[30 l] ile rybek?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Michał1998
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2007 20:42
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

[30 l] ile rybek?

Post autor: Michał1998 »

Mam 30 litrowe akwarium , a w nim 2 welony małego wzrostu jeden welon jest łaciaty a drugi pomarańczowy mam też małego glonojada i amplurie.Chcę zalożyć dla welonów większe akwarium około 112 litrów :)

Ile mogę mieć w takim akwarium welonów?

Jakie zwierzątka mogę mieć z welonami chodzi mi o amplurie, glonojady ,krewetki i inne rybki?

Jakie roślinki nadają się do welonów oprucz : moczarki , wywłócznika i tataraka trawistego?

Proszę jesze o podanie strony z gatunkami welonów , bo nie mogę takiej znależć
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

1 welon potrzebuje 60 litrów wody.
Z welnonami możesz trzymać łagodne ryby zimnolubne, ale najlepiej jak są hodowane same.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
wojti47
Posty: 57
Rejestracja: 11 lut 2007 20:13
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: wojti47 »

jak dla mnie na 112 l powinno być 4-5 welonów więcej będzie za dużo (zobaczysz to jak urosną) a rośliny najlepiej jak najmocniejsze- słabsze zostaną pogryzione przez welonki i nic z nich nie pozostanie
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dla welona potrzeba około 60 l wody, więc w 112 l możesz trzymać tylko jedną taką rybkę, żeby prawidłowo się rozwinęła. Maks dwie, ale moim zdaniem to już będzie przesada. Pozy tym nic - welony są zimnolubne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Lukaszenko
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2006 11:16
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Lukaszenko »

BARA pisze:Dla welona potrzeba około 60 l wody, więc w 112 l możesz trzymać tylko jedną taką rybkę, żeby prawidłowo się rozwinęła. Maks dwie, ale moim zdaniem to już będzie przesada. Pozy tym nic - welony są zimnolubne.
Czytam twoje wypowiedzi od dłuższego czasu i cały czas mnie zadziwiają . Jak 112l może być za mało na 2 welonki?? :?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ty też mnie zadziwiasz. Skoro jeden welon potrzebuje około 60l wody do dobrego samopoczucia, zdrowia i rozwoju to jakby nie liczyć, 112l to będzie za mało!

Przypominam, że welony powino się trzymać głównie w oczkach wodnych a dorastają nawet do 30cm.

i gdzie tu coś, co może zadziwiać?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

zależy jaki welon są odmiany które rożna do mniejszych rozmiarów i potrzebują 40l wody na jednego osobnika
ODPOWIEDZ