Egeria Densa

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ziel
Posty: 41
Rejestracja: 08 wrz 2005 14:19

Egeria Densa

Post autor: ziel »

akwa 84l
oswietlenie flora glo, aqua glo, philips 840, 0.7w/l
nawozenie: CO2 z bimbrowni PG ferro+ i classic
pH-7.4 two 20
temp 25.5oC

Posiadam od niedawna w swoim akwarium EGERIE DENSE jest to niewymagajaca roslina jak wszedzie mozna przeczytac ale u mnie nie trzyma sie najlepiej. Wypuszcza duzo bocznych pędów ale po czasie tracą one soczysty kolor i robia sie polprzezroczyste. Roslinka rosnie szybko ale co z tego jak srednio wyglada. Mam w akwarium np bacope amplexicaulis ktora swietnie rosnie jest cala rozowiutka a jest troszke bardziej wymagajaca czy bacope monierre ktora czesto wypuszcza u mnie pod woda fioletowe kwiatki.
Nie wiem z jakiego powodu egeria wyglada dosc przecietnie i traci kolor. NIe rosnie w zwyz tylko wypuszcza boczne pedy nawet po 3 w jednym miejscu. Czy moze to byc spowodowane za duzym oswietleniem lub za ciepla woda?
Prosze o rade specjalistow i z gory dziekuje:)
Awatar użytkownika
Andrzej Vader
Posty: 13
Rejestracja: 09 mar 2007 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Andrzej Vader »

Może być to kwestia "za dużego światła" (kładzenie sie rośliny) ale najwidoczniej egeria była w innym akwarium w znacznie bardziej różniących się warunkach od twojego akwarium. Nawet tak "prosta" roślina wymaga przystosowania. Jeśli wszystko inne rośnie to nie podejrzewam braków w makro/mikro.
Na Twoim miejscu poczekałbym co z tego wyniknie i pozwolił jej się przystosować.
Pozdrawiam.
350 L bez CO2 i bez nawożenia.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

moczarka jest rośliną świeżej wody i jasnego oświetlenia - w zbyt starej wodzie i przy zbyt słabym oświetleniu przestaje rosnąć, żółknie a następnie ginie.Tempo wzrostu zależy w dużym stopniu od ilości światła i dostępności związków odżywczych. Przy niekorzystnych warunkach wzrost nie zostaje zahamowany, jednak roślina zmienia kolor na jaśniejszy a jej łodygi stają się cienkie i wiotczeją.
ODPOWIEDZ