetra Plant Complete Substrate takie gotowe podloze dla roslinek i na koniec podalem bialy zwir.Posadzilem roslinki , kilka zabienic amazonskich , cryptokoryny , anubias i pare roslin ktorych nazw nie znam.Pod kozenie wsadzilem nawoz w tabletkach Tetra Plant Crypto.Dodalem jeszcze dwa kozenie po obu stronach akwa.Nalalem wode i dodalem tak jak w instrucji (5ml na 10l wody czyli jakies 55ml) Tetra Aqua TORUMIN i nawoz do roslinek w plynie Tetra Plant PLANTAMIN .Na poczatku woda byla strasznie metna , ale wogole mnie to nie dziwilo bo bylo to nowe akwa.Nastepnego dnia bylo to samo , postanowilem wyciagnac filtr z drugiego akwa Aqua Szut Turbo i podlaczylem go. Wsobote woda troszke sie poprawila ale w bardzo minimalnym stopniu , wiec postanowilem wyciagnac wegiel aktywny z filtra Tetry. Dzisiaj jest niedziela i wogole nie widze poprawy wody , staram sie ja mocno napowietrzac filtrem wewnetrznym, a woda wyglada jakby ktos nalal do niej mleka POMOCY .
Dzisiaj mierzylem pH wyszlo mi 7 Twardosc calkowita wody 5N.Zamierzam trzymac w tym akwarium 5 skalarow , wiem ze jest to zbyt maly zbiornik ale mam te rybki juz 3 lata i bardzo sie do nich przywiazalem.
Moze jest zbyt wczesnie ????A moze potrzeba wiecej czasu aby woda dojrzala ???Moze jest to wina bialego zwiru???A moze to pierwotniak???
Prosze o wasze opinie
ODPOWIEDZ