potrzebuje porady o wode

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adam1234
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2007 20:10

potrzebuje porady o wode

Post autor: adam1234 »

mam TROCHE metna wode w akwarium.kilka dni temu podmienilem ok 1/3 wody i nadal jest tak samo.moje pytanie:czy jak zastosuje srodek do krystalizacji wody to filtr mi te pozostalosci(brud)wciagnie??bo zrobilem test w szklance z woda z akwa i sie przerazilem,co sie osiadło na dnie szklanki... :shock: coś zóltego..a chcialbym miec krystaliczna wode(taka jak w zoologach)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Jak napiszesz coś więcej o akwa to wzrosną Twe szanse na uzyskanie pomocy
Wiek akwa parametry wody i coś od siebie :wink:
Airgun H... :-P
adam1234
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2007 20:10

Post autor: adam1234 »

akwa ma okolo 2 miesiecy....112 l. oswietlenie 2x18,filtr wewnetrzny aquael fan2 plus.o wydajnosci 450 l/h...ryby to 2 molinezje 2 gupiki 2 skalary,4 pielegnice ramirezy,glonojad,kosiarka,praktycznie od zalozenia akwa woda nie jest do konca krystaliczna tylko lekko zmetniala.Ale jak wleje ja do szklanki to wydaje sie czysciutka.....chcialbym ja ''udoskonalic''.Czy wogole te preparaty do krystalizacji wody daja jakikolwiek skutek?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jak długo akwarium dojrzewało? Jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę? Jakie masz parametry wody?

Nie wlewaj chemii do zbiornika. Poczekaj - podaj nam opowiedzi na powyższe pytania.

fatalna obsada: 2 molinezje 2 gupiki 2 skalary,4 pielegnice ramirezy,glonojad,kosiarka

molinezje i gupiki lubią twardą, zasadową wodę
skalary wymagają zbiornika o wysokości ponad 50 cm więc Twój jest za mały
ramirezy lubią miękką i lekko kwaśna wodę

Pomyśl nad zmianą obsady.
CZekam na odpowiedzi odnośnie wody.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
adam1234
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2007 20:10

Post autor: adam1234 »

juz jest wszystko ok!!!kolega mi oddal swoj filtr z akwa 200l.(o wydajnosci 900l/h-ja mam 450l/h)sam kupil zewnetrzny..woda w ciagu 24h zrobila sie krystaliczna!!!wnioskiem jest ze mialem za maly filtr w akwa!!poprostu nie wyrabial !!!
Awatar użytkownika
Andersh
Pomocnik
Posty: 341
Rejestracja: 31 sty 2007 10:35
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

adam1234 pisze: filtr w akwa!!poprostu nie wyrabial !!!
...sorrki.....nie wyrabiał a jakim litrażu?
ODPOWIEDZ