Problem z temperatura??

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Problem z temperatura??

Post autor: bulik12 »

Zalozylem pare dni temu akwarium narazie chodzi tylko filtr i grzalka z tym ze mam na niej ustawione 25 stopni celciusza a na termometrze widac ze woda ma 28 czasami 29 stopni czemu dodam ze w pokoju nie ma wiecej jak 25
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Termostat kup - o ile ta grzałka jest bez termostatu, a w ogóle to jaka pojemność jest tego akwarium ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Sprawdź też temperature innym termometrem, czasami sie też zdarza, ze termostat na grzałce jest źle wyregulowany (mam taki jeden na którym trzeba ustawić 22*C by było 25-26*C), pobaw sie nim i sprawdź jaką temp utrzymuje przy jakim ustawieniu
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

wyłącz grzałke i zobacz jaka będzie tempertura , a masz tam oświetlenie
bulik12
Posty: 51
Rejestracja: 08 gru 2006 13:29

Post autor: bulik12 »

Akwarium ma ok 165 litrow grzalka to hagen elite 200w tak jest oswietlenie 2x36W
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

moje akwa ma 112l oświetlenie 3x18w i statecznik w pokrywie Wromak temperatura bez grzałki w granicach 26-27 stopni przez całą dobe , jak masz podobnie to trzeba będzie wyjąć statecznik z pokrywy
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

IMO to i grzalka (elite to mocno ekonomiczna niedokladna wersja) i termometry akwarystyczne klamia (zle wyskalowane przez Chinczykow). Dobrze by bylo gdybys sprawdzil temp przy pomocy bardziej miarodajnego (odpowiednio drozszego, a np. pozyczonego) urzadzenia i sam wyskalowal termometr, a potem trzymal sie narysowanej kreski. Np w jednym z moich zbiornikow grzalka na 22*C, termometr 25*C, a rzeczywiscie jest... 27*C. Statecznik ze zwyklego i tak warto zmienic na elektroniczny, bo to tez moze przyczyniac sie do grzania akwa, szczegolnie podczas upalow latem.
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Aloj
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2007 0:36
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Aloj »

Zgadzam się z poprzednikiem odnośnie dokładności termometrów akw. Prostym sprawdzeniem dokładności term. akw. jest wołożenie go i termometru lekarskiego do jakiegoś pojemnika z wodą. Trzeba tylko pamiętać o dwóch rzeczach - termometr lekarski ma wyżej zaczynającą się skalę niż niż akw. (cieplejszą wodę trzeba wlać do pjemnika) i druga rzecz - termometr lekarski sam nie "spuszcza skali" trzeba go ręcznie strzepnąć. Zapamiętać różnicę (+2 lub -5 st) i powinno się pokryć z termostatem grzałki.
ODPOWIEDZ