[100] l

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

[100] l

Post autor: karolcia683 »

bara wedle twojego zyczenia pisze tu nowy temat:-)od razu mowie,ze nie zamierzam zadnej z ryb sie pozbywac. nie mialabym ich komu oddac, a do sklepu sa juz za stare. jednak chetnie przyjme jakies sugestie na przyszlosc. jak te nieporzadane teraz rybki odejda smiercia naturalna, nastepnym razem ich nie kupie. wiec oto moja obsada:
-proporczykowiec nigeryjski - para
-zbrojnik niebieski -1
- neon inesa - 7
- bojownik (samice)- 2
-czerwonogłówki- 2
-bocja siatkowana-3
no i teraz resztki- bylo po kilka, ale zostaly pojedyncze rybki po ostatniej pladze tajemniczej choroby
- hokejowka -1
- cos podobnego do kardynalka (zdjecie jest w dziale choroby)-1
- danio czerwony -1

akwarium 102l

jakies sugestie?czego wiecej nie kupowac, a co moge dokupic? chcialabym miec neony, czerwonoglowki i proporczykowce. mysle o kupnie teczanki filigranowej.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

zanim zastanowię się nad obsadą: czerwonogłówka to zwinnik Blehera?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

Post autor: karolcia683 »

tak to zwinni blehera
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: jakies sugestie co do obsady?

Post autor: BARA »

karolcia683 pisze:-proporczykowiec nigeryjski - para
-zbrojnik niebieski -1
- neon inesa - 7
- bojownik (samice)- 2
-czerwonogłówki- 2
-bocja siatkowana-3
no i teraz resztki- bylo po kilka, ale zostaly pojedyncze rybki po ostatniej pladze tajemniczej choroby
- hokejowka -1
- cos podobnego do kardynalka (zdjecie jest w dziale choroby)-1
- danio czerwony -1

akwarium 102l

.
masz niezły bałagan :wink:

Proponuję dokupić zwinników Blehera i na tym pozostać, bo szykuje się przerybienie. Zdjęcia "tego czegoś podobnego do kardynałka" nie znalazłam. Jeżeli to kardynałek, to niestety kiepski jego los - za ciepło. Może pozyć nie zadługo. Szkoda mi równiez hokejówki, bo to ryba stadna.
Dasz radę ją oddać?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
karolcia683
Posty: 20
Rejestracja: 01 sty 2007 19:51

Post autor: karolcia683 »

niestety nie moge oddac hokejowki. nikt ze znajomych nie zajmuje sie akwarystyka, a ona ma juz ponad dwa lata, wiec do sklepu tez jej nie przyjma. moge co najwyzej dokupic kilka, zeby nie byla samotna.
co do "kardynalka", to jego zdjecie jest w dziale choroby w jedynym poscie, jaki tam umiescilam. zdaje sie, ze nazywa sie "prosze o pomoc". nie wiem, czy to kardynalek, bo generalnie podobny jest do tych, co widzialam na zdjeciach w roznych zrodlach, ale tamte na zdjeciach byly duzo bledsze. moj jest wyraznie czarny w glownej mierze, a tamte takie jakies szare. mozliwe wiec, ze to nie kardynalek. generalnie podobny jest do neona, tylko dluzszy i smuklejszy. barwy ulozone w podluzne pasy od gory:czarny, teczowy pas biegnacy przez srodek, znowu czarny i bialy brzuszek. pletwy grzbietowa i ogonowa czerwonawe.
co do zwinnikow, to dobrze,ze radzisz dokupic, bo strasznie mi sie podobaja:)
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Skoro mowa o obsadzie zbiornika to ja tez poprosze o porade.
A mianowicie zakochałem sie ostatnio w Akarach z Maronii, miałem miec 2 parki barwniakow czerwonobrzuchych albo szmaragdowych w akwarium (dopoki nie dobrala by sie para) ale w sklepie dowieziono Akary z Maronii i chcac nie chcac kupiłem 2 sztuki(to beda chyba samce bo samicy nie widzialem -sa młode wiec moge sie mylic) i co byście powiedzieli na taka obsade :
baniak 100 litrow
-parka akar z Maronii
-parka pielęgniczek ramireza
-6 sztuk kirys spizowy
-7 sztuk zbrojnik niebieski(4 młode chyba oddam a zostawie stare 3 sztuki)
do tego mysle by dokupic z 5 krewetek amano
Wiem ze akarki rosna do 10 cm (zwykle mniej) a ramireza do ok 5 cm jak myślicie nie bede mial przerybione akwarium ?
Wszystkie ryby beda z tego samego rejonu tzn z Ameryki Południowej wiec chyba powinny sie dogadac a wiem ze akara jest bardzo spokojna rybka i niekłopotliwa podobnie jak ramireza.
Rybki maja miekka wode z garbnikami, temperature utrzymuje na stałym poziomie 26-28*C.Pokarm: podaje czesto serca wołowe, granulat dla ryb dennych oraz zywy pokarm(sam odławiam plankton min(oczlik,dafnia,wodzien)
Co Wy na to, bedzie dobrze ?Dodam ze mam wiele kryjowek i wymienilem zwirek na piasek.Akwa jest dosc mocno zarosniete przez rosliny wiec rybki mialy by swoje teryrtoria.
Prosze o podpowiedzi i/lub ewentualne uwagi.
Pozdrawiam :)

Zamiast kazac szukac komuś można samemu dodac link
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=4923
Póki co 96 litrów-amazonka
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Dobra poddaje sie :roll: nie wiem co ma znaczyc to na czerwono ale zapewne jest to dodatek od admina dla mnie i male pytanko po co mi ten link o chorobach skoro tylko zapytalem czy planowana nowa obsada w moim akwa bedzie odpowiednia :?: :shock: nie chcialem zakladac nowego tematu wiec podpisalem sie pod autorem poprzedniego postu i nie znalazlem wspolnych wnioskow co maja choroby do mojej nowej obsady :shock:
Pozdrawiam ze zdziwieniem :roll: :? :shock:
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ