Problem z pokrywą i oświetleniem. Przerobić na akwa otwarte?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hej, dopiero teraz zobaczyłam dalszy ciąg tego tematu.

Twoje rozwiązanie bardzo mi się podoba. Czekam na kolejne fotki.

Jeżeli chodzi o rosnące u mnie rośliny, to podaję spis:

mech jawajski, mikrozorium oskrzydlone, stroiczka drobnolistna, kabomba, kryptokoryny dwóch rodzajów, anubiasy (małe i duży), wgłębka, rzęsa wodna i paproć pływająca. Moczarki nie mam, bo jej nie lubię. Szybko rośnie jak zwykłe zielsko i nie mam gdzie jej trzymać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

gilliam pisze:Do kordare:

Jeśli chodzi o pierwszy link, to już wcześniej to przeglądałam. Problem w tym, że moja pokrywa ma pośrodku jakieś dwa pudła. Nie wiem, co to jest, może jakieś zasilacze...
te "pudła" kryją elektrykę to po pierwsze
a po drugie pełni rolę żebra konstrukcyjnego - wzamcnia obudowę - bez tego zacznie się wyginać i jeszcze wpadnie do wody ;)
w końcu to tylko WROMAK
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Moja pokrywa to nie Wromak, tylko Akwa-Rynkar (w sumie to pewnie jedno i to samo badziewie...).

Zorientowałam się już, że te "pudła" są koniecznością, domyślam się, że to są właśnie stateczniki.

Mój pomysł z oświetleniem zamontowanym nad akwarium nie wypali raczej. Dopiero teraz, kiedy przez cały czas mam otwarte wszystkie klapy w pokrywie, rozumiem, co to znaczy parowanie wody. A co dopiero, gdy w ogóle nie będzie pokrywy? Już teraz, gdy co sobotę podmieniam wodę, to widzę, że poziom wody spadł o ok. 3cm. Problem w tym, że jeśli wyjadę na dłużej, to moje akwarium może wyparować!

Dlatego też mam teraz taki plan- wywalić te stateczniki na zewnątrz (przykleić je czymś do ścianki szafki. Dokupić kolejny trzeci statecznik, a na miejsce tamtych dwóch dać trzecią świetlówkę.

Można tak?
Obrazek
ODPOWIEDZ