Zmiana filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Zmiana filtra

Post autor: rohan »

Posiadam kubelek Tetra Tec 600 Ex . Kupowalem go jeszcze do mojego starego baniaka 112 L .
Producent deklaruje , ze spokojnie obsluzy baniak o pojemnosci do 150 L .
Od miesiaca mam wieksze akwa bo 162 L .Mialem nadzieje ze mimo to jednak sie sprawdzi ,bo to w sumie nie wielka roznica a jak odliczyc dno i takie tam to powinno byc w sam raz .:D
Nic z tego !
Po miesiacu uzytkowania w tym litrazu filtr lezy i kwicy :D Nie wyrabia .Mam zdecydowany nadmiar detrytusu . Mam tez zdecydowanie za maly ruch wody . W przeciwleglym koncu zbiornika woda stoi . Co ciekawe koncowka zasysajaca wode tez jakby gorzej sie sprawowala . Mety spokojnie sobie przeplywaja obok :D
Filtr oczywiscie nie jest zapchany i pracuje chyba optymalnie tak jak moze . Jest nowa wloknina , a wlasciwie wata sery . nic nie pomaga . Malo tego ulamala mi sie krocic dociskowy przy glowicy filtra .
Doszedlem wiec do wniosku ze czas Tetry minal .
Musze kupic nowy filtr . Do tej pory myslalem o tetrze ale wiekszej .Niestety bardzo nie lubie jak mi sie cos lamie :D Nie jestem fizolem dokrecajacym kombinerkami na chama :D A mimo to , to cholerstwo poszlo sie .......
Upatrzylem wiec sobie nowy filtr : JBL Cristal Profi 250 . I chcialbym o jakies konkretne opinie uzytkownikow lub osob , ktore widzialy go w akcji . Interesuje mnie glownie sprawy zwiazane z przeplywem wody .Jak mocny daje nurt ? Jaka jest skutecznosc filtrowania . Ze jest cichy to wiem bo juz slyszalem takie opinie. No i jak wyglada jego ewentualna awaryjnosc ?
ODPOWIEDZ