napowietrzacz ATMAN HP-6000 ............

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
teZeT
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2005 9:06
Lokalizacja: 3-city

napowietrzacz ATMAN HP-6000 ............

Post autor: teZeT »

Witam,
dziś dostałem ten napowietrzacz i ... lipa jakaś :(
niby 6 wylotów ale jak próbuję podłączyć 2 kamienie to już nic nie działa ..... co z tym szajsem nie tak?

czy długość kamienia ma znaczenie??? jeśli tak to jaką skoro to najmocniejszy atman i sobie nie radzi ................
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz 6 wylotów, tak? Czy podłączając dwa kamienie zamknąłeś pozostałe wyloty? Chyba nie, co?

Proponuję w takiej sytuacji na nieużywane wyloty założyć dodatkowe przewody i je zamknąć najlepiej rozgałęziaczami. Użycie rozgałęziaczy umożliwi Ci ustawienie ilości tłoczonego powietrza do tych pozostałych dwóch przewozów z kamieniami.

Pamiętaj, że do wszystkich wylotów jest tłoczone powietrze z tej samej komory. Więc jeżeli pozostawiasz wyloty puste, bez oporu, to właśnie przez nie a nie przez te, na których jest kamień, popłynie powietrze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
teZeT
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2005 9:06
Lokalizacja: 3-city

Post autor: teZeT »

2 wyloty nie są regulowane. 4 są. te 4 są zamknięte.
podłączam do 2 głównych wylotów (1 kamień , 2 filtr) i wtedy powietrze leci tylko do filtra...

a ja chcę żeby leciało do 2 na raz! przecież za to płaciłem :evil:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

daj na wężyki zaworki i tak je wyreguluj by powietrze leciało i do filtra i do kamienia
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Właśnie tak, jak pisze Chemik. Musisz nieco uregulować (sprężyć) strumień powietrza idący do filtra. To normalne i całkowicie zgodne z fizyką, że powietrze dąży tam, gdzie ma mniejszy opór, cyzli do filtra. Przypominam, że kamień rozpraszający wcale nie jest tak łatwo przedmuchać.

Załóż rozdzielacz z regulacją na wężyk idący do filtra i tak go przykręć, żeby powietrze poszło z pompki również przewodem do kamienia, czyli ureguluj/wyrównaj sprężenie powietrza w obu przewodach. To jest bardzo proste.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ