Coś dziwnego na mojej roślinie...

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Coś dziwnego na mojej roślinie...

Post autor: Rafi 13 »

Na mojej roślinie pojawił się brązowy osad i ciemno-brązowe plamki potem liść gnije .Akwarium oświetlam dwoma świetlówkami każda po 18w.Co to jest i jak sie tego pozbyć.Prosze o szybką pomoc bo inaczej roślina cała zgnije

podaj parametry wody, jaka to roślina, czym nawozisz itp. Chemik4
ale na tym forum są idioci
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Parametrów wody nie mierzyłem.Nawoże CO2 i AQA PLANT.Nie wiem jak nazywa sie ta roślina ale jak mi ktoś napisze jak wrzucić fotki na forum to dodam fotki tej rośliny.PS.Nie wiem jak wrzucić fotki bo próbowałem

sprawdzaj pisownię! BARA
ale na tym forum są idioci
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Wrzuc fotke na te stronke :arrow: http://www.imageshack.us/ pozniej kliknij "host in"
poczekaj moment a nastepnie skopiuj link z ramki podpisanej "Hotlink for forums (1)" a nastepnie wklej link w tresc swojego posta
Mam nadzieje ze jakos pomogłem i w miare dobrze wytlumaczyłem jak to "idzie" :wink:
Pozdrawiam :)


P.S acha i jeszcze jedno :lol: zauwazylem ze jesteś chyba "swoj ziomus" bo widze ze tez tak jak ja ze Słubic jesteś :?: :lol: no nieźle teraz wiem ze tu sam ze swoich okolic nie jestem :lol: 8) o ile oczywiscie mowa o Słubicach tych kolo frankfurtu n/o leżących :wink:
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Klier właśie w tych Słubicach mieszkam kło Frankfurtu

Ciągle wywala mi że nie można wyświetlić strony


nie pisz posta pod postem. B.
ale na tym forum są idioci
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rafi, przy tak małym oświetleniu nawożenie nie ma sensu. Jeżeli nie zapewnisz roślinom przynajmniej 0,5w/l to rosliny nie przerobią CO2 i je zabijasz.

Przestań nawozić i koniecznie postaraj się o większe oświetlenie. Mój komentarz dotyczy wszystkich Twoich tematów.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ