[63 l] Ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Broki
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2006 17:15
Lokalizacja: Barcin

[63 l] Ogólne

Post autor: Broki »

Witam!

Postanowiłem i ja pochwalić się moim akwarium.
Zalane zostało 8 grudnia, rybki wpuszczę w okolicach Nowego Roku. Nie zastanawiałem się jeszcze nad obsadą, może coś doradzicie?

Filtr Aquael Fan 1 plus
Grzałka - brak (temperatura 25-26 stopni)
Napowietrzanie - brak (z czasem może coś pomyśle)
Zwirek o granulacji 2-4 mm
Oświetlenie standardowe (1x15W), ale w najbliższym czasie zostanie zmienione na 2x15W
Korzeń savana
Roślin też planuję dodać jeszcze kilka
Załączniki
akwa.jpg
akwa.jpg (38.45 KiB) Przejrzano 385 razy
25 L - neony inessa, neony czerwone + kirys
63 L - w trakcie rozruchu
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

Bardzo fajne...

Post autor: Dawidek_1990 »

spoko, ładne akwarium - bardzo gratuluje -- co do obsady to rzecz gustu, ale ja w wyobraźni wklejiłem sobie stadko neonów (jako ryby dominujące w tym akwa), a pozostałe to wsadzilbym moze z 3-4 kiryski !
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

A może razbory klinowe i bojownik+bojowniczki?
Obrazek
Broki
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2006 17:15
Lokalizacja: Barcin

Post autor: Broki »

no kiryski będą na pewno, jeszcze zastanawiam się jakie (bardzo podobają mi się pandy), neonki mogłyby być, razbory też, ale na bojowniki chyba się nie zdecyduję :)
25 L - neony inessa, neony czerwone + kirys
63 L - w trakcie rozruchu
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

...

Post autor: Dawidek_1990 »

no i widzisz zostałbym juz do końca przy tych pandach - raz, że ładne i ciekawe dwa "czyszcza" dno. A co do bojownika to jednego czemu nie! Razbory to już jak kto sobie chce - w mojich oczach sa lekko na straconej pozycji.
Pozdrawiam
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Baniaczek śliczny ale zaniepokoil mnie jeden szczegol a mianowicie ta roslina co jest na prawo w zbiorniczku ta z duzymi liscmi cos jakby wielki anubias to nie jest przypadkiem skrzydłokwiat ? :? :shock: :lol: albo mam przywidzenia albo faktycznie widze skrzydlokwiata :lol:
Ale baniaczek jest calkiem spoko :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
listek
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2006 12:58
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: listek »

ten korzen wyglada jak kaczka :D :wink: bez urazy :P widze glowe i skrzydlo ;)
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

haha

Post autor: Dawidek_1990 »

własnie w tej samej chwili sobie wszedlem jeszcze raz zobaczyc nowgo posta w tym temaci i akurat weszła do pokoju mama pytając sie co w tamtym akwarium jest (chodzi o akawa Broki) -- żuraw ? ? heh no fakt troszke to taka głowe ptaka ma - ale jakby nie patrzac akwa i tak sie prezentuje super
Broki
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2006 17:15
Lokalizacja: Barcin

Post autor: Broki »

tak, ta roślina na prawo to skrzydłokwiat. wiem, wiem - nie nadaje się do akwarium, niestety nie wiedziałem tego jak ją kupowałem. niestety pan w zoologicznym chyba zna się na roślinkach tak samo jak ja, więc już więcej tam nie pójdę. Na razie zostanie w akwa, jak znajdę coś ciekawego na jego miejsce, to przesadzę go do doniczki :)

A korzeń... No cóż, może rzeczywiście przypomina kaczke albo żurawia, ale mi się podoba i na pewno w akwa zostanie. :)

Dzięki za miłe opinie, powiem szczerze, że zakładając to akwa całkowicie improwizowałem i sam byłem zadowolony z efektu końcowego
25 L - neony inessa, neony czerwone + kirys
63 L - w trakcie rozruchu
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Taka moja rada: posadź te kryptokoryny w doniczce w miaszance zlożonej z torfu (50%) piasku (20%) gliny (10%) i pokruszonego węgla drzewnego (20%), ta mieszanką wypełniasz ok 2/3 doniczki, reszta to żwirek.
Krytpokoryny wtedy wyraźnie lepiej rosną.

Akwarium jest ładne, daj jeszcze jakieś rosliny pływajace, np różdżyce.

PS. czy ten korzeń jest poprawny politycznie ^_^
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Nie ja absolutnie nie demonizuje tego ze skrzydłokwiat znajduje sie w Twoim akwarium :lol: z czasem powinien przywyknac do calkowitego zanurzenia ale nie bedzie zapewne rosl tak jakby sie tego oczekiwalo :lol: sam kiedys usilowalem przesadzic kilka sztuk do doniczki ale mi uschły calkowicie :lol:
A co do kryptokoryn to słyszalem ze wystarczy im po kawałku gliny rzecznej wsadzic pod korzenie i tez będa niezle rosły :D ale takze skusze sie na te mieszanke zaproponowana przez chemika :lol:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ