Zmiana filtra - JBL Cristal Profi - warto ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Zmiana filtra - JBL Cristal Profi - warto ?

Post autor: rohan »

Posiadam kubelek Tetra Tec 600 Ex . Kupowalem go jeszcze do mojego starego baniaka 112 L .
Producent deklaruje , ze spokojnie obsluzy baniak o pojemnosci do 150 L .
Od miesiaca mam wieksze akwa bo 162 L .Mialem nadzieje ze mimo to jednak sie sprawdzi ,bo to w sumie nie wielka roznica a jak odliczyc dno i takie tam to powinno byc w sam raz .:D
Nic z tego !
Po miesiacu uzytkowania w tym litrazu filtr lezy i kwicy :D Nie wyrabia .Mam zdecydowany nadmiar detrytusu . Mam tez zdecydowanie za maly ruch wody . W przeciwleglym koncu zbiornika woda stoi . Co ciekawe koncowka zasysajaca wode tez jakby gorzej sie sprawowala . Mety spokojnie sobie przeplywaja obok :D
Filtr oczywiscie nie jest zapchany i pracuje chyba optymalnie tak jak moze . Jest nowa wloknina , a wlasciwie wata sery . nic nie pomaga . Malo tego ulamal mi sie krociec dociskowy przy glowicy filtra .
Doszedlem wiec do wniosku ze czas Tetry minal .
Musze kupic nowy filtr . Do tej pory myslalem o tetrze ale wiekszej .Niestety bardzo nie lubie jak mi sie cos lamie :D Nie jestem fizolem dokrecajacym kombinerkami na chama :D A mimo to , to cholerstwo poszlo sie .......
Upatrzylem wiec sobie nowy filtr : JBL Cristal Profi 250 . I chcialbym prosic o jakies konkretne opinie uzytkownikow lub osob , ktore widzialy go w akcji . Interesuje mnie glownie sprawy zwiazane z przeplywem wody .Jak mocny daje nurt ? Jaka jest skutecznosc filtrowania . Ze jest cichy to wiem bo juz slyszalem takie opinie. No i jak wyglada jego ewentualna awaryjnosc ?
brzezior
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2006 20:03
Lokalizacja: W-wa

Post autor: brzezior »

Witam,
Mam JBL Crystal 250 od... wczoraj. Wykonany jest kapitalnie - wszystkie elementy pasują, zawory, złączki, zatrzaski - wszystko sprawia bardzo dobre wrażenie. Pracuje w akwarium 130l i jest ustawiony na minimalny przepływ - deszczownia na całą szerokość akwarium daje bardzo dobrą cyrkulację i przy pomocy tego filtra można spokojnie zrobić "górski potok". U mnie i tak jest ograniczony, bo nie ucinałem przewodów - plączą się gdzieś za akwarium.
Póki co mogę polecić:
1. Bezgłośny
2. Duża wydajność
3. Pięć warstw filtracyjnych.
4. Bardzo dobra jakość wykonania
5. 4 lata gwarancji
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Dziekuje za opinie ale prosilby jeszcze kogos kto troche dluzej go eksploatuje . Bo wybacz , ale po jednym dniu nie wiele mozna powiedziec . To ze pasuja wszystkie elementy to zadne halo :D We wszystkich pasuja , trudno zeby nie . Nie wyobrazam sobie inaczej. Moja Tetra ma juz rok i tez sprawia soldne wrazenie i wszystkie czesci pasuja .
Wydajnosc filtr po jednym dniu napewno jest zadowalajaca bo wszysko czysciutkie :D Chodzi mi raczej o to jak te sprawy wygladaja po dluzszym okresie uzytkowania . Co deszczowni to nie mam zamiaru jej zakladac .
Nie mniej dzieki za opinie !
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

...to jest do usuniecia bo znowu wkleja podwojnie posty :D
ODPOWIEDZ