[120l ]profilowane

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

[120l ]profilowane

Post autor: vitesse7 »

Witam, dawno mnie tu nie było. troshke mi sie zmieniło w akwa. powiedzcie co o tym sądzicie:
120l akwa
2x18W- światło
aquashut 8W

Ryby:
4x pielęgniczka ramirezka (3 samce i 1 samica) (niedługo dokupie ze 2 samice)
5 mieczyków (2 samce i 3 samice)
wiele gupików eldnera. (namnożyło się)
3 zbrojniki niebieskie
1 sum (czarny w żółte paski wzdłuż ciała) nie pamietam jak sie nazywa
6 kirysków.

Rośliny:
żabienica
limnophilia
anubias
tatarak
nurzaniec

żwir biały kwarcowy

co wy na to? czy musze coś zmieniać? czy moge np dołożyć jeszcze pare mieczyków (bo mi sie rozmnożyły) żeby było bardziej kolorowo? Prosze o propozycje. Pozdrawiam
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

czy ten sum tak wygląda:
http://www.aqua-global.de/Bilder/platyd ... status.jpg
to jest platydoras costatus,fajna, spokojna rybka, rośnie do ok 20 cm i nie nadaje sie do akwarium 120-litrowego
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

tak to jest taki sum. kupywałem go jak miał niecałe 3 cm więc niewiem. czy macie jakies jeszcze zastrzeżenia lub porady co do obsady akwa?
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

ogólnie fajne akwa
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Wedle reguły 1cm/1l, to będzie tak:
- Ramirezy ok. 7 cm, ty masz 4, chcesz mieć 6, Ramirezy żyją w parach, więc będzie ok. Razem 42cm Ramirezów.
- Samce mieczyków rosną do 14 cm, samice do 16 cm. Co daje 76 cm mieczyków.
- Skoro parka to 2 sztuki, kilka to powyżej 3, to pod pojęciem "wiele gupików" przyjmijmy 5. Rozmanażają się, więc jest min. 1 samiczka. Samiczki do 5 cm, samce do 3. Więc mamy 17 cm gupików, oczywiście w "najlepszym"przypadku.
- Zbrojnik niebieski urośnie powiedzmy do 15cm. Masz 3, co daje 45cm.
- Platydoras costatus rośnie do 20cm
- Nie piszesz, jakie masz kiryski. W najlepszym wypadku byłyby to Corydoras habrosus po 3,5, co by dawało łącznie 21cm. Ale najprawdopodobniej są to spiżowe/pstre/panda, czyli ok. 7 cm, co daje 42cm

No i teraz dodajemy: 42+76+17+45+20+42=242

Wnioski: Obsadę masz dobrą... do 250l.

Nawet gdyby tak założyć, że rybka urośnie mniejsza niż wymiar książkowy, czyli od każdej rybki odjąć po 1cm długości, wyjdzie: 216.

Wnioski: 120l za małe, tak czy siak.

A ty chcesz jeszcze dodawać mieczyki...

Ponadto profilowane akwa ma mniejszy litraż niż proste.

A światło za słabe jak dla żabienic.
Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

i podoba mi sie taka odpowiedź. profesionalna. jak widać na zdjęciu poniżej troche pustawo jest więc dla tego sie pytałem co do tych mieczyków. a i to zdjęcie jest robione przed wpuszczeniem gupików eldnera. nie dodałem jeszcze nazwy jednej rośliny bo nie mam pojęcia jak sie ona nazywa. jest w lewym górnym rogu kawałek liścia widac co do tego żę światło mam zasłabe dla żabiennic to prosze spójż i oceń moją żabiennice. kupiłem ją jak miała 2 listki a teraz :
Załączniki
moja zabiennica.
moja zabiennica.
SSA44017a.JPG (49.37 KiB) Przejrzano 165 razy
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Odpowiedź może i profesjonalna, ale jestem kompletną amatorką. A zainteresowanie akwarystyką to także teoria, nie tylko praktyka, prawda?

To ty masz już te ryby czy nie? Bo ja na zdjęciu żadnej nie widzę...

Ja myślę, że jesli masz już wszystkie wymienione przez ciebie ryby w pierwszym poście, to powinieneś tylko część z nich zostawić.

Jaką wysokość ma twoje akwa? Bo mi się wydaje, że jak na żabienicę, to za niskie. No chyba, że... żabienicę delikatną :P

Faktycznie, jak na twoje światło, to rośliny nieźle wyglądają. Czym je jeszcze rozpieszczasz? :D
w lewym górnym rogu kawałek liścia widac
Lewy górny róg powiadasz... Tzn. chodzi ci o jakąś pływająca czy raczej miałeś na myśli lewy PRZEDNI róg? :wink: Czy może chodzi o taką wyższą, pierzastą, raczej słabą? Kiepsko widać, może to moczarka?
Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

tu sa ryby wszystkie te które napisalem oprócz gupików. a mieczyków nie widać bo większość to zielone mieczyki a czerwone siedzą w kotniku :D używam czasami nawozu tetry aquaplant czy coś takiego. wiem ze nie za drogi a dobry. teraz będe testował inny nawóz. zobaczymy czy będzie good. a jeżeli chodzi o wys mojego akwa to 40cm. a chodzi mi o tę rośline:
Załączniki
SSA44014.JPG
SSA44014.JPG (46.8 KiB) Przejrzano 149 razy
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

mam jeszcze pytanie. czy w ciągu dwuch dni pielęgniczki mogą sie sparować?;/ bo zauwazyłem że jeden z samców cały czas pływa za samicą i odwrotnie samica cały czas za samcem. i niebywale odganiają inne ryby z jednego rogu akwa. czy mogły sie tak szybko sparować i szykują sie do tarła? ;/ ta samiczka jest jeszcze mała więc dziwi mnie to. i dziwi mnie to żę tak szybko. może mi sie wydaje ale tak to wygląda :/
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

a jeżeli bym zrezygnował z wszystkich mieczyków to mógł by bojownik zamieszkać w moim akwa? nie jadł by gupików? bo słyszałem ze bojowniki sa strasznie zazdrosne o piękne ogony gupików i moga je podgryzać.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
ODPOWIEDZ