PYTANKA

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tomastm
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2006 7:16

PYTANKA

Post autor: tomastm »

Mam kilka pytan i chciałbym abyscie na nie odpowiedzieli,a więc
1-jakie kupic rybki czysciciele i ile mam na mysli tutaj glonojady,kiryski,otoski,czy jakies inne do mojego akwa-40 litrow uwzglednijcie wszystkie inne rybcie tez i roslinki zeby mi nie podgryzywaly
2-mam parke platek,gupików,mieczykow-ktore chcialbym wyeliminowac bo mam za male akwa i chcialbym dokupic parke molinezji black(1 samiec,2 samice)czy to dobry pomysl
3-mam roslinke taką (łodygi nawet długie,liscie pojedyncze nawet duze owalne nawet okrągle i mam pewien problem odciolem od niej liscie i korzen zostawilem bo wczesniej osadzilo mi na niej glony i zmienilem wode na cieplejszą bo teraz hoduje inne rybki.
4 mam roslinke Hemigraphis repanda-i mozecie mi cos o niej opowiedziec to chyba jakis gatunek kryptokorny ale dobrze u mnie rosnie.mam tez inne rosliny min.moczarke,cabombe.
5 a i czy u was ryby nie znosza filtru tak jak umnie chowaja sie jak on chodzi
6-a jaka byscie temperature ustawili w moim akwa mam 25C
7-mam male gupiki-6-odsadzone juz od matki i innych ryb,a samica sie nic nie zmienila nawet ma plame jeszcze taka sama a juz chyba minelo 5 dni
a chcialbym aby wszystkie odpowiedzi były pzremyslane
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

1 mozna kupic ze 3 otoski i 4 kirysy( co do reszty obsady nie bede sie wypowiadal nie znam Twoich gustow ani porzyzwyczajen jesli chodzi o ryby wiec te rubryke pozostawiam innym)

2. molinezje sa zbyt duze by mogly byc tylko w 40 litrach dla nich minimum jest wymagane 80-100 litrowy zbiornik z lekko osolona woda :)

3. na glony pomocne sa odpowiednie parametry wody a jesli glony mimo odpowiednich parametrow wody nadal sie osadzaja to polecam otoski :wink:

4.Jesli ta roslina jest z kryptokoryn to polecam wcisnac pod nia kulki gliniane i nawozic wtedy powinna dobrze rosnac i miec czerwone liscie, sam jej w akwarium nigdy nie mialem ale u mnie kryptokoryny dobrze rosna majac pod korzeniami kawalek gliny wymieszanej z torfem :wink:

5.u mnie ryby dziwnie sie zachowywaly po wlaczeniu filtra gdy gdzies bylo przebicie i niewielka ilosc pradu wedrowala po wodzie(wkladaja próbowke do wody ta sie zaswiecala :lol: ) byc moze u Ciebie filtr zbyt mocno chodzi tzn wyrzuca z siebie zbyt wielkie babelki powietrza ktore plosza ryby wsytarczy wowczas nieco przykrecic filter tak by delikatnie tylko napowietrzal wode :wink:

6.ja w akwarium mam 25-28 *C i to jest dosc uniwersalna temperatura dla moich wszystkich ryb :)

7. samica gupika bedzie miala ciagle te plamke ciazowa i zapewne juz urodzila mlode tylko nie wszystkie uszly z zyciem tuz po narodzinach a kolor plamki ciazowej sie zmieni tzn nieco powinien zblednac po "porodzie"

Mam nadzieje ze choc raz pomoglem i ze zrozumialem choc jedno pytanie :lol:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
tomastm
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2006 7:16

Post autor: tomastm »

Dzieki za odpowiedz!!!
Mówisz ze parka molinezji nie wchodzi wgre :cry: a tak chcialem je miec.
a jesli chodzi o otoski to az tak duzo do mojego akwa? i mówisz ze one bedą najlepsze z czyscicieli-to tak zrobie-a jakie duze one rosną-niechcialbym zeby za duze urosly.A jesli chodzi o ta roslinke to co?dac gliny pod korzenia takiej z dworu,a torf to jaki?......Macie jakąs trawke do oddanie?chętnie przyjme jestem z Czestochowy
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

40 litrow to faktycznie nieco za male akwarium jak na molinezje a molinezje sa ybami stadnymi wiec 2 ryby niestety ale stada nie stworza :?
W sklepach zoo mozna kupic kulki gliniano-torfowe specjalne pod rosliny a z glina z podworka lepiej nie kombinowac bo mozna wiecej szkod samemu sobie narobic jak bylo :wink:
Co do otoskow to one sa niewielkich rozmiarow chyba do ok 5 cm i mozesz ich miec u siebie okolo 3-4 sztuk i powinno pomoc w walce z glonami :wink: a co do ekipy "sprzatajacej" to do otoskow polecam dokupic kilka sztuk kiryskow :)
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli mogę się wtrąci: z Twojego tomastm postu wynika, że filtr włączasz co pewien czas. Dlaczego? Filtr powinien chodzic non stop! Jaki masz filtr? O jakiej mocy?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
tomastm
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2006 7:16

Post autor: tomastm »

Jezeli o filtr chodzi to niewiem jakiej mocy bo jest starszego typu i nic na nim nie pisze jest caly zielony.Co do wybierania nie mialem akwa nie mialem mozliwosci ponieważ dostalem akwa chyba 10 lat temu jest stare ma zarowki jeszcze ale jeszcze pochodzi-poprostu kasy niemam na nowe-moze ktos ma tanio do sprzedania,chetnie kupie najlepiej duze

aaa jeszcze jedno wylaczam go poniewaz musze dawac jesc rybką,a jesli wlacze filtr to wszystko polknie.
Macie jakis sposob na rozpoznanie jaakiej on jest mocy
tomastm
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2006 7:16

Post autor: tomastm »

odpowiedzcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nie krzycz! Widocznie na wszystkie pytania na jakie można było już odpowiedziano.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Filtra nie powinno sie wylanczac! Jezeli piszesz, ze wszysto wciaga to poprostu bzyt wiele sypiesz/karmisz.
Marcin!
ODPOWIEDZ