Dziwna choroba

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pejkuś
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2006 16:13

Dziwna choroba

Post autor: Pejkuś »

Niewiem co to za choroba kupiłem rybki do 55 l akwa takie jak 2 molinezje,2 mieczyki . Zaczeło sie od mieczyków, na końcówkach plet zaczynało im sie robic takie coś koloru bialego jakby blakły pózniej przeszło to na molinezje, ale za to molinezje jeszcze miały takie cos na obrzerzach otworu gębowego i tak przez nastepne dwa dni zaczynały całe robić sie biale , wiec pomyslałem kupie im lekarstwo uniwersalne MFC bo czytałem troche o nim . Ale nistety jak przyszlem do domu to te rybki juz zdechły :( .Noi niewiem co to jest .Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Pejkuś.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Mnie sie wydaje ze to na otworze gebowym to moze byc pleśniawka ale pewnosci nie mam :? ja zaprzestalem od dawna kombinowac z środkami w plynie do "uzdatniania wody" i nic mi nie choruje (odpukac) czasem przypałeta sie jakas niegrozna choroba ale to sporadyczne przypadki :)
Acha i wydaje mi sie ze molinezje i mieczyki nie sa odpowiednie do 55 litrowego akwarium ale to tak na marginesie :wink: molinezje wola lekko slonawe wody tzn z dodatkiem soli :wink: wowczas mniej sa podatne na choroby (bynajmniej tak slyszalem) to tez tak na marginesie :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Re: Dziwna choroba

Post autor: grisza76 »

Pejkuś pisze:jak przyszlem do domu
Popieram akcję BYKOM STOP - weź słownik do ręki zanim wyślesz...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pejkuś, wielokrotnie pisaliśmy na tym forum o tym, że molinezje i mieczyki nie mogą być trzymane w litrażu poniżej 100l. Uparłeś się i masz skutki. Poza tym o ile dobrze pamiętam wpuściłeś ryby do nieprzygotowanego zbiornika.

I tak to się kończy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ