Jaki dyfuzor

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
witkacy
Posty: 112
Rejestracja: 03 sie 2006 9:36

Jaki dyfuzor

Post autor: witkacy »

od niedawna posiadam butle CO2 za dyfuzor służy mi kostka z drzewa lipowego zamierzam kupić cos innego tylko nie wiem jaki może pomożecie koszt ok 50zł Zastanawiałem się żeby podłączyć do filtra Fan2 ale nie wiem czy nie zagazuje ryb
akwa 375
tetra Ex 1200
Unimax1000
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Pomóc, myślę pomożemy :) Proponuję, pochodzić po sklepach chemicznych i zaopatrzyć sie w dobry, szklany dzwon dyfuzyjny. Takie rozwiązanie przy zastosowaniu butli CO2 będzie najtrafniejsze.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
witkacy
Posty: 112
Rejestracja: 03 sie 2006 9:36

Post autor: witkacy »

akwa 375
tetra Ex 1200
Unimax1000
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dyfuzor godny uwagi, nie powiem wydaje mi się wart zainteresowania. Dobry, bo szklany, wykonany z dobrego laboratoryjnego szkła niczym prawdziwy dzwon dyfuzyjny. Dobra oferta.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Hmmmm...nie chce wyjsc na madrale ale dzwon dyfuzyjny wyglada dokladnie na odwrot :D Stosuje sie go do gazu w sprayu .Napelnia i czeka az CO2 rozpusci sie w wodzie . Ten dyfuzor jest bardzo fajny ale zgodnie z opisem jego sie nie napelnia tylko jest na stale podpiety do butli albo bimbrowni .
Bardzo mi sie podoba i widzialem go w akcji wiec wiem ze jest bardzo dobry i skuteczny . Pecherzyki CO2 zapiepszaja przez szklana rurke o udzerzaja w scianke dyfuzora po czym sa dodatkowo robijane na membranie. Mam zamiar kupic sobie taki bo w tej chwili tezkorzystam z kostki lipowej . Jest dobra ale niezbyt estetycznie wyglada i niestety szybko sie zapycha .
ODPOWIEDZ