Tetra Tec EX vs JBL CristalProfi

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Tetra Tec EX vs JBL CristalProfi

Post autor: rohan »

Do tej pory posiadałem filtr tetry a od dzisiaj stałem sie szczęśliwym /?/ posiadaczem JBL CP .
Wiele słyszałem i czytałem na temat wspaniałości JBL i jego niezadwodnosci itp.
Ja powiem tak : na temat skuteczności JBL nie moge sie wypowiadać bo mam go za krótko . Wygląda ciekawie , duże wkłądy filtracyjne , duża pojemność . Ale Tetra tutaj nie odstaje .W zasadzie jest porównywalna .
Jeśli chodzi o głośność to oba fitry sa dokładnie tak samo ciche .Nie słychać ani jednego ani drugiego .
Jesli chodzi o solidność wykonania to nie moge sie oprzeć wrażeniu że JBL jest mocno przereklamowany :D Moim zdaniem Tetra jest tu zdecydowanie lepsza . Sprawia wrażenie bardziej solidnej wytrzymalszej . Szczególnie jeśli chodzi o zamykanie filtra . Tetra ma bardzo solidne cztery zatrzaski . Nie mialem z Tetra pod tym wzgędem żadnego problemu . Nigdy nawet kropla wody mi nie pociekła . Tymczasem z JBL juz mam problem . JBL ma cztery bardzo marne , delikatne zatrzaski umieszczone na takiej plastikowej klamerce . Przy pierwszym otwarciu po wyjęciu z pudła jedna klamerka odrazu pękła . Może była juz pęknięta , może była jakos uszkodzona , może mam w zyciu pecha ? Nie wiem :D Ale fakt pozostaje faktem . Miałem nadzieje , że pozostałe trzy klamerki jakos wystarcza .Nic z tego . Odrazu zaczeła lać z pod uszczelki . Przykleiłem to "kropelka" i w tej chwili trzyma .Ale szczerze mówiąc , troche mnie to dobiło ! Zeby było śmiesznie do tej klamerki samej nie da sie wymienic bo tworzy ona integralna część z całą kubełkowata obudową :( Nie wiem nawet czy jest możliwość dokupienia samego pustego kubła. Dramat jednym słowem . Może powinienem to reklamować . Ale nie wiem czy mi nie będą usiłowali wmówić , że to uszkodzenie mechaniczne i że sam go nie zrobiłem . Filtr kupiłem przez internet w łódzkim Rybarium .
Tak więc moim zdaniem , może subiektywnym Tetra jest poprostu o wiele solidniejsza .Mam nadzieje , że w dalszym uzytkowaniu JBL ujawni jakieś zalety dla , kórych okrzyknięto go taką rewelacja bo na dzień dzisiejszy nie widze nic w czym byłby lepszy od Tetry .A wręcza mam wrażenie , że jest dokładnie na odwrót .
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

dlaczego go po prostu nie zwróciłeś do reklamacji?
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Bo po pierwsze dopiero dzisiaj go dostałem . Bo zanim rozpakowałem to kurier juz sobie poszedł :D Bo po rozpakowaniu wszystko wyglądało OK . Bo nagle została mi w ręce klamra zamykająca :D Bo szczerze mówiąc jest to ewidentnie uszkodzenie mechaniczne . Nie wiem czy spowodowane przezmnie czy było juz wczesniej .A wiem ze z takim rodzajem uszkodzen są problemy w ramach gwarancji .Producent zazwyczaj próbuje wmówić Ci , że to usterka z winy uzytkownika . Nie bardzo tez sobie wyobrażam pakowanie tego wszsytkiego do pudła i wysyłanie poczta . Tym bardziej ze może sie okazac że mi to odeślą spowrotem nie uwzgledniając naprawy gwarancyjnej . I nie ważne jest nawet to czy to uszkodzenie z mojej winy czy tez nie . Ważne jest to że jest to tak mizerne , że wogóle takie cos było możliwe .
Arkadiusz77
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2006 23:30

Post autor: Arkadiusz77 »

Zrób foty z opcja daty, i pisz do sklepu. Uszkodzenie powstawło podczas transportu. To jak oni się z poczta czy kurierem dogadają to nie twoja broszka. Ty płaciłes za sprawny towar.
PS
JBL-e to super filtry.
Lepsze od tetry.
Zobaczysz.
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

rohan pisze:Bo po pierwsze dopiero dzisiaj go dostałem . Bo zanim rozpakowałem to kurier juz sobie poszedł :D Bo po rozpakowaniu wszystko wyglądało OK . Bo nagle została mi w ręce klamra zamykająca :D Bo szczerze mówiąc jest to ewidentnie uszkodzenie mechaniczne . Nie wiem czy spowodowane przezmnie czy było juz wczesniej .A wiem ze z takim rodzajem uszkodzen są problemy w ramach gwarancji .Producent zazwyczaj próbuje wmówić Ci , że to usterka z winy uzytkownika .
skontaktuj się jak najszybciej ze sprzedawcą
mam właśnie jbl-a i musiałeś mieć pecha.
nie wiesz, z jaką siłą zadziałano na zaczep, że został połamany w czasie transportu, więc trudno wyrokować o jakości materiału
Zauważ, że JBL ma super ściśle dolegającą uszczelkę i dość niewielką - tam się po prostu nie ma co rozciec
Awatar użytkownika
Jolka
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2006 21:46
Lokalizacja: Katowice

Re: Tetra Tec EX vs JBL CristalProfi

Post autor: Jolka »

rohan pisze:Przykleiłem to "kropelka" i w tej chwili trzyma.

czy to nie będzie przeszkodą? OK mogło sie uszkodzić przy transporcie a nawet jak nie to przeciez nie udowodnią Ci, ze sam to zepsułeś:)

Tylko nie wiem czy po tym jak to przykleiłes nie pomysla wlasnie ze sam to zmontowałes i probowałeś naprawić....

Hmmm...Sama nie wiem...ale spróbować mozesz:)

Nie załamuj sie tylko :D
Pozdro!!
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Napisałem juz do Rybarium czyli do sklepu w , ktorym kupowałem filtr ale watpie czy mi odpiszą :(
Natomiast watpie czy to uszkodzenie w transporcie bo paczka była zapakowana bardzo solidnie i bezpiecznie . To moim zdaniem wyglada na lichosc materialu . To ramie na , ktorym jest mozowany zatrzask do zamykania filtra to zwykle cienki kawalek kruchego plastiku !! Poprostu pekł . Może mam pecha ale w tetrze takie uszkodzenie nie jest możliwe . W sumie to bardzo ważna cześć filtra i dosyc czesto uzywana w trakcie eksploatacji . Mogliby to zrobić jakos bardziej slodnie
Awatar użytkownika
grisza76
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2006 11:36

Post autor: grisza76 »

rybarium to porządny sklep a zasadą w sprzedaży internetowej (i nie tylko) jest to, że nawet wątpliwe reklamacje rozpatruje sie na korzyść klienta
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No zobaczymy :D
ODPOWIEDZ