[32l]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ma(L)ek
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2007 22:49

Post autor: ma(L)ek »

U mnie z kranu leci 7.5 pH.Lipa wszystie dolewki trza bedzie mieszac z tym QUEREX lub woda destylowana tak?
32l
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Do wody ktora odstawiasz na podmiane mozesz wrzucac kawalki kory debowej badz wlewac tego wywaru z kory debu.Tej kory debowej mozesz sobie zrobic zapas na jakis czas :wink: tak by co chwila nie latac gdzies po lesie i szukac
Mozna ja spokojnie nazbierac i ususzyc i niech sobie wisi w worku z siatki gdzies w suchym miejscu(piwnica,strych) podobnie z szyszkami olchy.Nie bedziesz mial potrzeby biegac co tydzien po te kore.Wystarczy ze bedziesz moczyl kore z dębu w tej wodzie do dolewania i to powinno w zupelnosci pomoc w zakwaszeniu wody i gdy ja wlejesz to pH nie powinno drastycznie skakac w akwarium jak po dolaniu "kranowki".
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ma(L)ek
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2007 22:49

Post autor: ma(L)ek »

spoko zrobie ale ile tej kory do 5 litrów.
Poza tym moze lepiej zeby woda była ciepła,przez 24h wystygnie a kora sie lepiej "rozpuści" Jak sądzisz?
Szyszek teraz nie znajde..dab jest niedaleko wiec kore sie załatwi.Poza tym do panny pojade do lasu narobie zapasów na zimę. :lol:

Myśle ze jutro kupie wody destylowanej ze 2l. przemieszam ja z kranówką z QUEREX-em.
ak na poczatek zeby pH obnizyc potem juz raczej bede uzywał tej kory.Zreszta wszystko wyjdzie w praniu.

Dziękuje bardzo za rady wam wszystkim.

Chce zeby moim neonkom było dobrze nawet w takim małym akwarium.Narazie małym....
32l
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

temperatura wody raczej nie ma wiekszego znaczenia tak mi sie wydaje :) Życze powodzenia i samych sukcesow :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
figa19
Posty: 47
Rejestracja: 16 cze 2006 18:57
Lokalizacja: okolice Bielska - Białej

Post autor: figa19 »

Wtrące swoje 3 grosze:) Proponowałybym zmianę na Proporczykowce z Kap Lopez. Rybki te mogą być trzymane w niedużych akwa i w dodatku (moim zdaniem) są bardzo ładne. Neonki, że tak powiem lubią popływać i ładniej wyglądają (znowu moje zdanie) w większych akwa w dużych ławicach:)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Wszystko dobrze ale po kolei
Ciepła woda ma bardzo duże znaczenie przy wyciąganiu garbników z kory czy szyszek (czym cieplejsza woda tym skuteczniejsza metoda)
Przy pH 7,5 masz twardą wodę żadne szyszki czy kora nie będą miec większego wpływu na pH chyba że doprowadzisz wodę do koloru mocnej herbaty
Możesz próbowac zakwasic Aquacid-em tropicala ale efekt będzie taki że zmętnieje woda pH spadnie a za dwa dni wróci do normy lub tuż poniżej tego co było wcześniej
Jeśli nie zmniejszysz Tww to obniżanie pH będzie przypominac walkę z wiatrakami
Airgun H... :-P
ma(L)ek
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2007 22:49

Post autor: ma(L)ek »

Po dodaniu tego Querexu i podmianki z wody destylowanej :P pH spadło do 6.5-7 mniej wiecej bo kolorek na tescie tetry jest taki pomiedzy. Zalezy w jakis swietle sie patrzy 8)
Jeszcze tylko 6 dni i wpuszczam rybki =-)
Juz ogarnałem gdzie sa ładne [jak moje oko] i dobrze utrzymane Otoski bo neonki to nie problem.
Zmieniłęm tez zwirek na czarny [bazalt czy cos] ponoc neonasy taki lubią :D

Mozecie mi jeszcze polecic jakis pokarm dla neonków bo juz wiem ze otoskom mozna dac poczatkowo jakis ogórek czy cukinie.
Aha i jeszcze jedno jaka ustawic temperature w zbiorniku?Bo neonki [18-22] wola zimniejsza a otoski cieplejsza[24-26]...Ustawic na 23? 8) Teraz tak mam =-)
32l
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Neonki 18-22*C ? :shock: to chyba pomyliłes je z kardynałkami :shock:
Neony to ryby ciepłolubne im odpowiada temperatura do 28*C(nawet do 30) tak od 25-26*C
Otoski podobnie z temperatura.
Ustaw temperature na 26*C taka powinna byc uniwersalna i dla neonkow i dla otosków :lol:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Rybaczki pisze:Jeśli nie zmniejszysz Tww to obniżanie pH będzie przypominac walkę z wiatrakami
Podpisuje sie pod tym obiema rekami. Mozesz postawic na destylat, ale na dluzsza mete to sie nie oplaca, chyba ze masz za darmo. Wode mozesz zmiekczyc rowniez torfem lub takim specyfikiem. Z szyszkami nie przesadzaj, bezpieczna dawka to ok. 8 szyszek na 100l wody. Zawieraja duzo garbnikow i latwo mozesz wieksza dawka wyslac rybki do krainy wiecznych wod.
kiler pisze:Neony to ryby ciepłolubne im odpowiada temperatura do 28*C(nawet do 30)
Ale nie neony innesa. One wola chlodniejsza wode, tak 23-24*C.

Pokarm to imo najlepiej mrożony albo zywy solowiec, oczlik, wodzien, czasem moze jakies platki roslinne ze spirulina.

pozdrawiam.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Z szyszkami olchy mozna przesadzic ? :shock: Pierwsze słysze, no jasne jak sie ich wrzuci sporo do malego akwa to mozna przesadzic ale 8 szyszek na 100 litrow :?: :? Ja daje okolo raz tyle i jakos nigdy mi zadna ryba nie padła a jak mialem neoki to doszlo po kilku dniach do ich tarla :D To srodkami w płynie typu "super zmiekczacze" do wody mozna wiecej szkod narobic jak szyszkami olchy.Ani razu mi sie nie zdazylo zadne śniecie ryb a szyszek olchy i kory dębu uzywam juz od ponad 8 lat w akwarium i fajnie mi zabarwiają wode i nie narzekam, za to nie uzywam tych sztucznych srodkow w buteleczkach.
Chemii stop w akwarium, moje ma byc zupełnie naturalne i nigdy nie stosuje chemii no chyba ze leki dla ryb(ktore nie choruja bo nie mieszam im chemia w główkach) ale jak ktos chce chemia ryby traktowac jego wybor :lol:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
ma(L)ek
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2007 22:49

Post autor: ma(L)ek »

heh no powaznie gdzie czytałęm o tej tempreraturze na jakiejs stronie...teraz linku nie pamietam ale było tam napisane ze najlepiej ponizej 20 stopni dlatego sie zdziwiłem i napisałem.

Mam jeszcze jedno pytanko apropo otosków moze kupic je tydzien lub dwa po neonkach bo w sumie glonów to u mnie nie ma jeszcze zbyt dużo.Szkoda zeby otoski głodowały...
32l
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Jezeli chodzi temp 20 stopni to dotyczy to Neona Innesa i tylko w czsie tarla( woda kwasna i temp 18-20 stopni).
Jezeli chodzi o otoski to mozesz kupic dla nich pokarm roslinny w tabletkach lub wrzucic im plasterek ogorka.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
ma(L)ek
Posty: 13
Rejestracja: 03 sty 2007 22:49

Post autor: ma(L)ek »

heh Ale ten czas leci..
My tu gadu gadu a w poniedziałek kupije rybki 8)
Noenki juz sobie wpatrzylem ,jak na moje oko zdrowe w jednym sklepie.Na pocatku kupie te 6 "inesków" Z otoskami musze poczekac troche bo cholerka nigdzie ich nie ma...wszedzie tylko kiryski i kiryski :wink: Oczywiscie sprzedawcy chca mi je wcisnąc, dzieki wam wiem ze nie ma mowy i trzymaniu ich w tak małym akwarium.


AKTUALIZACJA

6 Innesków juz sobie pływa...problem tylko z otoskami których nie było w 2 sklepac...jutro jeszcze gdzies smigne i ich poszukam.
Heh od godziny ogladam moje narazie przestraszone i troche zagubione rybki...gdybym tylko umiał rozróznic samce od samic...heh które sa smuklejsze... o to jest pytanie :wink:
32l
ODPOWIEDZ