[60l] Początki - Mój nowy baniak

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Snap
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2006 20:09
Lokalizacja: Duczki

[60l] Początki - Mój nowy baniak

Post autor: Snap »

Witam.
Jestem początkujący w tych sprawach dlatego chciałem się pochwalić co mam i oczekuję na propozycje związane z Fauną i Florą w moim małym akwarium :)

A oto dane techniczne 8) :
:arrow: Pojemność: 60 Litrów
:arrow: Wymiary: 60x30x30cm
:arrow: Oświetlenie: 1x15W

Sprzęt :) :
# Filtracja: HAILEA:
:arrow: Model: HL-BT400
:arrow: Napięcie: 220/240V
:arrow: Częstotliwość: 50 Hz
:arrow: Moc: 7 W
:arrow: Przepływ: 380L/H
:arrow: Max Słup wody: 0.9M
:arrow: Rozmiar Akwa.: 50-110L
:arrow: Wymiary: 43x57x186mm

#Ogrzewanie: HAILEA:
:arrow: Model: CB-8300
:arrow: Napięcie: 220/240V
:arrow: Częstotliwość: 50 Hz
:arrow: Moc: 50 W

#Oświetlenie: Akwa-Rynkar:
:arrow: Moc: 15 W

Fauna:
Brak :D

Flora:
Brak :>

A oto kilka fotek mojego akwarium :
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Snap 8)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Sprzęcik w sumie ok, zawsze mnie zastanawia to, że producenci dają takie marne (w tym wypadku ok 0,25 W/litr) oświetlenie do pokryw na akwarium...

Chwileczke... 60x30x30 cm to wychodzi 54 litry a nie 60

Rybki do takiego baniaczka to np. 3-4 bojowniki/prętniki (samiec + 2-3 samiczki).
Z roślin, by pasowało do Azji, polecam mikrosorum, zwartki i nurzańce.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

..

Post autor: Dawidek_1990 »

nowe akwa - nowa pokrywa (rozumiem, ze narazie szkoda Ci troszke grzebac w pokrywie -- przynajmniej zaczep odbłyśniki, a w przyszlosci doloz jakies swietlowki)!

Rośliny:
- Nadwódka (Dobra dla początkujących, może pomóc stworzyć balans w akwarium już na samym początku. Jej szybki wzrost pomaga zapobiec pladze glonów, ponieważ absorbuje duże ilości związków mineralnych z wody.)

- Kryptokoryne (dobrze żyje w słabiej oswietlonych awkariach--na wlasnym doswiadczeniu)

-Nurzańca Spiralnego (też dobrzez znosi slabsze oswietlenie)

Ryby to oczywiscie rzecz gustu, ale proponuje na poczatek stadko neonów albo razborów, na dno zbrojnik niebieski i z 3-5 kirysków !

Pozdrawiam i czekam na zdjecia juz z urzadzonego akwarium!
Awatar użytkownika
Neronhtml
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2006 20:09
Lokalizacja: Wołomin

WITAM

Post autor: Neronhtml »

Powiem tak.
Akwarium bardzo ladne bo je widzialem na zywo.
Swietnie zgrywa sie z otoczeniem.
Filtr tez nie najgorszej marki...urzadzajac akwarium zwroc uwage przedewszystkim na to aby schowac jak najlepiej elektrycznosci czyli (filtr, Grzalke, czy werzyk od napowietrzacza)
Na poczatek po dlugim przemysleniu nie polecam chwastoe (gupików) lecz latwe w hodowli Skalary i Pielęgniczki Ramirezzy... (nie jest to latwe ale zawsze moge ci pomoc sasiedzie) :)

:arrow: parka Pielęgnic Ramirezzy
:arrow: parka Sakalarów
:arrow: kilka rybek dennych typu Zbrojnik i Kirysek


POZDRAWIAM FRIENDA :P
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego Neronhtml, zadziwiają mnie Twoje posty coraz bardziej. Teraz proponujesz do 54l SKALARY?????????????????????????????? ZBROJNIKI??????????????????????????????????

Proszę, poczytaj trochę na temat wymagań tych ryb i nie pisz bzdur.

Snap, jak juz zalejesz zbiornik do dojrzewania i podłączysz wszystkie sprzęty, to załóż nowy temat. Chętnie pomożemy Ci z dalszym urządzaniu zbiornika. Acha, masz za małe oświetlenie. Pomyśl nad mocniejszą świetlówką.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Neronhtml
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2006 20:09
Lokalizacja: Wołomin

:)

Post autor: Neronhtml »

no i co?
Dwie Akary z Maroni (parka) trzy labeo i zbrojnik Niebieski.
i duzo roslinek. 60 litrowe akwarium urzadzone. A nie tam jakies chwasty gupiki i mieczyki... Brawo Rafał... zrob tylko fotki i zarzyj tych ktorzy ci jakies razbory albo neonki kazali hodowac :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

kolejne bzdury: do 60l zbronika niebieskiego i labeo :!:

swoją drogą: mieczyki (czyli według Ciebie-chwasty :?: ) też są za duże do tego zbiornika...

Proponuję trzymać się ryb dorastających do 6cm maksymalnie. Polecam bystrzyki ozdobne, zwinniki jarzeńce, otoski przyujściowe, kiryski, i wszelkie inne małe ryby o podobnych wymaganiach co do wielkości zbiornika i parametrów wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Neronhtml
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2006 20:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Neronhtml »

po pierwsze ryby akwariowe w żaden sposob nie odnajda swojego srodowiska nawet w 1000litrach wody... niewola to zawsze niewola. kazda ryba sie meczy w naszych domowych akawriach i zdania nie zmienie. mam akwarium juz 12 lat niedlugo 13 i znam duzo sytuacji i mialem rozne przygody. Akary z Maroni nie dorastaja w niewoli nawet 10cm wiec akwarium 60 litrowe dla parki i trzech labeo ktore w takim akwarium nie dorosna nawet do 10 cm bo skarlowacieja jest jak najbardziej odpowiednie. Znam osoby ktore w 30 litrowych akwariach hoduja zbrojniki razem z gupikami. barbara poczytaj i pohoduj troche o potocznie nazywanych " Glonojadach" bo twoja wiedza opiera sie jak widze tylko na ksiazeczkach a to nie to samo co doswiadczenie wyuczone na bledach ktore kiedys popelnialem...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

nie masz racji kolego wielce doświadczony... Prawdziwy akwarysta stara się zapewnić hodowanym przez siebie rybom optymalne warunki życia zgodnie z potrzebami danego gatunku. Trzymanie ryb w za małych zbiornikach jest według mnie zwykłym sadyzmem. I sadystami nazywam takich, co to "w 30l trzymają zbrojnika niebieskiego" SADYSTAMI.

Labeo lubią pływać. Bikolory są agresywne. A Ty piszesz: 60l. Według Twojego rozumowania można trzymać pawiooką w 45l bo przecież i tak to nie są jej naturalne warunki. Prawda?

Dziwię się, że się niczego na swoich błędach nie nauczyłeś... Szkoda ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Szkolny błąd... To My dostosowujemy się do wymogów ryb, a nie ryby do tego czym dyspoujemy... żadne to tłumaczenie że i tak nie rosną do maksymalnych rozmiarów jak w naturze.... porównaj skalary z akwarium 60 l ( :lol: :brawo ) do tych z akwarium 250 l - przestrzeń życiowa zwierzęcia to w tym przypadku połowa sukcesu, literatura zawsze będzie wskazywać minimalne zalecane pojemności których trzeba się trzymać. Zgadzam się - da się TRZYMAĆ (o hodowli nie ma mowy) zbrojnika w 60 l (sam miałem takie coś...w 50) ale po co ? po to żeby patrzeć jak staje się karłem ? Nigdy nie poznamy ryb dopóki nie damy im możliwości rozwoju, do pokazania cech przypisanych danym gatunkom, tylko odpowiednie warunki (pojemność zbiorników) będą mogły spełnićt e warunki.
A trzymania welonów w 5 litrowych kulach też jesteś zwolennikiem ? :) czy one tam rosną ? żyją czy wegetują ?
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
@Neronhtml
Marnie, marnie, strasznie marnie!
Widze, ze nadal juz prawie po 13 latach uprawiania tego Hobby robisz wielkie podstawowe bledy.... a szkoda.
Marcin!
Awatar użytkownika
Neronhtml
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2006 20:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Neronhtml »

e tam wy tylko o bledach mowicie... gadanie... szkoda ze wy myslicie ze jestecie najlepsi Haha :lol: Welony ? Bleh okropne ryby podobnie jak bojowniki trzymane w plastikoch kubeczkach na vodke :P

mi sie uklada i nie widze zeby moje rybki narzekaly na czegos brak...
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Neronhtml pisze: nie widze zeby moje rybki narzekaly na czegos brak...
Raczej tego nie powiedzą .... :lol: i w tym tkwi sedno .... chyba że uważasz że należy ze zmianami czekać aż zacznął mówić ... - twoja sprawa jak i w czym je trzymasz, ale nie sugeruj nikomu skalarów do akwarium 60 bo to jest więcej niż śmieszne...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neronhtml
Posty: 13
Rejestracja: 25 gru 2006 20:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Neronhtml »

moze skalary nie przyznaje nie pasuja ale co wy wiecie o zbrojnikach... trzymaja je ludzie nawet w mniejszych akwa. a welony to sa obrzydliwe ryby wiec sam sobie je hoduj
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No właśnie, ludzie TRZYMAJĄ ryby w fatalnych warunkach a nie HODUJĄ.
W tym jest własnie różnica.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany