CO ZA CHOLERA ODPOWIEDZCIE

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
TOMAS11
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2005 22:36

CO ZA CHOLERA ODPOWIEDZCIE

Post autor: TOMAS11 »

MAM NEONY INESA I RAZBORY KLINOWE KIEDY MAM ZAPALONE ŚWIATŁO W AKWARIUM TO WSZYSTKIE RYBY SIE CHOWAJĄ W KĄT AKWARIUM POD FILTR JA TYLKO ZGASZE ŚWIATŁO TO PŁYWAJĄ W TONI I JEST OK CO TO ZA ZACHOWANIA CZY TO NORMALNE?? CHYBA NIE CO???? :?
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Witam,

Moze powinienes swiecic swiatlo stopniowo. Ni zpalaj wszystkich naraz :wink:

Pozdrawiam Mateusz 8)
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Z tym światłem to różnie bywa. Ja nie gaszę stopniowo bo nie mam jak i to chyba nie będzie zbytnia przyczyna.
Skoro masz już akwarium to opisz go troszkę bo oprócz tego że masz razbory i neony innesa to nie wiem nic więcej, w poprzednich postach pisałeś że marnieją ci rośliny , ale był parę tygodni temu.
Napisz czy podmieniasz wodę 20% na tydzień, czym karmisz ryby, jaki masz oświetlenie, ile roślin w akwa, litraż akwa itp. jaki filtr, jak długo masz założone akwa( od ostatniej wymiany całej wody, czy czegoś w tym rodzaju, bo nie wiem co mogłeś jeszcze zrobić)
Główna przyczyna takiego zachowania ryb może być to że nie maja odpowiednich warunków w akwa i czyja się nie dobrze, dlatego chowają się pod filtrem lub w zaciemnionym miejscach ( w dzień oczywiści) a w nocy wypływają bo jest wszędzie ciemno).
Napisz wszystko co możesz o swoim akwa, a cos poradzimy na ten problem.

Naszym pupilkom należy stworzyć taki warunki aby się czuły komfortowa, a najlepiej taki jak mają w naturze ( lecz czasami to graniczy z cudem :D)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ja dodam od siebie żebys jeszcze napisał ja,kiej mocy masz świetlówki w akwa i jakiej akwa jest wielkości.Daru jasnowidzenia nie posiadam :wink:
Przemek
Awatar użytkownika
ddawidek8
Posty: 22
Rejestracja: 05 maja 2005 13:23
Lokalizacja: Piła

Post autor: ddawidek8 »

wczuj sie w role rybek... wyobraz to sobie... plywasz sobie spokojnie w wodzie jest polmrok nagle cos zbliza sie do ciebie... i zapala oslepiajace siwatlo... to co robisz -----> uciekasz..... :D :D :D hehe Mozliwe ze masz za silne swiatlo, albo rybki masz dosc krotko i jeszcze nie oswoily sie ze swoim nowym otoczeniem... sprobuj kupic kilka roslin plywajacych aby stworzyc polmrok... lub zawsze po zapaleniu swiatla zaczynaj karmienie wtedy ryby bede kojarzyc zapalenie sie swiatlo z czyms przyjemnym i malo stresujacym,,, w taki sposob mozesz wyrobic u nich pewne zachowania
ODPOWIEDZ