[162 L] otwarte - UPDAT 04.09.2007 !

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Moge powidziec tylko : Wow :D Ja nic z tych wzorow nie rozumiem wiec wierze Ci na slowo :D Ale tak czy siak znajomy akwarysta , ktory juz nie jeden baniak stawial zapewnil mnie ze tyle ile tam wystaje nie stwarza namniejszego zagrozenia . Zeby jus skonczyc temat mojego blau , to nie bede go wymienial .Wprawdzie mam wiekszy ale nie chce go przekladac bo ten mi sie bardziej podoba . Moje ryzyko ale tak naprawde jestem spokojny .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium super! Korzeń niesamowity! Czekam na dalsze fotki z trakcie rozwoju zbiornika.

Co do lampy - bardzo dobry pomysł, ale do dużego litrażu. Żarnik HQI 70W jest dosyć mocny. W tym przypadku powinien sprawdzić się jak najbardziej.

Jestem bardzo ciekawa końcowego widoku, jak już wszystko będzie na swoim miejscu i dojrzałe.

Qbolec, dałeś nam wykład, nie powiem... To jest bolesne obalanie mitów i bardzo przydatna wiedza na przyszłość. Jestem pod wrażeniem i dzięki!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Akwarium to mam nadziej ze dopiero bedzie super jak sie wszystko rozrosnie :D Poki co nic mi sie nie podoba oprocz korzenia . Dalem za niego 90 pln bo jak go zobaczylem to zachorowalem :D . Faktycznie HQI raczej do duzego litrazu .Ja zdecydowalem sie ze wzgledu na to ze chcialem otwarte a te zarniki sa bardziej wydajne . Pierwszy raz swiatla mam wreszcie pod dostatkiem :D Musze tylko uwazac na glony . Ale warto zaryzykowac chocby dla tych pieknych rewleksow na scianach . Ale najbardziej mnie cieszy efekt babelkowania rosli . Roznie z tym wczesniej bywalo .A teraz kazda roslinka zaraz po wsadzeniu zaczyna puszczac "banki " :D
ps.wlasnie dostalem od znajomego troche wglebki i nie mam pomyslu gdzie ja przymocowac . Ide kombinowac :D
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Qbolec pisze:Nie zgadzam sie ze wszystkimi piszacymi, ze cos sie stanie akwarium, bo wystaje poza brzegi szafki. To ewidentna nieprawda. Jesli rzeczywiscie wystaje 2cm z kazdej strny, to o ile czyms w nie nie uderzysz, to nie ma prawa nic mu sie stac:
DO obliczen przyjalem, ze masz akwa wysokosci 50cm.
Qbolec zapomniał o jednej prostej rzeczy. Wzory super pięknie działają w teorii. W praktyce jest już zupełnie inaczej, bo gdyby było tak jak w teorii nie zawalały by się mosty, wierzowce, etc.

W swoich obliczeniach nie uwzględnił tego, ze materiał z ktorego zrobione jest akwarium już może być zmęczony, posiadać w różnych miejscach mniejsze lub większe rysy. Obliczenia opisują zbiornik idealny a takim on napewno nie jest.

Jeśli zbiornik stoi jak stoi..........to tak stać może, choć do czasu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Zostawiajac juz ten nieszczesny blat z boku , dzisiaj zrobilem wreszcie pomiary wody :D O dziwo azotany mam na poziomie zero taki wiec musze zaczac nawozic makro zeby roslinki szybciej rosly . pH po nocy z wylaczonym CO2 na pozimoie 7,5 , chyba wiec nie zle . Po wlaczeniu CO2 w ciagu dnia napewno spada nizej . Niestety twardosc wody mam na poziomie 10 i nie wiele z tym moge zrobic bo poki co nie stac mnie na filtr RO .

Tu mój nowy filtr :D JBL Cristal profi 250
Obrazek

Tu mój nowy i stary filtr .Narazie pracuja rownolegle , poki w nowym nie uformuje sie wklad .
Obrazek

A tu efekt moich wczorajszych prac :D Wglebka ! nic madrzejszego nie wymyslilem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

Andersh pisze:
Qbolec zapomniał o jednej prostej rzeczy. Wzory super pięknie działają w teorii. W praktyce jest już zupełnie inaczej, bo gdyby było tak jak w teorii nie zawalały by się mosty, wierzowce, etc.

W swoich obliczeniach nie uwzględnił tego, ze materiał z ktorego zrobione jest akwarium już może być zmęczony, posiadać w różnych miejscach mniejsze lub większe rysy. Obliczenia opisują zbiornik idealny a takim on napewno nie jest.

Jeśli zbiornik stoi jak stoi..........to tak stać może, choć do czasu.

Pozdrawiam
Heh - a ile znasz przypadków zawalenia się mostów??
Jeśli są, to najczęściej z powodu błędów projektowych, wykonawczych lub kiepskiej jakości materiałów. Podczas obliczeń to wszystko jest uwzględniane pzrez odpowiednie współczynniki korekcyjne i nie powinno mieć miejsca. A co do przypadków zawalenia mostów - jedynym w ostatnich czasach przypadkiem był wiadukt w stróży, który był na etapie budowy, a runął, bo woda podmyła rusztowania montazowe, ktore podpieraly go podczas budowy...
Tutaj pokazałęm obliczeniami, ze przy 2cm nie ma prawa sie nic stac. co innego, jesli byloby to wiecej, bo przy 7cm wystawania - moment zginajacy zwiekszylby sie z 1Nm na 25!!! Nm. Obliczenie pokazuje, ze moze to wystawac "troszke".
A co do zmeczenia materialu - tak - masz racje - z czasem jest coraz gorzej - szklo traci jakosc, silikon klejacy rowniez - w koncu pochodna gumy, do tego uszkadza sie przy czyszczeniu... aczkolwiek po raz kolejny mowie - 2cm nie zrobia krzywdy akwarium...

A konczac - co do mostow, budowli itd - trafiles na mgr inz mostownictwa - tak tytulem weryfikacji wiarygodnosci obliczen :)

2cm = tak
7cm = 3x nie :)[/img]
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Własnie jestem w trakcie zarybiania .Obsade juz sobie wymysliłem . Aktualnie wpusciłem neonki czerwone i ramirezy . Jeszcze będą kiryski panda ale dopiero za parę dni . Czekają na mnie już w baniaku u znajomego prowadzącego sklep .
Obsada jest więc taka :

10 x Krewetka Amano
4 x Ramirezy /dwie parki /
17 x Neon czerwony / bylo 19 ale dwie padły prze moja głupote i
ignorancje - szok osmotyczny /
2 x Neon Innesa / pozostałość z poprzedniego akwa - nie mogłem ich
złapać żeby oddać :D A teraz sie zastanawiam czy
wogóle je łapać
bo świetnie sie z kumplowały z czerwonymi i pływają z
nimi w ławicy /
6 x Kirysek Panda / za parę dni /
3 x Kosiarki /wypożyczenie , za jakis czas oddam je znajomemu /


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

...robi się coraz ładniej

pozdrawiam
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Ramirezki zjedzą ci ammano szybciej niż myślisz. Kompletnie do siebie nie pasują!!

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Nie sądze :D Jedne co moga zjeść do mlode Amano ale i tak nie zamierzałem ich hodować .

I kilka nowych fotek :

1- babelkująca wgłębka .
Obrazek
2-Ramirezka , glony i bąbelkujący mech /w koncu ruszył z miejsca/
Obrazek
3-neonki czerwone i jedna innesa na samym środku
Obrazek
4-jedna z moich Amano
Obrazek
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Łaaaaa, podoba mi się. Jak to jest początek, to ja już pękam z ciekawości jak to będzie wyglądało za pół roku.

rohan- co to za roślinka w poprzednim poście, na pierwszym od góry zdjęciu- ta co wypuszcza pęd z małymi roślinkami. Podaj nazwę, ja też taką chcę, ale nie znam nazwy :?

Pozdrawiam!
wróciłam :)
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

hmm... nie bardzo wiem o , którą pytasz . Ale jesli nie chodzi Ci o ta z okrągłymi listkami to : Hydrocotyle leucocephala .Wczesniej jest gdziec fotka pokazujaca ja z góry :D
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
W moim akwa ramirezki zyja z amano w wielkiej zgodzie,a sa razem juz kilka miesiecy.
pszczolka ta roslina o ktora pytasz to jest prawdopodobnie Hydrocotyle leucocephala.
Pozrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

rohan pisze:
Obrazek
]
chodzi o tą, to jest Hydrocotyle leucocephala?

Dzięki za info. Muszę ją mieć- piękna :D

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 14 mar 2007 21:33 przez pszczółka, łącznie zmieniany 1 raz.
wróciłam :)
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

pszczółka pisze:
chodzi o tą, to jest Hydrocotyle leucocephala?
mi wygląda na Hydrocotyle leucocephal
ODPOWIEDZ