algin tropical

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

algin tropical

Post autor: Stone D »

Witam
W obliczu powiększającej się plagi glonów (brak światła-30W na 150 litrów) w akcie desperacji zakupiłem preparat o nazwie ALGIN firmy TROPICAL. Nigdy wcześniej nie wlewałem chemii do akwarium, więc mam pewne opory. Chciałbym zaczerpnąć waszych opinii - glony, które mam, to krótkie kępki włosów, które po kolei obrastają liście żabienicy.
Poprzednią plagę (takich brunatnych) wyeliminowałem zakwaszając wodę, jednak teraz jestem bezradny.
I nie piszcie proszę, bym zrobił coś ze światłem, bo i tak nic na razie nie mogę zrobić - pieniędzy na nową pokrywę nie mam (niewymiarowe akwarium), a majster klepka ze mnie żaden.
Może zmiękczenie wody pomoże (mam w okolicy źródełko, z dosyć miękką wodą)?
"Polacy - lud specjalnej troski"
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Przyczyna Twoich problemow jest zbyt duza ilosc fosforanow PO4.
Mialem taki sam problem.
Jak wygralem?
-podmiany wody 2 razy w tyg po 25%
-wprowadzilem rosliny szybkorosnace
-dopasowalem ilosc podawanego pozywienia do potrzeb ryb
-podalem AlgoStop-Tetra
Osobiscie nie uzywalem preparatu ALGIN ale slyszalem o nim nalopochlebne opinie natomiast AlgoStop zdal egzamin na 6+
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Opisz dokładniej jak one wyglądają bo z opisu wnioskuję że są to krasnorosty a o nich znajdziesz sporo bo wiele osób z nimi walczyło i zapewne walczy
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
Stone D
Posty: 39
Rejestracja: 08 kwie 2006 11:26

Post autor: Stone D »

Kępki ciemnych włosów. Wyglądają normalnie jakby wyrastały komuś na głowie. Małe ich kępki porastają szyby (włochate kropki), zaczynają wyrastać pomiędzy kamieniami ale najgorzej ma się biedna żabienica, której liście padają jeden po drugim.
Do niedawna sobie radziłem, ale wysiadła mi oryginalna świetlówka w klapie firmy Juvel i zakupiłem świetlówkę w akwarystyku, która była najbardziej uniwersalna i którą polecał sprzedawca (chciałem kupić taką dla roślin, ale dałem się namówić). No i od tamtego czasu glony już zaczęły panoszyć się na całego.
"Polacy - lud specjalnej troski"
rados
Posty: 191
Rejestracja: 28 paź 2006 14:32
Lokalizacja: Łuków

Post autor: rados »

ALGIN Ci tu nie pomoże jest skuteczny ale na glony zielone natomiast z opisu wynika, że Twoje to glony z rodziny krasnorostów.

Częste podmiany wody i zmniejszenie napowietrzania taka jest moja rada. Jeżeli chodzi o tabletki osobiście stosowałem owszem glony zniszczone ale i delikatniejsze rośliny też, ledwo odratowałem Lotosa.

Obcinaj mocno porażone liście roślin.
ODPOWIEDZ