Co robie zle?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Co robie zle?

Post autor: lukasdrugi »

czesc,
Od 3 tygodni proboje rozmnozyc neony, wode mam ok 3 st two, pH ok 7 (podaje ok poniewaz testy wskazuja takie wartosci ale one tesh maja jakas tolerancje bledu). na dno dawalem sietke budowlana zrobiona z jakis sznorkow zalanych plastikiem. wiele czytalem o rozmnazaniu neonow i wiele wiem ale mimo to ie udaje mi sie ich rozmnozyc. co do rozlinki to wlasnie jak to z nia jest bo jedni pisza ze musi byc a inni ze niekoniecznie, ja dawalem roslinke. jak to jest z ta ikra i jej zapladianiem jesli ryby nie bede mialy roslinki a bedzie siatka to gdzie ta ikra poleci, jak wpadnie miedzy sietki to samiec ja zaplodni? (ja nigdy nie uzyskalem ikry). wiem ze glupio pytam ale nigdy nie widzialem jak wyglada skladanie ikry i jej zapladnianie. .

neony mam kupione ok 4 mce temu (byly wielkosci 1 cm) teraz maja ok 3 cm, kupilem tesh inne neony 4 sztuki tydzien temu, wygladaja na dorosle sa troche wieksze od tych pierwszych ale czerwony pasek jest u nich bardzo ciemny w porownaniu z slicznie czerwono-jaskrawym kolorem na 1 neonach. tarla nigdy nie mialem w akwa ogolnym (moze to wina obsady parka walczacych ze soba pielegniczek ramireza, 3 kiryski, 1mlody zbrojnik niebieski i 2 krewetki, neonow mam teraz 12 a akwarium ma ok 80 l pojemnosci-nie wiem ile to brutto wyjdzie ale netto ma ono 87l).

A moze ja wybieram zle ryby do tarla moze same samce, ciezko mi znalezc wyraznie zgrubiony brzuch u nich. Nigdzie nie znalazlem na necie zdjecia samca i samicy dla porownania wiec wyszukuje samic na podstawie opisu (wieksza, grubszy brzuch). Czy powinienem ryby porozdzielac wzgledem plci jak to podaja?

Czym powinienem karmic neony zeby szybciej rosly i nabraly aperytu na rozrod, dotychczas karmie je tylko pokarmem suchym.

Teraz filtruje wode w akwa 25 l nie wiem ile mam ja filtrowac bo jedni pisza ze potrzebna jest swierza woda filtrowana 4 di a inni ze woda opowinna byc przygotowana conajmniej 2 tyg wczesniej. (i wez tu czleku badz madry Smile ), jaka wysokosc powinien miec slup wody?
I czy koniecznie dawac ryuszt ikrowy, jedni pisza ze tak inni ze nie, a ja dostalem jedynie sietke budowlana zrobiona ze sznurka zalanego plastikiem i boje sie ze moze miec jakies zle wlasciwosci. w castoramie i nomi w szczecinie sukalem drobnej calkowicie plastikowej siatki ale nie znalazlem, najmniejsza to o oczkach ok 7 mm Sad

jaka powinna byc wg was temp do rozmnozenia? bo slyszalem ze nie powinno byc w akwa grzalki a temp powinna byc 24-25 st. ja uzyskuje bex grzalki jedynie 22-23 st.
ODPOWIEDZ