[120 l]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

akwadamian
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2007 10:58
Lokalizacja: orzesze

[120 l]

Post autor: akwadamian »

mam akwa 120l i niewiem czy wszystko dobrze
ryby
10 neonów innesa
10 gupików
2 skalary
3 guraminy mozaikowe
7 mieczyków (3 samce,4 samice)
2 glonojady
1 długonos ciernisty

rośliny
1 nurzaniec
3 moczarki kanadyjskie
2 kabomby

sprzet

filtr-aqua szut (turbo 3w)
termostat
grzałka-100
http://img87.imageshack.us/img87/2455/s6000952he3.jpg
Ostatnio zmieniony 20 mar 2007 11:34 przez akwadamian, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Masz za dużo ryb
Opcja 1:
zostawiłbym mieczyki (2 samce+ 4 samiczki), gupiki i zbrojniki, reszte bym oddał.

Opcja 2:
neonki (z 15 sztuk), zbrojniki i kupił jeszcze kiryski (z 6-8 sztuk).

Skalarów i gurami bym nie trzymał w 120 litrach (te rybki rosną dość duże).
Dołożyłbym też roślin do akwarium
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
akwadamian
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2007 10:58
Lokalizacja: orzesze

Post autor: akwadamian »

dzięki! też myślałem ze mam za dużo ryb
Awatar użytkownika
Qbolec
Początkujący pomocnik
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2007 10:21
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Qbolec »

I na moj gust - zrob cos z tym zwirkiem... Niebieski wyglada paskudnie nienaturalnie...
Co do tej pustej przestrzeni po lewej stronie aqua, to umiesc tam cos, co by zabilo wrazenie tej pustki - korzen, jakis kamien, moze warto zrobic kawalek "trawnika" z wglebki..
akwadamian
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2007 10:58
Lokalizacja: orzesze

Post autor: akwadamian »

chyba jednak zrobie ten trawnik
a żwirek, dosypie jakiegoś
akwadamian
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2007 10:58
Lokalizacja: orzesze

Post autor: akwadamian »

tylko niewiem zabardzo jak zrobic ten trawnik
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

'trawnik' można zrobić z małych żabienic i/lub drobnych kryptokoryn.
Sadzisz je w małej odległości (co kilka cm) obok siebie a po pewnym czasie, jak roślinki sie rozrosną, to bedzie efekt 'trawnika'.
Niektórzy też robią trawniki z wgłębki (niezły efekt), niestety nie wiem jak go zrobić (było coś chyba z siatką), więc prosze tych co to zrobili o wypowiedź o takim 'trawniczku'
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
akwadamian
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2007 10:58
Lokalizacja: orzesze

Post autor: akwadamian »

oglądałem już akwaria z trawnikiem z wgłebki i sam chciałbym zrobić taki skromny trawnik ale nadal nie wiem jak to zrobic
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Jak chcesz mieć trawnik to musisz mieć bardzo dobre światło i podawane CO2 . Oczywiście nie mówię o trawniku z żabienic tylko o takim prawdziwym z wgłębki , glossostigmy , eleacharisa lub Echinodorusa tenellusa /choc to tez żabienica ale najdrobniejsza / . Wszystkie to roslinki maja duże wymagania świetlne i potrzebują duąo CO2 do prawidłowego wzrostu . Inaczej nie będziesz ial trawnika ale kupę zgniłych roślin :D
Trawnik z Eleocharisa , Echinodorusa , glossostigmy robi sie sadząc szczepeki w małej odleglości od siebie . Z tym że odrazu uprzedzam , że w takim żwirku jaki teraz posiadasz możesz o tym zapomnieć . Wgłębke mocuje sie do specjalnej siatki . Rozkładasz taka siateczkę na stole i kładziesz na niej niewielkie ilości wgłębki .Obok siebie , dosyć gęsto .Nastepnie obwiązujesz to wszystko delikatnie żyłka lub nićmi ., kładziesz na dnie i delikatnie przysypujesz żwirkiem /tylko drobnym / .
Nie wiem jakie masz światło ale patrząc na fotkę śmiem twierdzić , ze dużo za mało . A żwir jaki posiadasz obecnie nie nadaje sie do robienia trawnika .
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Najszym sposobem na zrobienie trawniczka z wgłębki jest rozłożenie jej na takiej siateczce ogrodniczej, potem na to kładziesz płaskiego sporego łupka i przywiązujesz go szczelnie do tej siateczki. Odwracasz łupkiem w dół a siateczką do góry, wsadzasz do akwa i po kilku dniach wgłębka zacznie przerastać siateczkę całkowicie ją w końcu zasłaniając co daje ładny efekt trawniczka. Kilka takich obłożonych wgłębką pod siateczką łupków tworzy piękny widok jednak wgłębka jest dość kapryśna jeśli chodzi o wymagania świetlne a i zbrojnik może nie pogardzić wgłębką prawie jak na talerzyku. Łupka można schować w żwirku lub zostawić go pomad żwirkiem - wtedy będziesz miał jakby kępki z trawniczka. Ważne jest tylko to, żeby wgłębka nie była niczym przysypana.

Tak u nas montowałam kiedyś wgłębkę na kamieniach siateczką po cytrynach (efekt wysepki bądź kępki) ale na łupku jest potem bardziej trawnikowa:
Obrazek
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
ODPOWIEDZ