[54] Moje drugie

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
qba
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006 15:20
Lokalizacja: Lubartów

[54] Moje drugie

Post autor: qba »

Witam! Oto nowe fotki mojego akwa po malych zmianach :wink:

Sprzęt:
Filtr-Aqua El FAN - 1 plus
Grzalka-Aqua El COMFORT ZONE 100W
Świetlowka-Aqua-Glo 15W

Obsada:
10xNeon Zwykly
2xGurami mozajkowe
2xMolinezja
2xMieczyk

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68f ... 25af6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/923 ... 124ce.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6d ... 81aee.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe3 ... 3ab0b.html


Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

akwa widac w porzadku ,ale co do obsady to nie za bardzo te gurami mozaikowe nie pasuje do takiego litrarzu co do molinezji i mieczyków tez mozna sie przyczepic ,ale raczej bym sie pozbył gurami mozajkowego
Awatar użytkownika
qba
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006 15:20
Lokalizacja: Lubartów

...

Post autor: qba »

Gdybym nawet miał bardzo duże akwarium to i tak ryby nie bedą miały takich warunków jak w naturze. Moje gurami są jeszcze młode i całkiem dobrze sie czują w tym zbiorniku. Molinezji nie długo się pozbęde. :wink:
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

źle kombinujesz, to że rybki są jeszcze małe to wcale nie znaczy że dobrze sie czują w takim akwarium, w zbyt małym zbiorniku ryba karłowacieje i często choruje.
A co do akwarium to kolor żwiru jest delikatnie mówiąc dość nie naturalny, sprzęt na widoku no i jeszcze jedno wywal ten karmik on jest zbędny pokarm powinien rozejść sie po całej powierzchni akwarium bo słabsze ryby nie dostaną sie do niego.
moja ocena to 3 w skali 1-10
czeka cie jeszcze dużo pracy.
Pozdrowienia august
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No nie, czerwony/różowy żwirek, fatalna obsada (ryby nie do tego litrażu) i brak roślin pływających. Daję 2 pkt na 10.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

10xNeon Zwykly
to są też jakieś niezwykłe?
2xGurami mozajkowe
2xMolinezja
2xMieczyk
to ryby na akwarium od 100 litrów w zwyż

Co to tego zwirku to "dziwnie" jest mało powiedziane, akwarium powinno wygladać naturalnie
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Akwarium jakies takie "cukierkowe" niewiadomo czy je ogladac czy lizac majac nadzieje ze jest słodkie. :lol:
Obsada jest do niczego. :twisted:
Ja w 100 litrach mialem gurami a i tak je oddaje bo maja juz ok 12 cm i robia sie za male do mojego akwa(mimo iz 100 litrow dla pary jest minimum) nie chce ich meczyc.
Obsada koszmarna i jak planujesz obsade to bierz pod uwage nie wielkosc obecna ryb wmawiajac sobie ze skoro male to sie pomieszcza ale bierz pod uwage ich rozmiary osiagalne w akwarium w przypadku mozajkowych jesli sie nie myle bedzie to cos kolo 15-18 cm :?: :? wiec dobra rada zmien te "cukierkowe" podłoże i zmien obsade bo to na przyszlosc nic dobrego nie wrozy.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: marrcin »

No ładnie potraktowaliscie młodego akwarystę. Pewnie się zrazi i znajdzie sobie inne forum. Quba to bardzo młody człowiek i ciągle sie uczy ale tu wielu "profesjonalistów" patrzy na niego z góry (tak najłatwiej).
Czerwony żwirek ma też swoje plusy, np bardzo dobrze chowają sie w nim młode mieczyki. Zresztą, o gustach się nie dyskutuje.
Wyluzujcie troche z tą obsadą, częsć z Was ma strasznie twarde zasady. Przecież nie da się w domowych warunkach stworzyć naturalnego zbiornika!!! Napewno Waszą akceptacje dostałby opis: "akwa 200 l, obsada 2 gupiki".... Niektórzy to już dziamolą tu jak stare panny...
Kiedy patrze na akwarium Quby widze dużo przestrzeni i harmoni. Ryby mają dużo miejsca do pływania i kryjówek. Akwarium miłe dla oka. :)
6 a nawet 7/ 10
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

[quote="marrcin"] Ryby mają dużo miejsca do pływania i kryjówek. quote]

w 54l tyle ryb ma duzo miejsca do pływania? Chyba żartujesz?

W domowych warunkach staramy się odtworzyć jak najbardziej optymalne warunki dla hodowanych przez nas ryb. Na tym polega akwarystyka. Na poznaniu potrzeb ryb i maksymalnym się do nich dostosowaniu. Jeżeli ktoś nie może tego zrobić, niech nie męczy zwierząt.

Ja mam wielką ochotę na hodowlę pielęgnic pawiookich. Kocham te ryby! Ale nie kupię ich do mojego 85l zbiornika tylko dlatego, że będę sobie tłumaczyć, że lepszych warunków stworzyć im w warunkach domowych nie mogę. Wiem, że potrzebują min. 450l na i ta wiedza mi wystarcza. Nie mogę mieć takiego akwarium to nie będę mieć pawiookich.

Twarde zasady to podstawa. Akwarystyka nie jest zabawą dla dzieci mających własne widzi mi się. To jest opieka nad czującymi, żywymi stworzeniami. Trochę odpowiedzialności by tak może, co?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Witam

Dawno mnie tutj nie było, ale z ciekawości chciałem zobaczyć co tutaj słychać.
Baaardzo się rozczarowałem, kiedys można było tutaj pogadać i usłyszeć kilka porządnych rad! całkowićie zgadzam sie z Marcinem, nie tak się traktuje młodego akwarystę!! To że odważył się pokazać nam swój zbiornik, który jeszcze nie jest dopracowany, nie oznacza żeby jechać po nim po całości. Kilka rad co zmienic, co przestawić, i powoli dojdzie do wysokiego poziomu.
Fakt że o gustach się nie dyskutuje ale: zmienił bym żwirek na naturalny bo ten naprawde nie pasuje, i postaraj się zmniejszyć obsadę może tylko neonki i coś z dennych np. kiryski?? Zastanów się i życze powodzenia o ile jeszcze to czytasz.

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hej Marcin, czyli Brzucho, rozejrzyj się po forum i znajdź poprzednie posty szanownego pana Qby. To nie jest pierwszy jego zbiornik, który nam prezentuje. A że rad naszych nie słucha i nie słuchał poprzednio, to jak mamy się zachować w podobnej sytuacji? W kółko tołkować to samo: że zbiornik na tę obsadę za mały, że żle dobrane rośliny i żwir? Co, a może jeszcze pogłaskać po główce? Tu nikt nikogo nie zjeżdża, jak Ci się wydaje.

Zwróć uwagę na fakt, że tak naprawdę Qba nie czeka na nasze odpowiedzi, nie podejmuje z nami dyskusji, nie pyta dlaczego to lub tamto. Naprawdę, chyba wszystko co miał do tej pory od nas się dowiedzieć, juz się dowiedział.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

BARA, to co ostatnio się działo na forum potwierdza, że z Wami się nie dyskutuje o wystroju i obsadzie akwarium.

Akwarium mi się osobiście nie podoba i uważam, ze powinno się karać tych co produkują taki żwirek do akwarium ale skoro Qba lubi takie cukierkowe wystroje to jego sprawa.

Poza tym nie pisz, że nic do niego nie dociera bo przecież skalarów sie pozbył a to już coś....
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

witam

akwarium trochę pstrokate szczególnie żwirek, zgadzam sie z poprzednikami na allegro jest wiele podłoży jest w czym wybierać.

Co do obsady to mieczyk nie bardzo pasuje w takim akwarium.
Również oświetlenie trochę małe 15W na 54 litrów, pokrywę można przerobić przecież qba nie masz dwóch lewych rąk.


Dopracuj zbiornik i będzie na wypasie.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Fakt , że czesto tu mozna zauważyć zasade :
1 - moderator ma zawsze racje
2- jak moderator nie ma racji patrz pkt. 1 :D

Ale tak serio to nie widze nic złego w tym , że krytykuje sie to czy inne akwarium . Mnie osobiście taka krytyka pomaga bo zaczynam kombinowac jak zrobic żeby było lepiej . Jeśli ktos wystawia akwa do wglądu to powinien sie liczyć z tym , że nie wszystkim sie ono spodoba. Minie to akwarium sie nie podoba totalnie ! I nie będe kłamał . Nie krytykuje złośliwie tylko przedstawiam swój pogląd . Ktos może na to zwracać uwage ale nie musi . Mam zupełnie inna wizje akwarium i nie będę sciemniał , że czerwony żwirek to jest to o czym marzyłem od dawna :D Uważam , że jeśłi ktos krytykuje ale podaje konkretne powody to nie tylko ma do tego prawo ale tez tak naprawde robi przysługe wystawiającemu .
Nie wypowiadam sie na temat obsady bo to ostatnio drażliwy temat na tym forum :D Faktycznie sa tendencje do trzymania trzech rybek w 100l :D Co nie zmienia faktu , że ja do tego akwarium rzeczywiście wybrałbym inna obsadę .
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

rohan pisze:Minie to akwarium sie nie podoba totalnie !
...jeśli ma to być nocna lampka, to dla mnie bomba

pozdrawiam
ODPOWIEDZ