( 60L ) propozycje zmian w obsadzie rybek dennych

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

helio_pe
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2006 23:14

( 60L ) propozycje zmian w obsadzie rybek dennych

Post autor: helio_pe »

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące obsady 60l akwa. Obecnie mam w nim:
2*kakadu (samiec+samica)
5*rasbora klinowa
oraz przerażające dno:
2*zbrojnik
2*kosiarka
2*bocja siatkowana
2*mułojad
Doskonale zdaję sobie sprawę że rybek w dolnej części zbiornika jest zdecydowanie za dużo ale naprawdę nie wiem, których mogę się pozbyć bez szkody dla zbiornika. Chciałabym żeby była w nim zachowana względna czystość. Proszę o wyrozumiałość - to moje pierwsze akwarium więc obsadzone trochę metodą prób i błędów:)
nika
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

bocji mułojadówi zbrojnikówbo to jest za małe akwarium dla nich przynajmniej 120 (jak jest ich mało oczywiście) mułojad dorasta do ok.30cm
mniej więcej starczy dla niego jakieś 30-35l samego oczywiście a zbrojnik jak jest mu ciasno staje się agresywny płocjhliwy i karleje więc dla niego minimum 120l
Ostatnio zmieniony 27 gru 2006 16:18 przez dafik, łącznie zmieniany 1 raz.
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

2*kakadu (samiec+samica)
5*rasbora klinowa
oraz przerażające dno:
2*zbrojnik
2*kosiarka
2*bocja siatkowana
2*mułojad


Do oddania: mułojady, kosiarki i zbrojniki. To dla nich mocno za mały zbiornik.
Proponuję dokupić otoski (jako glonojady)i rasbory (żeby było ich conajmniej 8 - jako stado).

Cieszę się, że chcesz zmieniać swój zbiornik. Czekam na fotki!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
helio_pe
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2006 23:14

Post autor: helio_pe »

Dziękuję za propozycje, przyznam szczerze, ze od jakiegoś czasu obserwowałam różnego rodzaju tematy na forum i ... bałam się jak ognia zdania "BARY" na temat mojego akwarium:) Ok, rasborki dostaną nowych towarzyszy; zbrojniki, kosiarki i mułojady oddaję ale... samiec kakadu nie jest specjalnie zainteresowany samicą, czy na ten litraż mogę sobie pozwolić na kupienie jeszcze jednej samicy dla niego? A może lepiej uzbroić sie w cierpliwość? Pozdrawiam!!
nika
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jestem aż taka straszna? :wink: Niemożliwe!

Jeżeli samiec kakadu nie interesuje się samicą, możesz dokupić jeszcze jedną, tylko koniecznie utwórz sporo kryjówek na dnie, żeby każda z ryb miała gdzie się schować. Jest to dosyć ważne, bo na początku może nastąpić krótkie "niedogadanie" między samicami kakadu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
helio_pe
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2006 23:14

Post autor: helio_pe »

Dziękuję za pomoc, mam nadzieję w najbliższym czasie dopiąć akwarium na ostatni guzik i może faktycznie pochwalę się jakimiś fotkami. Serdeczne pozdrowienia i same dobre życzenia noworoczne dla akwarystów!!
nika
ODPOWIEDZ