duże ryby!!!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

duże ryby!!!

Post autor: qba0 »

witam chciałbym założyc akwa z dużymi rybami. co radzicie wydaje mi sie ze pielegnice pawiookie sa zbyt oklepane ale moga byc co jeszcze moze żmijogłowy. jesli tak to jakie duze akwa??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na żmijogłowy lub pawiookie ponad 350l, a lepiej mocno więcej. O zmijogłowach sporo pisał SUM.
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=4841
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Re: duże ryby!!!

Post autor: Manthei »

qba0 pisze:witam chciałbym założyc akwa z dużymi rybami. co radzicie wydaje mi sie ze pielegnice pawiookie sa zbyt oklepane ale moga byc co jeszcze moze żmijogłowy. jesli tak to jakie duze akwa??
Duze ryby... jest sporo, zalezy na jakie akwa mozesz sobie pozwolic. Mysle ze wymiary 150x60x60 to juz jest sporo i mozna dostac po rosadnej cenie. Widzialem w sklepie ostatnio Mastacembelus erythrotaenia dlugosci ok 20cm, poprostu piekny. Pielegnice pawiookie moze i oklepane ale trzeba przyznac ze rowniez piekne. A co do Channa(zmijoglow) to dolaczam do Barbary i radze przeczytac posty Marcina
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

myślałem o akwa 350- 600l. a moze gurami olbrzymi?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Na gurami olbrzymie to chyba z 1000 litrów by musiało być, te ryby rosna do 50 albo i wiecej cm
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ