Bojownik

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
matlog
Posty: 38
Rejestracja: 27 lut 2005 14:03

Bojownik

Post autor: matlog »

Mam pytanie czy do takiej obsady bojownik będzie pasował.
na razie
prętnik morelowy parka,
kakadu para,
ramirez para,
kiryski 5 szt,
razbora klinowa 8 szt
zbrojnik niebieski 2 szt
ampularia, krewetki amano 4 szt.

akwa 112 l

Myślałem o 1 samcu i 2-3 samicach.
Ania_Z
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2005 22:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Ania_Z »

Witaj.
Miałam bojownika w akwa z różnymi rybkami (neonki, welony, mieczyki, kiryski) i nie było nigdy problemów..................................do czasu aż kupiłam parkę kakadu, niestety i nie przypadli sobie do gustu - samiec kakadu zmasakrował płetwę ogonową bojownikowi (na szczęście odrosła), a ten się znęcał nad samiczką i tak kółko sie zamykało. Skończyło sie to rozdzieleniem pielęgniczek od reszty obsady. Nie wiem jak się zachowa bojownik z resztą Twoich rybek bo nie miałam możliwości zaobserwować, jeśli chodzi o kakadu u mnie wyglądało to własnie tak. Wybór należy do Ciebie... :) pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja sie wypowiem z racji że choduje bojcie juz troche czasu.Z bojownikami jest tak ze co samiec to charakter.Z moich obserwacji wynika ze spokojniejsze sa samce z musztardówek czyli plastikowych kubeczków.Samce od hodowcy lub z jakiegos akwarium sklepowego moga juz pokazac pazur.Wiec jest to troszke ruletka...Według mnie moze byc problem z pretrnikami poniewaz sa to rybcie silnie terytorialne wiec bojownik jako ze jest tak jak i one ryba labiryntowa moze im przeszkadzac.
Przemek
ODPOWIEDZ