Meeka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
nowak8
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2006 13:03
Lokalizacja: Olsztyn

Meeka

Post autor: nowak8 »

Witam
Mam nastepujacy problem:moje Meeki mialy juz tarlo dwukrotnie.Niestety narybku z tego nie bylo bo samica po dwoch dniach warty przy ikrze poprostu ja zjadla.W jednym i drugim przypadku nie dopuszczala samca do ikry a we wszystkich opisach jakie czytalem bylo napisane ze oboje rodzicow troskliwie opiekuja sie ikra.Para ma do dyspozycji akwarium tylko dla siebie.Moze ktos z Was ma pomysl dlaczego taka sytuacja ma miejsce?
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

To dopiero ich drugie tarlo wiec jeszcze wszystkiego sie musza nauczyc.
Pewnie jeszcze nie raz nie dwa zjedza ikre i nic z tego nie bedzie ale za ktoryms razem naucza sie jak postepowac z ikra i beda prowadzac mlode po akwarium.
Cierpliwosci :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

Witam takie pierwsze pytanie mi się nasunęło: czy to na 100% jest parka (może dwie samice?mam dwie samice skalara razem i skladają ikrę na okrągło) Ja meeki rozmnażam - mimo że są też tylko one w akw. (2 samice + jeden samiec) tak: wkładam jedną doniczkę do akw. i jak pierwsza samica złoży ikrę zabieram a wkładam drugą doniczkę i też po złożeniu ikry zabieram. Raz jeden udało mi się "uratowac" larwy zostawione z rodzicami tzn. one upilnowały ikrę do wylęgnięcia larw i jak larwy były w "chmurce" zabrałam, dłużej nie ryzykowałam zostawiać, w pozostałych przypadkach tak jak piszesz - zawsze w pierwszym - drugim dniu ikra była zjadana.
nowak8
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2006 13:03
Lokalizacja: Olsztyn

meeka

Post autor: nowak8 »

Dziekuje wlasnie mam ikre po raz trzeci czekam co z tego wyniknie.Tym razem ikra nie zostala zjedzona ale wyglada jakby byla splesniala ale piszesz o chmurce coz to takiego?
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

Chmurka - tak się mówi na świeżo wylęgłe larwy ryb, zaraz po wykluciu z ikry - trzymają się właśnie w takiej gromadce wygląda jak chmurka - tak fajnie faluje....
nowak8
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2006 13:03
Lokalizacja: Olsztyn

meeka

Post autor: nowak8 »

Wielkie dzieki Aloj.Chyba jednak zaryzykuje i sprubuje dokupic chlopca dla moich dziewczat bo coraz bardziej zaczynam wierzyc ,ze sprzedano mi dwie dziewoszki.I jak tu wierzyc sprzedawcom nie majac zbyt duzego doswiadczenia jesli chodzi o pielegnice?Eeeeech.To tylko nasz biedny kraj
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

Nie dziw się sprzedawcom jesli chodzi o meeke. Ja kupiłam stadko od hodowcy jak miały ok. 1 cm, i dopiero po ok. roku tak trochę "w ciemno" porozdziełam na "parki" (2+1). Różnice szczególnie u młodych są prawie niezauważalne. Tylko dziwi mnie "pewność" sprzedawcy, że sprzedaje Ci parkę.

PS. szkoda, że jesteś z drugiego końca Polski, w tej chwili mam dwie (pewne) parki (1+1) na zbyciu...
nowak8
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2006 13:03
Lokalizacja: Olsztyn

Meeki

Post autor: nowak8 »

Wielkie dzieki Aloj.W tej chwili jestem juz pewny ze mam jednak dwie samice.Musimy z zona dokupic chlopca
ODPOWIEDZ