malutkie pyszczaki

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

malutkie pyszczaki

Post autor: los sultanos »

witam


samica pyszczaka cesarskiego wypuscila dzisiaj mlode odlowilem ja do duzego akwa a mlode zostaly w malym akwa w kotniku nie wiem czy je wypuszczac z niego bo plywa tam jeszcze jedna samica innego gatunku ktora trzyma male..?? Co zrobic zeby uratowac jak najwiecej malych jest ich na oko 20-25:)




pozdro
eiude
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Odgrodzic je szyba od tej 2 samicy :) albo sprawic by tamta samica wypuscila mlode i niech narybek pływa i wychowuje sie razem.Jak ta 2 samica wypusci swoje mlode to zapewne zje te mlode ktore juz swobodnie pływaja.Mialem taki przypadek z tilapiami mozambijskimi tzn mialem 2 samice inkubujace mlode jedna juz wypuscila narybek wiec ja odlowilem i zostawilem mlode z ta 2 myslac ze nawet jak ona swoje mlode wypusci to nie rozpozna czyje sa czyje bo to w koncu ten sam gatunek :lol: no to sie pomylilem bo gdy 2 samica wypuscila swoje mlode to pozabijala mlode swojej konkurentki.Radze mlode od tej 2 samicy jakos oddzielic.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czesc.
Jesli masz tam dwa rodzaje ryb, to koniec będzie taki ze samica w przeciągu kilku minut zje wszystkie maluchy innego gatunku. Radziłbym ci podzielić szyba akwa, lub wsadzić samice do kotnika w kotniku :wink: . Ja miałem kiedyś noszącą samice Socolofi i samice Gębacza Trójbarwnego. Mlode socolofi wykluły sie pierwsze, wiec odłowiłem samice(może i blad), miały kilka dni i wtedy wykluły sie Gębacze. Młodych socolofi juz więcej nie widziałem(mimo wielu kryjówek). Teraz wkładam samice zawsze do małej klatki pływającej w kotniku :wink: . Ostatnio z 18 przeżyło 10(myślę ze to jest ok).
Pozdrawiam!!!
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

witam!!

czyli zzostawiam male w kotniku w kotniku:) a jak sie wykluja te drugie to odlowie samice i beda razem .Dzieki za pomoc ... a chcialem jeszcze zapytac czy wystarczy jak narybek bede karmil mrozonym cyklopem i mikrowit vegatable tropikala????



pozdrawiam i zycze wam wesolych....
eiude
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

witam!!

czyli zzostawiam male w kotniku w kotniku:) a jak sie wykluja te drugie to odlowie samice i beda razem .Dzieki za pomoc ... a chcialem jeszcze zapytac czy wystarczy jak narybek bede karmil mrozonym cyklopem i mikrowit vegatable tropikala????



pozdrawiam i zycze wam wesolych....
eiude
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czesc.
No nie zupełnie, nie małe do kotnika w kotniku, tylko samice w kotnik w kotniku. Male mogą razem plywac w kotniku, ale samica nie moze byc luzem w kotniku, musisz ja wsadzić w kotnik który jest w kotniku :lol: . Jak juz jej pyszczek będzie pusty(młode sie wykłują) to będzie bardzo głodna :wink: i wyczyści kotnik z malych, dlatego ja wsadź do kotnika w kotniku 8) .
Do niedawna podchów robiłem na artemii, z własnej hodowli, ale teraz kupuje pokarmy (suche) w sklepie. Male jedzą, rosną i zyja :lol: .
Pozdrawiam!!!
los sultanos
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2006 12:38

Post autor: los sultanos »

witam

wlasnie 10 min temu wypuscila franca male :lol: sa 4 :D samica jest juz w duzym akwa a male plywaja sobie teraz razem
dzieki za pomoc

pozdrawiam
eiude
ODPOWIEDZ