TETRA TEC EX 700 cieknie !

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
teZeT
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2005 9:06
Lokalizacja: 3-city

TETRA TEC EX 700 cieknie !

Post autor: teZeT »

Witam,
czy ktoś mógłby mi poradzić co zrobić w sytuacji, gdy filtr się zepsuł ( leje się z każdego zatrzasku po około 1 min od włączenia. Prezent na nowy rok :? ) a sklep w którym dokonałem zakupu już nie istnieje :? . Mam dowód zakupu, pudełko itd. Mam 3 lata gwarancji , ale jak ją wyegzekwować??
Rachunek jest z sieci Euro-Zoo, tylko że ich strona nie działa....
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Po pierwsze czy oby na pewno podłaczyłeś wszystko poprawnie? Sprawdziłeś połaczenia węży na zaworach? Aż mi się wierzyć nie chce że nowy sprzęt może tak fatalnie działać. Sam jestem posiadaczem takiego filtra i działa bez zarzutu od samego początku. Czy oby na pewno załozyłeś uszczelke ktora była dostarczona do tego filtra? Usczelka pod samą głowice, gdzie znajdują się kraniki wlotowo-wylotowe. Mam tez nadzieje ze powyciagaleś z woreczków wszystkie media filtracyjne.
Jeśli zaś wszystko OK, na pewno jest w Polsce serwis i powinien Ci takowy fitr przyjac jak cos znajde dam znac.

Podrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
woytek
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2006 16:29

Post autor: woytek »

moja 1200 tez ciekla i to w taki sam sposub jak u ciebie kolo zaworow z pod pokrywy. a problem jest banalny w tym 2zaworze sa takie malutkie uszczelki na czpieniu od zaworow kulowych na 100% masz jedna peknieta, rozkrec ten 2zawor takie 4 met sroby i rozbierz wszystko co sie da i znajdziesz problem sa tam min.2 grubasnie uszczelki i 2 malutkie wlasnie na tych sworzniach do zaworow
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

ja mam znowu troche inny problem posaidam EX700 od roku ale teraz od jakiegos czasu 3 miesiace zaczol glosniej pracowac i buczec. leząc w nocy slysze jak wirnik pracuje i jak buczy. Mam go w szafce i musze otwierac drzwiczki od szafki bo buczenie nie daje spac. Co moze byc przyczyna?? czyszcze go co miechy zadnych zanieczyszczen nigdzie czyszcze wirnik tak wiec niewiem co moze byc grane. Macie jakis pomysł
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Czyścisz filtr w sensie samych wkładów czy także rozbierasz tę górną część iczyścisz wirnik? Ja sam wirnik czyszczę raz na rok...i nie odczuwam żadnych zmian w głośności działania filtru.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

Mireks tak wyjmuje wirnik i tez czyszcze z tego szlamu ale wiesz powiem ze od poczatku jakos glosno smigal ten filtr bo zaraz po kupnie czytalem ze inni nie slysza go wcale mimo tego ze maja go w szefce tak jak ja a moj strasznie buczy i slysze jak wirnik mieli wode ciszej chodzi mi kaskada FZN1 wiec cos nie tak chyba z nim jest.
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Mój też buczał, ale podejżewam, że powodował bardzo lekkie drgania przez co wymuszał drgania szafki z częstotliwością zbliżoną do częstotliwości rezonansowej samej szafki, przez co ta wpadała w rezonans i dało się słyszeć niezbyt głośne, ale uciążliwe "buczenie". Zdecydowałem się na wyłożenie szafki gąbką (pod filtrem też) przez co odizolowałem filtr od szafki). Problem w znacznej mierze ustąpił ;-)
Pozdrawiam:
Dominik.
akwa 1:375l full JBL e901, skalary, bocje, kosiarki.
akwa 2:160l Tetra ex 700; malawi.
akwa 3:60l Fluval 204: rośliny
akwa 4:60l FZN-3 neony ;-)
akwa 5:25l;FZN-1 żłobek.
akwa 6:10l;żłobek 2.
teZeT
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2005 9:06
Lokalizacja: 3-city

Post autor: teZeT »

Mireks pisze:Po pierwsze czy oby na pewno podłaczyłeś wszystko poprawnie? Sprawdziłeś połaczenia węży na zaworach? Aż mi się wierzyć nie chce że nowy sprzęt może tak fatalnie działać. Sam jestem posiadaczem takiego filtra i działa bez zarzutu od samego początku. Czy oby na pewno załozyłeś uszczelke ktora była dostarczona do tego filtra? Usczelka pod samą głowice, gdzie znajdują się kraniki wlotowo-wylotowe. Mam tez nadzieje ze powyciagaleś z woreczków wszystkie media filtracyjne.
Jeśli zaś wszystko OK, na pewno jest w Polsce serwis i powinien Ci takowy fitr przyjac jak cos znajde dam znac.

Podrawiam
mam go ponad rok. od początku były kłopoty z usuwaniem powietrza, teraz dodatkowo leje się ciągle ...
teZeT
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2005 9:06
Lokalizacja: 3-city

Post autor: teZeT »

woytek pisze:moja 1200 tez ciekla i to w taki sam sposub jak u ciebie kolo zaworow z pod pokrywy. a problem jest banalny w tym 2zaworze sa takie malutkie uszczelki na czpieniu od zaworow kulowych na 100% masz jedna peknieta, rozkrec ten 2zawor takie 4 met sroby i rozbierz wszystko co sie da i znajdziesz problem sa tam min.2 grubasnie uszczelki i 2 malutkie wlasnie na tych sworzniach do zaworow
dziś rozkręcę i zobaczę . jeśli o to chodzi to gdzie można dokupić wadliwą część?
woytek
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2006 16:29

Post autor: woytek »

mi serwis podeslal caly zaworek i sobie wymienilem, ale zanim mi to wyslali dokupilem bardzo zblizona w sklepie HYDRO-BUD . nie zanajdziesz to podeslij mi kop. zwrotna to ci wysle
teZeT
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2005 9:06
Lokalizacja: 3-city

Post autor: teZeT »

woytek pisze:mi serwis podeslal caly zaworek i sobie wymienilem, ale zanim mi to wyslali dokupilem bardzo zblizona w sklepie HYDRO-BUD . nie zanajdziesz to podeslij mi kop. zwrotna to ci wysle
serwis ? czyli wysłałeś filtr do nich a oni odesłali Ci go + nowy zawór? czy jak? :wink:
ODPOWIEDZ