Kula i duży problem

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rakencja
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2006 17:08

Kula i duży problem

Post autor: rakencja »

Witam wszystkich. Nie miałem pojęcia pod jaki temat sie podpiąć to pisze tu. Chodzi o to że znam sie na zwykłym prowadzeniu akwarium sprzęcie itp. Rybki kiedys miałem ale potem sprzedałem wszystko itd. ale to nie ważne. Dostałem pod choinkę kule czyba 12,5 litra bojownika i samiczki, kula z pokrywa i swiatłem. Wiem że rybki w kuli nie za bardzo sie czuja to tak jak bysmy kogoś w bagażniku zamkli, no ale ma 12 litrów no i mysle że styknie. Nie chce robic przykrości i oddać lub sprzedać ta kule wiec pytam sie was czy jest jakis osprzęt do kul jak specialne filtry grzałki bo przecież bojowniki musza miec tzn powinny temp powyzej 25 stopni. Napisz cie swje zdanie tylko nie takie żebym xxxxx ta kule lub sprzedał bo chyba od 5 lat technika sie posuneła i w tym przypadku także powinno być jakieś racjonalne rozwiązanie. Pomóżcie bo przecież nie bede latał po każdym zologicznym i sie pytał bo dla mnie część tych ludzi to głąby, nieznający sie na swoim fachu ale są i też specjaliści oczywiście. Z gory dzieki wszystkim.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jeśli masz taka możliwość to skombinuj sobie akwarium takie z 50 litrów razem ze sprzętem (możesz powiedzieć że chcesz mieć więcej rybek a ta kula dla nich jest za mała).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

A w kuli zrobić ładny podwodny ogródek :) "lampke nocną" ;)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2006 22:41 przez ewaf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Czemu ja o tym nie pomyślałem...
Rybki komuś oddaj a do akwarium daj kilka kawałków fluorytu (takie by siegały pow. wody), dookoła posadź jakieś niezaduże roślinki (np. małe kryptokoryny), efekt bedzie kosmiczny
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dawidek_1990
Posty: 81
Rejestracja: 11 gru 2006 18:19
Lokalizacja: Jaworzno

...

Post autor: Dawidek_1990 »

wiadomo - popieram,ze możesz kupić nowe akwa, a to przerobić na mini holendra albo co tam chcesz -- jednak jak ma zostać ta kula to proponuje:
:arrow: filtr denny do kuli ok. 15 zł

:arrow: Grzałkę plastikową AQSN 10W ok 13zł

Obrazek

PS. choć tu wychodzi cena 28zł to na allegro.pl znalazłem akwarium (używane) 53l za 40 zł, więc można się skusić (tylko do tamtego baniaczka też będzie potrzebny sprzęt)

http://www.allegro.pl/item152673170_akwarium_53l.html
Pozdrawiam Dawid
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

Do kuli nikt mnie nie przekona nawet jak by miała 100l. Proponował bym jednak iść do sklepu gdzie była kupiona i wymienić na standardowy prostokąt :) a darczyńca napewno zrozumie.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

a moze oddac komus bojownika, w kuli zasadzic roslinki maly trawniczek i wpuscic kilka krewetrek? mysle e nie najgorzehj \by to wygladalo a krewetki by sie nie pogiewaly :)
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Krewetki w kuli. sam nie wiem, nie przekonuje się do kuli. Lepiej jakieś akwarium nieduże i tam możesz hodować krewetki.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Czesc.
Tez mialem niestety kule i moge tylko powiedziec ze nadaje sie do niczego z woda!!! Nawet na roslinki jest nie przydatna. Glony obrastaja blyskawicznie kazda strone, czyscic trzeba wata, ta żarówka i to swiatlo :bredzisz (chyba40W) grzeje wode do 35*C no i nawet nie "klei" sie termometr do okraglych bokow.
Nie polecam.
Ps. Mozna z powodzeniem trzymac tam kaktusy.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Widziałem fajną kule z roślinami mięsożernymi (rosiczki, muchołówki i mała kapturnica tam rosły)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

chemik4 pisze:Widziałem fajną kule z roślinami mięsożernymi (rosiczki, muchołówki i mała kapturnica tam rosły)
ma racje ja wlasnie zbieram kase na kule zeby moje mucholowki tam przesadzic bedzie dobrze trzymac wilgoc i robale :D
arzaww
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2007 22:13

Post autor: arzaww »

Tam ktoś napisał że filtr do kuli kosztuje 15zł ok. u mnie kosztuje 12 a niestety zapomniał dodać że do niego potrzebna jest pompka ok25zł a moc grzałki trzeba dostosować do wielkości zbiornika i temp. panującej w otoczeniu. Pozdrawiam.
rakencja
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2006 17:08

Dzieki

Post autor: rakencja »

Dzieki wszystkim którzy mi odpisali, przekonaliście mnie. Mi też by sie nie podobało gdyby ktoś zamknął mnie w bagażniku samochodu:) Postanowiłem oddać rybki koledze ale kuli nie moge bo to prezent. A jakbym zainstalował tam roślinki wodne to co bym potrzebował. Jaki żwirek jakie roślinki itp. CZy bedzie potrzebny wtedy filtr i wogóle. Bo o tym pojęcia nie mam zawsze sztuczne ładowałem do akwarium. Podajcie mi rozwiązanie i jak zaprojektować taką 12 litrową kule z roslinkami.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A wiec tak, na dno warstwa żwirku grubości 3-4 cm o średnicy 2-3 mm.
Rośliny chyba obejdą sie bez filtra, ewentualnie daj jakis mały napędzany powietrzem by wywołać delikatny ruch wody, na oświetlenie wystarczy żarówka energooszczędna o mocy ok 9W.
Wybór roslin jest dość ograniczony... w gre wchodzą jedynie małe roslinki np. drobne kryptokoryny, mech jawajski, ludwigia (trzeba bedzie przycinać), małe krzaczki mikrosorum.
Temperature byś musiał utrzymać na poziomie ok 24-25*C (to może być trudne ze względu na małą ilość wody).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ