Oj źle....

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Oj źle....

Post autor: Encza »

Właśnie przed chwileczką zapukał do mnie młodszy sąsiad ( 12 lat ) z prośbą, abym mu zainstalowała coś na kompie. Weszłam, ale mniejsza o to. Dostrzegłam coś co mnie zbulwersowało. Rybki. Żeby to było akwarium, ale nie! Jakieś 10 l, a w środku nie działająca pompka, woda jak mleko, zero roślin i teraz najgorsze :shock: :

- chyba z trzy duże gurami,
- bojownik,
- jakoś 3 mieczyki heller ok. 6 cm,
- jeszcze jedna ryba ( ok 5 cm ) czerwona podobna do pielęgnicy.

Na dodatek smród z akwa niemiłosierny, a woda wyparowała do połowy. Boże.... Żal mi się zrobiło jak niewiem.... Smytałam, czy nie chce się ich pozbyć, jeżeli i tak o nie nie dba. mówi, że nie! Spytałam, czy nie odsprzedałby ich, też nie! Nie wiem co zrobić, ale nie zcierpie tego!

Pomóżcie i podsuńcie jakiś pomysł, proszę!
Neisa
Posty: 28
Rejestracja: 21 lis 2006 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Neisa »

Może warto pogadać z jego rodzicami, bo naprawdę szkoda ryb! Zachowują się BARDZO nieodpowiedzialnie...
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

Napewno to zrobię! Ale jeżeli nie wypali? Jak go wtedy przekonać?
Awatar użytkownika
gostju
Posty: 16
Rejestracja: 13 gru 2006 8:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: gostju »

Myślę, ze może spróbować pomóc doprowadzić to jakoś do porządku. Czasami zwykłe zainteresowanie tematem kogoś z zewnątrz potrafi zdziałać cuda :).
Może chłopak nie ma pojęcia jak się do tego zabrać...

Pozdrawiam
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Encza »

To nie tak.... Ile już on zwierzxąt i jego bracia wymordowali, chomiki, świńki morskie, koty, rybki, a teraz jeszcze królika kupili o.O!!!!!!!!!!!!!!!! Zawsze ''niechcący'' bo kot z balkonu spadł, a chomik nie dostał jedzenia, papużka się pomiędzy prętami udusiła.... I same takie teksty. Dlatego ja chcę odratować te rybeczki.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Pogadaj z rodzicami, wg mnie to juz jest męczenie zwierząt
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Encza
Posty: 28
Rejestracja: 14 gru 2006 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Udało się!

Post autor: Encza »

No i udało mi się ! Teraz Wam wszystko opisze co i jak, moją sytuację itd. Negocjacji cenowej już opisywać nie będę, bo sami byście dostali białej gorączki :lol: . Wkooooońcuuuuuuu zgodził się na 20 złotych. 10 dała mi koleżanka i wzięła akwa i ja dałam 10 i wzięłam nieszczęsne rybcie, pompkę, no i podłoże. ( Obecnie teraz posiadam jedno akwa 112 l i jedno niedoklejone przepuszczające wodę 70 litrowe, ale koleżanka już pożyczyła mi klej do klejenia akwariów i właśnie dziś mam zamiar je posklejać. No i dwie pompki. ) Wpuściłam ''nowych i szczęśliwych'' :D do ogólnego. No fakt, że teraz bardzo tłoczno. No bo rybek aż 42.... Ale spokojnie, jest dużo malutkich mieczyków, a po za tym przecież zaraz sklejane będzie drugie akwa, więc będzie dobrze :) . Mniejsza o to. Bardziej chodzi mi o rybki które odkupiłam. Stan akwa - no comments. W środku pływały luzem jakieś sztuczne rośliny, ale nie do akwa, tylko domowe sztuczne rośliny. Jakieś plastiokowe zabawki coś jak kinder niespodzianka :? .... Teraz stan rybek. Były ( no i są :) ) :

- Prętnik karłowaty. Stan najgorszy, bo właściwie ja już nie wiem. Czy ma on/ona jakieś dwa guzy po obu stronach ciała, czy poprostu jest w ciąży.... Teraz leży oddzielona od reszty, leży na kamieniach jakoś wykrzywiona i ciężko łapie powietrze.

- Molinezja Black Molly. :twisted: . Wszystkie ryby mi zapładnia, nawet samców :P ! Po za tym ok.

- Dwa dziwne guraminy, cłe czerwone. OK.

- Bojowniczek. OK.

- Mieczyk Hellera zwykły i jeden weloniasty. OK.

- Żabka, którą przygniotłam kamieniami w umywalce. NIE OK....

Co może być z prętnikiem i Black Molly????????????????
AHA! I doradźcie mi jakby zestawić obsadę, tzn. jak podzielić rybki na dwa akwaria, skoro mam:
-mieczyki,
-gurami,
-skalary,
-molinezje,
-prętnika,
-kiryśniki,
-zbrojnika.

Z GÓRY DZIĘKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 08 sty 2007 18:06 przez Encza, łącznie zmieniany 1 raz.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Czesc obsady mozesz oddac do zoologicznego poprostu badz wymienic sie ze sprzedawca na jakies rosliny badz pokarm dla rybek :lol:
Tez mialem mlodego sasiada ktory mial sporo rybek w 15 litrach i powiedzialem jego rodzicom ze skoro on sie broni przed tym by mi je oddac czy odsprzedac to ja sie zajme jego akwarium ale musial mi obiecac ze zadnej juz rybki nie dokupi i w ten sposob oddalem mu moje 60 litrowe akwarium urzadzilem dosadzilem sporo roslin czesc jego rybek oddalem(w zamian za rosliny) do sklepu a czesc zostawilem i w taki sposob chlopak mial radoche ze rybki zostaja w domu a mi ulzylo ze sie nie mecza.Po 2 miesiacach co prawda znudzily mu sie rybki i zechcial miec krolika ale to juz inna historia :wink: :lol: wazne ze rybciom nic sie niestalo.
Wracajac do Twojej obsady poczytaj jakie ryby zajmuja jakie biotopy i mozesz stworzyc w dwoch akwariach dwa rozne biotopy np w jednym jakas ameryke a w drugim mini azje :wink: Powodzenia
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ