[165] litrów AZJA Obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

[165] litrów AZJA Obsada

Post autor: bulik12 »

Mam propozycje do mojego akwa zatwierdzcie czy jest ok i czy rybki sie nie zjedza ale mysle ze jest ok
25xBrzanka sumatrzańska
?x Bocja wspaniala
4xKosiarka
Moze jakies razbory klinowe
i ekipa sprzatajaca to krewetki:]
Czekam na krytyke.... na pochwaly tez:)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jakie pochwały? Odnośnie czego? Nie widzę co mam chwalić, nie zamieściłeś zdjęć zbiornika.

Podaj litraż, sprzęt, parametry wody, rośliny. Bez tych informacji trudno jest cokolwiek powiedzieć.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

No fakt troche mnie ponioslo ale litraz jest podany w tytule ale do przypomnienia podaje ze ma 165 litrow jest waski bo ma 22 cm dlugosc to 150 i wys 50 sprzet to filtr tetra ex 700 dwie grzalki tetra 150. Pytam sie o obsade bo dopiero bede zaczynal zakladac zbiornik chodzi mi tylko czy taka obsada bedzie sobie dobrze zyla w moim akwarium. Nie moge sie w dodatku zdecydowac na rodzaj podloza. Chcialbym sie dowiedziec jakie byscie wybrali .
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

ja doczytałam, że najlepszy do Azji jest piasek :) kilka lignitów, dużo roślin, pod piach troche włókien torfowych ( by uzyskać efekt "herbacianej" wody )
jezeli masz filtr dwukomorowy możesz do jednej z nich zamiast gąbki włozyc torf granulowany to tez da ten efekt co włókna a nie będzie "farfocli" unoszących się w wodzie :)
jak będziesz miał już fotki - wklej :) chętnie zobacze jak ci wyszło :)
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2006 17:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Alan »

Szerokość jest za mała na bocje wspaniałe, lepiej sie zdecydować na jakieś małe łagodne gatunki i/lub kilka piskorków (Pangio kuhlii lub jak się uda kupić Pangio semicincta) :)[/i]
SA player
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

Tez tak myslalem dlatego napisalem tego posta w dodatku twoja propozycja jest fajna podobaja mi sie te rybki a szukalem czegos na dno mysle ze nie beda przeszkadzac krewetkom. A jak reszta ekipy mysle ze da sobie rade.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2006 17:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Alan »

Piskorki to łagodne rybki ;) Aktywniejsze są nocą, dużą część dnia spędzają w ukryciu, dlatego powinieneś zapewnic im kryjówki :D
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

No to prwdopodobnie bedzie tak:
25 brzanek sumatrzańskich
4 piskorki:]
4 kosiarki
pare krewetek filtrujących
no i mysle nad jakims innym malym stadkiem moze razbora co wy na to??
zproponujcie mi jakies rybki bo mi brakuje jednego stadka.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2006 17:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Alan »

Ładnie, ładnie :) Zmniejsz troche stadko brzanek sumatrzańskich i dołóż stadko innych brzanek lub razbor klinowych, espei, albo zdecyduj się może na same razbory i do tego może harem pretników karłowatych ?? :D
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

NO to tak jak zakladalem
15-20 brzanek sumatrzańskich musza zostac bo to najlepsze rybki:]
4 kosiary
4 piskorki
krewetki filtrujace
10 razbór klinowych i powinno byc dobrze.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2006 17:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Alan »

Powinno być dobrze, lecz lepiej kup 15 brzanek :D
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

a moze zamiast razbór klinowych kupic jakies inne brzanki?? co o tym myslicie
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Musisz uważać przy doborze, ponieważ brzanki sumatrzańskie obgryzają płetwy innym rybom, szczególnie tym z dłuższymi płetwami. Z drugiej strony trzymane w większym stadzie, podobno nie mają takich skłonności.

Jako że bardzo podobają mi się razborki, to nie mogę tobie inaczej poradzić, jak zostawić je w planowanej obsadzie :D Proponowałabym zmniejszyć troszkę stadko brzanek i powiększyć stadko razborek.

Poza tym, nie uważasz, ze brzanki sumatrzańskie i razbory klinowe świetnie do siebie pasują kolorystycznie? :wink:
Obrazek
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

No wlasnie tez tak sobie pomyslalem ze bardzo do siebie pasuja, a co do zachowania brzanek sumatrzanskich to tak jak juz napisalem w stadzie ta agresja zanika wiec mysle ze bedzie ok.
ODPOWIEDZ