[45] Akwa by McOmega

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Co sądzisz o moim akwa?

Czas głosowania minął 15 mar 2007 20:04

Podoba mi się
10
56%
Niepodoba mi się
5
28%
Zmieniłbym...
3
17%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

[45] Akwa by McOmega

Post autor: McOmega »

Oto moje akwa:
Akwa profil :60x30x25
Sprzęt:
Filtr AquaEl FZN 1
Grzałka AquaEl 100 W
Napowietrzacz Air Kox Tech 2
Podłoże: Piasek i żwir
Oświetlenie:2x 15 W(Philips AquaEl LT-D, Philips,LT-D 840)
Butla Stalowa CO2
Nawożenie:PA.
Parametry wody:
pH-6,5
PO4-0
NO3-10
GH-8
KH-7
Fauna (tymczasowa)
2xPoecilia sphenops,
6x Rasbora heteromorpha
3x Tanichthys albonubes)
4xCorydoras aeneus
Flora:
Bacopa caroliniana
Echinodorus bleheri
Rotala rotundifolia
Vallisneria americana
Blyxa japonica
Eleocharis acicularis
Lilaeopsis novae-zealandia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23f ... fe141.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c93 ... d1e27.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf7 ... 37bb3.html
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Baniaczek oki, tylko molinezje tam nie pasują
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

chemik4 pisze:Baniaczek oki, tylko molinezje tam nie pasują
Dlaczego nie pasują?To nie jest akwa biotopowe.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

wiem, że to nie jest akwarium biotopowe, molinezje mi tam nie pasują bo lubią wode o innych parametrach
Parametry wody:
pH-6,5
one dobrze czują sie w wodzie twardej i zasadowej, a poza tym to 45 litrów to "nieco" za mało dla molinezji
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ile ma baniaczek ? Bo wyglada na swizutki :D Bo jesli nie jest nowy to podziwiam czystosc ! A jesli jest nowy to przewiduje klopoty przy takiej ilosci roslin i takim ich rodzaju .Boje sie ze za kilka dnie rybki nie beda mialy gdzie plywac :D
Ale ogolnie na ta chwile wyglada OK !
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Barbaro.
Twoje zdanie na temat obsady znam,napisałem że jest to obsada tymczasowa. miałem 6 kardynałków, trzy już oddałem.Stopniowo zmieniam obsadę.Molinezje mam od samego początku założenia baniaka czyli od lipca 2006 r.Dzięki tej roślinności uchowało mi się dużo małych kiedy samica się okociła (pisałem w dziale rozmnażanie).Wydaje mi się że skoro rośliny rosną tak pięknie bo jak widać mam rośliny o różnych wymaganiach to rybką to nie przeszkadza mam tu na myśli molinezje,wiem że kardynałki lubią chłodniejszą wodę.Wiem że molinezje rozmnażają się dość łatwo,ale skoro woda nie była by dla nich dostatecznie dobra to czy rozmnożyłyby się?
pH mierzyłem testem Hagen o skali od 4,5 do 9 więc nie jest to ten najdokładniejszy.Podczas pomiaru pH i porównaniu ze wzorcem wychodzi że pH plasuję się w przedziale od 6,5 do 7 a ja opisując baniak podałem tę niższą wartość.Natomiast do twardości sie zgodzę.Nie mniej miło jest słyszeć że zasadniczo baniak Ci się podoba.
Baniak mam tak jak napisałem od lipca 2006 więc to długo i nie długo i jeszcze wiele nauki przede mną o akwarystce.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2007 10:30 przez McOmega, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No cóż, Tomku, akwarium mi się podoba i tak głosowałam. Kilka uwag na temat roślin już zostało wyjaśnionych. Moim zdaniem trochę jest za mało miejsca wolnego na pływanie głównie molinezji, które są ruchliwe, ale skoro piszesz, że regulanie rośliny przycinasz to może nie jest tak źle.

Co do obsady to moje zdanie znasz: kardynałki wymagają chłodniejszej wody a molinezje (tak jak pisał Chemik) tu nie pasują ze względu na parametry wody i litraż. To nic, że się rozmnożyły. Nie ich biotop i koniec. I wiele za małe akwarium - ale to już doskonale wiesz.

I nie mam pojęcia dlaczego podajesz w podpisie, że masz 65L. Z podanych wymiarów wynika że to 45l i nie więcej. Przemnóż 60x30x25. Jak nic wychodzi 45.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Barbaro.
Twoje zdanie na temat obsady znam,napisałem że jest to obsada tymczasowa. miałem 6 kardynałków, trzy już oddałem.Stopniowo zmieniam obsadę.Molinezje mam od samego początku założenia baniaka czyli od lipca 2006 r.Dzięki tej roślinności uchowało mi się dużo małych kiedy samica się okociła (pisałem w dziale rozmnażanie).Wydaje mi się że skoro rośliny rosną tak pięknie bo jak widać mam rośliny o różnych wymaganiach to rybką to nie przeszkadza mam tu na myśli molinezje,wiem że kardynałki lubią chłodniejszą wodę.Wiem że molinezje rozmnażają się dość łatwo,ale skoro woda nie była by dla nich dostatecznie dobra to czy rozmnożyłyby się?
pH mierzyłem testem Hagen o skali od 4,5 do 9 więc nie jest to ten najdokładniejszy.Podczas pomiaru pH i porównaniu ze wzorcem wychodzi że pH plasuję się w przedziale od 6,5 do 7 a ja opisując baniak podałem tę niższą wartość.Natomiast do twardości sie zgodzę.Nie mniej miło jest słyszeć że zasadniczo baniak Ci się podoba.
Baniak mam tak jak napisałem od lipca 2006 więc to długo i nie długo i jeszcze wiele nauki przede mną o akwarystce.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tomku, szczerze Ci napiszę, że gdybyś od samego początku podawał prawidłową pojemnośc zbiornika, to bardziej czepiałabym się do Ciebie od samego początku o obsadę.

Wiesz, że masz zbyt mały zbiornik na molinezje. Był za mały jak podawałeś 65l, teraz jest tragicznie, bo to nawet nie jest 45l (profil!) To jest moje zdanie. A że molinezje się rozmnażają? Oczywiście, bo to żyworódki ale zbyt mały zbiornik spodowuje ich karłowacenie się i choroby. Dodatkowo porametry wody dla molinezji jak sam wiesz nie są najlepsze. Od kilku miesięcy masz napisane: obsada tymczasowa. Więc jaką chcesz mieć w 45L? Pozostają Ci tylko razbory i kiryski a i to już jest maks jak na taki zbiorniczek. kardynałki i molinezje powinieneś oddac jak najszybciej. Przypominam, że obecnie masz już więcej molinezji...

To tyle i resztę pozostawiam bez komentarza. Nie to, że czuję się nieco oszukana (65l??) ale mam niesmak.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Małe molinezje pływają w osobnym baniaczku a potem je sprzedam.A co do 65 l tak miałem napisane na nalepce kiedy kupowałem akwa,wiec dlatego tak napisałem w podpisie.Nigdy nie mierzyłem akwa wiec dlatego to nie zostało zmienione.Gdybym nie opisywał swojego akwa to pewnie dalej tak miałbym napisane.Owszem mam od kilku miesięcy mam napisane ze jest to obsada tymczasowa,ale systematycznie ją zmieniam jak możesz zauważyć.Jak do tej pory nie miałem żadnej poważnej choroby.Możesz przyjmiesz moje molinezje i kardynałki ?
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Myślę, że w Katowicach są sklepy, do których możesz molinezje oddać. Nie mieszkasz na pustyni...

Dawaj cyklicznie ogłoszenie w GIEŁDZIE. Poza tym pomyślałeś już co zrobić z tymi maluchami, które pracowicie hodujesz w dodatkowym akwarium? Napisałes, że je sprzedasz. A więc jest to możliwe?

Nie myślałeś nad założeniem większego zbiornika?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

Witaj Tomku
Cięzko oceniać Twój baniak bo tak wszystko zarosło że ryb sie nie można dopatrzeć. Dobrze że Ci rośliny idą zdrowo, to one są wyznacznikiem kondycji akwa.
Moim zdaniem aby ten ciekawie sie zapowiadający zbiornik nabrał rumieńców musisz odszukać w domu nożyczki :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Moim zdaniem aby ten ciekawie sie zapowiadający zbiornik nabrał rumieńców musisz odszukać w domu nożyczki :)
Już je odszukałem akwa przejrzało i jest jeszcze lepsze.Rady doświadczonych akwarystów biorę zawsze do serca niżej link do akwa po wycince.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec1 ... c75bd.html
Nie myślałeś nad założeniem większego zbiornika?
Oczywiście że myślę w planach mam akwa 112 l czekam na nie gdyż mam je otrzymać w "spadku" od znajomego Małe molinezje sprzedam w sklepie zoo i może wtedy uda mi się coś zrobić z kardynałkami.Natomiast do Molinezji mam ogromny sentyment gdyż mam je od samego początku.

Edytuj, Chemik4
Ostatnio zmieniony 06 mar 2007 18:35 przez McOmega, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

Noooooo i o to chodziło.....
Teraz widać w końcu jaką masz sliczną blyxa japonica, a pamiętaj że to jedna z trudniejszych roślin. :)
Jeszcse moim zdaniem powiniees tył wymodelować to rotala rotundifolia indica chyba, zetnij ja bardzo krótko na raz wszytkie stożki wzrostu.
Zagęsci to kepę i sposowduje że przyciete rośłiny się wzmocnią.

A tak w ogóle to potrzebujesz NIEWATPLIWIE więcej przestrzeni do działania.
IMHO 112 to malo.
Pomysl od razu o 200 litrach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
McOmega
Posty: 160
Rejestracja: 05 sie 2006 13:30
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McOmega »

Teraz widać w końcu jaką masz sliczną blyxa japonica, a pamiętaj że to jedna z trudniejszych roślin. :)
Czas powoli zmieniać roślinność na bardziej wymagającą.
A tak w ogóle to potrzebujesz NIEWATPLIWIE więcej przestrzeni do działania.
IMHO 112 to malo.
Pomysl od razu o 200 litrach.


Myślę cały czas ale pewnie będzie to 112 L choć kto wie...
Przede mną jeszcze dużo nauki na temat baniaków roślinnych.
Akwa 45 l.
Obsada tymczasowa :
2xMolinezja ostrousta,
6x Razbora klinowa
3x Kardynalek chinski
4xKiryski Spizowe
Rośliny: Bacopa C.Echinodorus B Rotala R Vallisneria A Blyxa japonica T Eleocharis acicularis Lilaeopsis novae-zealandiae+butla CO2
ODPOWIEDZ