zaczynam od zera - i mam parę pytań

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gabbiano
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2007 15:21
Lokalizacja: Wrocław

zaczynam od zera - i mam parę pytań

Post autor: gabbiano »

Witam wszystkich na forum. Właśnie z rodziną mamy zamiar zacząć przygodę z akwarium i po przeczytaniu różnych informacji jestem tym trochę przerażona, ale jakoś trzeba zacząć. Myślałam o jak najmniejszym akwarium ale po lekturze forum itp będziemy musieli zdecydować się chyba na 60 litrów.- to nasze maksimum. Czy jest sens zakładać mniejsze 45 l?.
W sklepach oferowane są w komplecie zestawy: akwarium , oświetlenie, grzałka, filtr itp . Czy taki filtr i grzałka z zestawu dobrze spełnią swoją rolę, czy lepiej kupić akwarium osobno i wyposażenie osobno? Jeśli tak to jakie ? Nie chciałabym kupić czegoś co zaraz będę musiała wymienić, Na razie planuję zakup akwarium, zalanie wodą i dojrzewanie – potem pomyślę o łatwych w hodowli rybach.
Czytałam o wygotowaniu żwirku – czy gotuje się go normalnie w garnku na kuchence?
Czy do akwarium mogę włożyć duże muszle ? Jak je ewentualnie przygotować.
Jeśli dobrze zrozumiałam po kilku dniach od zalania powinnam posadzić rośliny, czy po ich zakupie muszę je jakoś wypłukać, przygotować ? Na początek nasunęły mi się takie pytania – resztę już wyczytałam. mam nadzieję , że poradzicie.
ODPOWIEDZ