REstart Akwarium

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
simlockman
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2007 9:34

REstart Akwarium

Post autor: simlockman »

Witam


Czy ktoś może mi opisać jak poprawnie zrobić restart akwarium?od pewnego czasu starałem sie usunąć glon przypominający glon nitkowy niestety bez powodzenia.wiem ze wszystkie roślinki będe musiał wyrzucić ale co z reszta jak i czym wyczyścić żwir i korzenia? POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

niestety, na glony to i restart może nie pomóc...

Ryby z dużą częścią wody z restartowanego zbiornika przełożyłabym do drugiego akwarium (wodę można przechować w pojemnikach dodatkowych)

Korzenie i żwir i zbiornik (pusty) wypłukałabym w roztworze nadmanganianu potasu. Rośliny chcesz wyrzucić? Szkoda.

Filtr wyczyściłabym jak normalnie, w wodzie z akwa (wkłady) obudowę umyłabym pod bieżącą wodą.

To wszystko. Ale jeżeli miałeś kłopoty z glonami do tego stopnia, że aż musiałeś zrobić restart, to zastanów się na przyczynami ich powstawania a nie likwiduj skutki. Bo po restarcie będziesz miał to samo.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
simlockman
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2007 9:34

Post autor: simlockman »

Glon ten dostałem najprawdopodobniej z allegro razem z roślinami.jest to glon podobno nie do zwalczenia troszke mi paskudzi akwarium dlatego chce zrobić restart.od innej osoby dowiedziałem się że glon tworzy się z białka które jest zawarte w bimbrowni i razem z CO2 przenosi się do akwarium.Zrobie tak jak mówisz mysle że pomoże.Dziękuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

od innej osoby dowiedziałem się że glon tworzy się z białka które jest zawarte w bimbrowni i razem z CO2 przenosi się do akwarium
Zarodniki glonów są po prostu w wodzie i w określonych warunkach sie rozwijają
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ