[162 L] otwarte - UPDAT 04.09.2007 !

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Tak to jest Hydrocotyle leucocephala . Fajna roslinka i szybko rosnąca . Zaczynałem z małym kikucikiem a po jakims czasie zarosła mi połowe starego akwarium . Nie jest specjalnie wymagająca i szybko rosnie w strone światła . Praktycznie nie ma układu korzeniowego i czesto jest problem z sadzeniem jej w dnie , ale da sie to zrobic :D Może tez spokojnie pływac na powierzchni ale ja jednak wolę ja posadzoną .

tu masz link do fajnego sklepu , gdzie możesz ja kupić :
http://www.holenderskie.pl/sklep/produc ... cts_id=159

Tu masz fotke z mojego starego baniaka .Lewy i parwy róg całkowicie zarosnięty przez Hydrocotyle :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Dzięki.
Zbiorniczek super. Jak Wy to robicie, ze Wam takie fajne kompozycje wychodzą to ja nie wiem. Ja mam kryptokorynowe krzaki i tyle mi z tego wychodzi :?

Zapytam czy mi sprowadzą do zoologa. Mają u mnie duży wybór, tak ze net to ostateczność.

Pozdrawiam!

ps. piękny bojownik :D jaki był litraż poprzedniego zbiorniczka?
wróciłam :)
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

112 L :D Tu masz link do mojej starej galerii :

http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=2413
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Rohan poczytaj trochę forum o krewetkach i przekonasz się że łaczenie krewetek z jakimi kolwiek pielegniczkami nie jest polecane. Jeżeli ramirezki są młode to oczywiście nic się krewetkom nie stanie, ale jak podrosną i nabiorą sił, napewno będziesz miał piękne i dobrze wybarwione i odrzywione rybki i to dzięki ammano!!
Ale ja Cię do niczgo nie zmuszę!

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Wiem ,że mnie do niczego nie zmuszasz . Ogólnie dzieki za rade , kązda sie przyda . Ale za nim dobrałem obsade to dowiadywałem sie o takie rzeczy . Czytałem rózne fora ale co najważniejsze mam możliwość obserwowania na żywo zbiornika z podobna obsadą i wiem , że nic nie powinno sie dziać . Ramirezy jak dorosna to będa juz w baniaku na tyle długo , że przyzwyczają sie do obecności krewetek . Po za tym Ramirezy sa w parach co wydatnie wpływa na ich spokojne nastawienie .Nie zamierzam ich tez głodzić :D
Jestem przekonany , że nie ma zagrożenia . Aczkolwiek w przyrodzie nie można nic wykluczyć :D Osobiście widziałem Kakadu połykającą 2 cm neona innesa !!
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Dzisiaj zrobiłem zmiane aranżacji :D Jak tak będe mieszał to akwa nigdy nie wystartuje na całego . Ale juz chyba nie będe nic zmieniał w ustawieniu .Ewentualnie moga sie zmienić roślinki lub jakies przybędą . Ale na ta chwile jestem zdecydowany zostawić tak jak jest i czeakć aż się wszystko rozrośnie . Uzyskałem dostep do wody z filtra RO i dzisiaj pierwszy raz robiłem podmianke 30 litrów / w tym 20 litrów z RO / .Następne podmianki co tydzień . Mam nadzieję , że to pozwoli mi polepszyć parametry , szczególnie KH . Na dzień dzisiejszy to :
pH-7.0
GH-16
KH-12
NO3-10
CO2-36

kilka nowych fotek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

rohan pisze: Obrazek
oglądając fotki tego akwarium jak ta w cytacie, moją uwagę zawsze przyciąga korzeń w miejscu przecięcia piłą :wink:

kukając na całość akawrium naprawdę OK; dajmy troche czasu a będzie wspaniale;

no ten rohan to nas rozpieszcza
Marty$
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2007 20:40

Post autor: Marty$ »

Hehe :) Ładne akwa, podoba mi się bojownik :D Chociaż na pierwszych fotkach...ja bym nie ryzykowała z tą za krótką szafką.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Fajnie ,że podoba Ci sie bojownik .Ale on był w moim starym zbiorniku :D A co do szafki to naprawdę dajmy juz spokój .Ustaliliśmy , że ja zaryzykuje i poniosę ewentualne konsekwencje :D
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

ja tam ustalilem, ze nic nie ryzykujesz - wiec serio - dajmy juz spokoj :P
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

updat 22.03.2007

Post autor: rohan »

Parę nowych fotek :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

piknie :)
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

rohan...jaki masz przepływ wody z filtra (ile l/h?), czy toń jest spokojna? czy roślinki Ci falują?

akwa oczywiście piękne
Obrazek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

do pięknego to mu jeszcze w cholere brakuje :D Ale mam zamiar sprawić żeby rzeczywiście takie było .
A co do filtra to o który pytasz ? Bo mam dwa .
JBL Cristal Profi 250 do filtracji głównej / że tak to nazwę / i TetraTec 600 EX podłączona do skimmera . W JBL przepływ jest 700 l/h oczywiście nominalny bo realny z wkładami jest pewnie ze 4oo l/h . W Tetrze jest niby 600 l/h ale mam watpliwości czy realny wynosi chociaż połowę tego podawanego przez producenta .
Jeśli chodzi o falowanie roślin to jest minimalne bo tak ustawiłem wylot filtra żeby za bardzo nimi nie miotał :D Nie chce żeby mi je wyrywał z dna i boje sie o atak krasnorostów , które jak wiadomo lubią mocny nurt . Wylot jest ustawiony tak pośrednio trochę do środka ale bardziej na przednią szybę i tak że bardziej na wprost .Generalnie wogóle nie rusz mi tafli wody . Za to jest odpowiedzialny skimer . To bardzo fajne urządzonko :D Nie dość że bardzo skutecznie sciąga syf z powierzchni to jeszcze w taki specyficzny sposób porusza tafla wody . Nie wiem jak to opisaś ale to przypomina tak troche falowanie wody w basenie . Przy oświeltniu HQI i odkrytem tanku daje to piekne refleksy na ścianach . Tez można to porównać do widoku jaki jest na krytych pływalniach :D Mądrzejsze porównania nie przychodza mi do głowy a żadna fotka tego nie odda .

Tetra ze skimmera
Obrazek
JBL jako filtr główny
Obrazek


24.03 - updat

Dzisiaj zrobiłem kolejna podmiankę wody . 30 L z filtra RO i 10 Litrów kranówki . Udało mi sie doprowadzić KH do trochę bardziej pożądanych wielkości . Jeszcze ze dwie podmianki i myślę , że wodę będę miał taką jak potrzeba .
Parametry na dzisiaj :
pH 7.0
GH 13
KH 10
NO3 10
CO2 30

Zastosowałem też stopniowe oświetlenie . Oświetlam już 12 godz ale od 11-13 działa jeden żarnik 70 W , od 13-21 wszystko na full czyli obydwa żarniki , razem 140 W . A od 21-23 drugi żarnik 70 W . Mam nadzieję , że taki sposób oświetlenia sie sprawdzi. Z duma dodam że akwarium działa od jakichś 40 dni i na dzień dzisiejszy nie mam glonów ! Tzn. jak się bardzo wpatrzysz to coś tam sie da zauważyć ale to naprawdę śladowe ilości . Zresztą nie ma akwarium całkowicie bez glonów . Tfu, tfu .....żeby nie zapeszyć :D Przy okazji glonów mogę tu śmiało polecić nawóz PGC Makro i Classic . Oba są świetnie zbilansowane i całkowicie zaspakajaja potrzeby baniaka . Mimo , że w Makro dostarcza do baniaka Azotany i fosfor to pomiar NO3 rano przed podaniem Makro wynosi u mnie 10 a wieczorem po całym dniu bąbelkowania dalej wynosi 10 .To znak , że rołśinki wpelni wykorzystja to co im dostarczam i nic nie zostaje w wodzie . To prawdopodobnie jeden z powodów nie pojawiania sie glonów .

Fotki :
1- z jednym żarnikiem 70 W
Obrazek
2-widok ogólny z pełnym światłem
Obrazek
3-bąbelkująca Lagarosiphon madagascariensis
Obrazek
4-Wgłębka pod pełnym kotłem :D i mój ulubieniec
Obrazek
nisei
Posty: 238
Rejestracja: 14 kwie 2006 18:50

Post autor: nisei »

stary ale masz za.....ty korzeń! z lasu czy ze sklepu? (obstawiam pierwszą możliwośc bo umnie w sklepie nie bywały nigdy takowe i sam tez sobie szukam):) podoba mi sie twój zbiornik a korzeń to zdecydowanie najmocniejsza strona...
ja sięprzygotowuję do 240l i wkleję zdjęcie z moim korzeniem... pozdro!
Paludarium
Copella Nigrofasciata
Copella carsevennensis
Copella Arnoldi
Apistogramma Bitaeniata

Paludarium Betta splendens
Amazonia do śmierci!
ODPOWIEDZ