Pomocy!!! Nie wiem co siędzieje

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Lwiczka
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2006 18:58

Pomocy!!! Nie wiem co siędzieje

Post autor: Lwiczka »

Mam wielki problem. Ale od początku
Mam akwa 60 l a w nim: 10 neonów inessa, 2 gupiki, 4 samice gupika (juz teraz), 2 kosiarki (tymczasowo) i glonojada (to chyba zbrojnik jest).
Dwa dni temu znalazłam w akwa jedna samice gupika, bez ogonka i głowy otoczoną takim dziwnym białym osadem. Byłam przekonana, że kot mi zjadł te rybke bo pokrywa była nie dosunięta. Dzisiaj rano wstaje i znowu to samo. Kolejna samica tym razem tylko bez ogonka w takim samym osadzie. Kot już nie miał dostępu do akwa więc jako morderca odpada.
Nie wiem czy one zostały zjedzone przez którąś z ryb, czy zdychają apotem są obgryzane przez inne ryby czy to jakaś choroba. Pomóżcie bo ja nie chcę żebymoje ryby cierpiały :(
Z góry dzięki za wszelką pomoc

podaj parametry wody, Chemik4
hoomik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lip 2006 14:21

Post autor: hoomik »

wydaje mis ie ze ryki umieraja na pleśniawkę a pozniej sa obgryzane przez inne rybki.
Lwiczka
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2006 18:58

Post autor: Lwiczka »

a jak się tego pozbyć?? Da się??
hoomik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lip 2006 14:21

Post autor: hoomik »

u mnie plesniawka byla ladnych pare lat temu (odpukac) jak dobrze pamietam wlaczylem z nia w ten sposob ze zainfekowana rybke wkladalem do sloika z woda z akwa (1l) dodawalem tam mala lyzeczke soli lub owody utlenionej na oko. kapiel trwala 5 minut a poznije znowu do akwa. (wiadomo ze lepiej odizolowac w czasie elczenia chore rybki ale nie mialem takich mozliwosci).
Lwiczka
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2006 18:58

Post autor: Lwiczka »

tylko problem polega na tym, że one nie mają żadnych objawów. Rybki pływały normalnie, na "ciele" nie miały żadnych zmian. Pop prostu rano wstaję włączam lampke a akwa a tam przy powierzchni pływa rybka zdechła z białym osadem na całym ciele. Więc nie jestem w stanie stwierdzić która rybka jest chora. Troche to zbyt gwałtone jak na chorobe. No ale ja się nie znam
hoomik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lip 2006 14:21

Post autor: hoomik »

hmm no coz, niech wypiowie sie ktos bardziej doswiadczony ode mnie.
deleden
Posty: 22
Rejestracja: 19 lis 2006 4:45

Post autor: deleden »

witam
tak jak napisał Chemik4 w Twoim poście:
napisz jaką masz wodę :pH ,NO3
jakie światło
jakie filtry , jak pracują i jak je czyścisz
ile,kiedy i w jaki sposób podmieniasz wodę
jak i czym karmisz

co do obgryzania martwych ryb to na 100% robią to "glonojady"

pzdr i czekamy na szczegóły o Twoim akwa
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomocy!!! Nie wiem co siędzieje

Post autor: McOmega »

Jeżeli jest to pleśniawka to możesz podać Trypaflavine W akwarium podnieść temperaturę i zastosować FMC.Pamietaj o stałym monitorowaniu parametrów wody.Czy masz testy pH PO4 NO3? Jeżeli tak to podaj parametry wody.

W moim akwa była podobna sytuacja ryby zaczęły mi padać średnio jedna tygodniowo i nie wyglądały na chore, w koncu podałem Baktopur i problem znikną
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

ośmielę się nie zgodzić z przedmówcą lekarstw nie powinno się mieszać należy wybrać jedno z dwóch. Na pleśniawkę lepsza jest trypoflawina ale czy to na 100 procent jest pleśniawka nie wiadomo. Powiem ci tak mój znajomy odłowił rybkę do osobnego zbiornika bo zauważył że pływa dość krzywo podał jej mfc wieczorem rybka żyła jak rano wstał to była już martwa i obrośnięta białym puchem cała. Nie znam sie na tym za bardzo ale wydaje mi się że rybka najpierw zdechła a potem ją to obrosło możliwe ze z twoimi rybkami jest tak samo.
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

[quote="diiyin"]ośmielę się nie zgodzić z przedmówcą lekarstw nie powinno się mieszać należy wybrać jedno z dwóch.

Może wyraziłem się mało precyzyjnie ale ja nie miałem na myśli mieszania dwóch rożnych lekarstw.Moje rybki nie miały pleśniawki i nie było widać u nich żadnych śladów choroby a padały mi.Nie wiedząc jaka jest przyczyna tego śnięcia podałem Baktopur.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
ODPOWIEDZ