[53l] obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

Światło mocne 0,9na litr => aparat chyba zawiódł

a co do tła :D ja chce zrobić tło naturalne :) siatka akwariowa porośnięta mchem tworząc piękną, zieloną, żywą ściane :)
zamówiłam już mchy i czekam... no i będe jeszcze długo czekać zanim mech się rozrośnie i pokryje siatkę :D :D

podłoze => piasek kwarcowy :( nie wiem co mnie pokusiło :( tragedia
to przez tą Azje, którą chciałam stworzyć => a że w Azji piasek to wzięłam 5 worów dużo nie myśląc :oops: nie polecam go nikomu wystarczy chocby korzeń poruszyć a piach się unosi, osadza na liściach roślin...blee w starym akwa miałam drobny i grubszy czarny żwir => był praktyczny

kamień czerwony (tył) jasper red - pod taką nazwą kupiłam
czarne kamienie to lignity
biały ( przód ) to jakiś zwykły kamień nie mający wpływu na parametry wody ( tak przynajmniej twierdzi pan w sklepie :P )
małe kamyki na dnie to chyba otoczaki

moja samica bojownika jest wielka :) i już na bardzo stareńką wygląda (ma już ponad 1,5 roku )
a co do nowych mieszkańców :) to jakieś zdziczałe są :P wszędzie ich pełno i jak nic samice bojka do zawału doprowadzą :P
tak sie zastanawiam czy powinno się łączyć takie dzikusy :lol: z flegmatycznym bojkiem :)
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

Ja oceniam pozytywnie (wygląd akw.), tylko trochę mało zielono ale to się dopiero porozrasta. Tło też bym jakieś dała żeby to jakoś tak "zamnknąć" w sobie w całość. A teraz Ci trochę namieszam. Myślałaś o brzaneczkach Titteya, On inny, Ona inna, też małe i wesołe (ruchliwe) a na dno dałabym ze 3 kiryski pandy, są chyba (?) najmniejsze z kirysów więc nie powinny poprzestawiać dna a zawsze z jakiś resztek wyczyszczą

Ścianka tylna z mchu - życzę cierpliwości, mi jej brakło....
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Daj również jakieś roślinki pływające, trochę w ten sposób przytłumisz ostre światło, oraz zbiornik się będzie lepiej prezentował. No i rzeczywiście przydałaby się tapeta na tylko szybę. Wtedy byłoby wrażenie, że akwarium nie ma końca. :)
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

w sobote obeszłam 7 zooloicznych i nie było ani jednej rośliny pływającej :(
a przepraszam w jednym pani pokazała mi rośline, która owszem pływała ale miala wielki korzeń :shock:
pani stwierdziła, że korzeń można obciąć i że ona tez tak robi :shock:
więc czekam na dostawe z allegro, po juz mi sie szukać nie chce :)

a wracając do tła :D to ambitna jestem hehe i spróbuje zrobić coś takiego:
Obrazek

jak mi sie nie uda to kupie tapete, ale chce spróbowac :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Przy takim tle mech jest posadzony na siatce plastikowej, którą potem obrasta, ładnie by wyglądały pojedyncze krzaczki mikrosorum pomiędzy mchem
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

hmm o tym nie pomyślałam :)
jak myślisz jaki mech lepiej by wyglądał?
Erect moss jest polecany właśnie do ścian pionowych i chyba Christmas moss, a może pomieszać 2-3 rodzaje?
zamawiam sobie z allegro jak coś wypatrze ciekawego :) chce zobaczyć jak prezentują się poszczególne gatunki "z bliska" no i czy wytrzymają w moim akwa ;)
w niedalekiej przyszłości :lol: ( maj-czerwiec ) planuje załozyć mcharium :) jako moje akwa docelowe (140l)
i całą tylnią sciane wypełnić takim buszem :) a podłoze również na siateczce jako trawniczek i tu będzie chyba CREEPING MOSS :)
narazie to tylko próby :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wg mnie erect moss jest ładniejszy.
Chyba poszukam tego mchu w sklepach, w akwarium mam tylko mech jawajski a jakis inny by też sie ładnie prezentował
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

ze sklepami jest właśnie problem :( tylko jawajski :( bo tylko ten jest kupowany :(
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Na Allegro znalazłem różne mchy: http://allegro.pl/search.php?string=mec ... &country=1
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

wiem :D jeden z nich licytuje ten nieznany :)
dwa mam już kupione :) ale czekam na kontakt z wystawiającymi a jeden :D właśnie dzis do mnie dotarł :D :D :D
Obrazek
mam kiepski aparat :) mech jest żywo zielony, naprawde śliczny :)
wyraźne gałązki, sztywny w dotyku
zdecydowanie bardziej mi sie podoba niż jawajski :) to Creeping Moss :)

za kilka dni dostane Singopore Moss i Stringy Moss :)
ODPOWIEDZ