nieszczęsne świetlówki

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Karola84
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2007 11:58

nieszczęsne świetlówki

Post autor: Karola84 »

hej. mam akwarium od 3 tygodni (112l) i dwie świetlówki 18W zwykłe (kupione wraz z obudową). niestety roslinki wcale nie rosna no i do tego marnieją w oczach. na jakie świetlówki zmienić moje obecne aby roslinki rosły zdrowo??? myslalam o Flora-glo 20W i aqua-glo 20W. dodam ze nie chcialabym kombinowac z dokladaniem jakichś 'trzeciech' świtlówek gdyż jak wiadomo jestem dziewczyną i nie znam sie na majsterkowaniu :)
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
Powodem tego ze Twoje roslinki marnieja moze byc:
-zle oswietlenie
-zle parametry wody
-nieodpowiednie podloze
-brak nawozenia
-brak CO2
-aklimatyzacja do nowych warunkow
Swietlowki Flora-glo i Aqua-glo stosuje sie w polaczeniu z np Sun-glo.Polaczenie Flora i Glo moze spowodowac wysyp glonow.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

kordare pisze:.Polaczenie Flora i Glo moze spowodowac wysyp glonow.

???? bo...??
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

ja tez mam akwarium 122l z dwoma świetlówkami i tez mam problemy z jej przebudowa :/ wymieniłam jedna świetlówkę na flora glo i musze przyznać, ze roślinki zaczęły rosnąc lepiej. Mi aż takie mocne światło nie jest potrzebne bo mam złote rybki one i tak wszystko zjedzą ale myśle że wymiana świetlówki na flora glo może pomóc
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Połączenie Flora glo i Aqua glo jest zalecane przez producenta jako wspomagające wzrost poprzeczny roślin i podkreślające kolory ryb. Wg informacji producentów świetlówki flora emitują widmo światła optymalne dla fotosyntezy a mniej korzystne dla glonów. Obie świetlówki mają różowawy odcień, flora mocniejszy, jeśli taka barwa światła nie będzie ci odpowiadać możesz zastosować kombinację Flora glo i Power glo
Pozdrawiam
Kinga
Karola84
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2007 11:58

Post autor: Karola84 »

no to chyba wina oświetlenia. no i moze złego posadzenia bo robilam to dośc nieumiejetnie :/. jesli chodzi o nawóz to w podłożu dalam pałeczki z Fe no i ostatnio jakis nawóz w płynie zakupilam i wlalam ale poprawy nie ma. no i ostatnio równiez maje roslinki zostaly zatakowane przez welony ktorym zakupiłam pokarm roslinny więc moze dadzą im spokój. a o co chodzi z tym CO2? na czym polega dostarczanie CO2 do aqwa? (moze to sie wydac niektórym śmieszne ze pytam ale naprawde chemia nie byla moją specjalnością)
ODPOWIEDZ