[45] cos do azji

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Miałam kilka sztuk raz widziałam je, raz ich nie widziałam, jakiś czas pozniej wymieniałam podlłoże i wyciągałam wszystko razem z krewetkami, po przeliczeniu ich okazało sie ze miałam ponad 200 szt :shock: jak były w akwa wcale nie wyglądało ze ich tyle jest, to był własnie efekt pojawiam sie i znikam ;)
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

O mamo :shock: planuje dokupić jeszcze ze 3 sztuki pod koniec miesiąca, zobaczymy jak mmi to pójdzie.
ewaf- miałaś szczelnie przykryte akwa? Bo ja się cały czas martwię, ze mi wylezą. Choć pan akwarysta z zoologa mówi ze ma otwartym zupełnie zbiorniku i nie wyłażą. Chyba jestem przewrażliwiona :?
Ale fajne te pomyleńce :wink:
wróciłam :)
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

U mnie jest pokrywa, ale szczelina pomiedzy pokrywą i szkłem jest 1 cm. Z początku trzesłam sie że bedą wychodzić i faktycznie wychodziły raz na jakiś czas, później sie to uspokoiło, teraz nie widze żeby wyłaziły ale też jest ich mniej coś około 20, ale nie wiem jak mogą sie zachowywać amano mam redki i babaulti.
Tu masz co lubią amano http://www.akwaria.pl/krewetki/caridina_japonica.html
http://www.aip.pl/~zho/krewamano.html
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Dzięki :)
Ostatnie (mam nadzieję) pytanie-ile litrów ma Twój zbiorniczek? Bo nie wiem ile robaczków pomiesci mój 46cio litrowy.
wróciłam :)
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Może lepiej nie bede mówić głośno bo mnie zjedzą ;) a tak na serio to kostka 42 l ale w tej sprawie lepiej trzymaj sie rad bardziej doświadczonych osób, u mnie było zdecydowanie za duzo kreweci, teraz bojowniki kontrolują ilośc krewetek i nie mam z tym woekszych problemów.
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Hehehe, no to trochę ich tam masz :wink: ja planuje dokupić jeszcze ze 3-4sztuki to bym miała małą rodzinkę. Bo chyba mi ta jedna się gdzies zawieruszyła :( Widzę tylko jedną- przejęła kokosa na własność. No ale musi bidulka jeszcze pare dni pobyć sama (kasa :? ).
Pozdrawiam!
wróciłam :)
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Coś jakbym już żadnej nie miała... :shock: :(
Czy bojowniki mogły zjeść moje robaczki? :cry:
wróciłam :)
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Mogły, ale nie musiały, zapewnie amano przechodzą wylinke tak samo jak redki i babaulti a na ten czas chowają sie że ich nie widać. Poczekaj z kupnem nowych kreweci ze 4-5 dni jak nic nie zobaczysz to pewne jest ze zostały zjedzone i chyba nie warto jest kupować takie krewetki. Innym rozwiązaniem dośc drastycznym jest kupienie wiekszej ilości krewetek np red cześć napewno zostanie zjedzona czesc przetwa bo nauczy sie uciekac i chować z czasem zaczną sie rozmnażać wiec nie znikną.
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Ha1 Widziałam tą jedną. Jutro wracając z pracy dokupię ze 2, będzie im raźniej.
Pozdrawiam!
wróciłam :)
ODPOWIEDZ