[2l] moje akwarium w stylu: nature /DIAMOND GLASSFUL

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Hej ...brzucho . wyluzuj ! Trochę dystansu trzeba mieć , a nie wszystko brać tak na serio :D Nie sądzisz chyba , że Jabol tak trzyma te rybki na stałe ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

No dobra... ale wg mnie 2 litry to i tak za mało by nawet tymczasowo trzymać tam rybki.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

No cóż, jak sobie chodzę po róznych galeriach, to takie cuda tez widziałam:

http://www.akwarium.org/galerie.php?ID_ ... DJECIE=511

mniejsze niż ma jabol...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

BARA tylko że w "cudzie" które Ty pokazujesz rubki zostały tam wpuszczone na potrzeby zdjęcia...(king of minimum 2003 :wink: ) a te z kielicha siedzą tam dłużej...ech jak dla mnie za długo...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

jabol kielich w dechę tylko wywal te ryby do większego baniaka i będzie OK.
i właśnie sie tu zastanawiam jeśli niema ryb to ni ma CO2 i czy ratunkiem dla roślin jest tylko nawożenie CO2 czy można zostawi akwa z samymi roślinami bez żadnych mikstur
pozdr August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Ja mam dzisiaj "wenę na myślenie", czyli bedzie prosto z mostu- też mam taki "kieliszek", tylko, że 8-litrowy, trzymam w nim szyszki- sosnowe, jodłowe, modrzewiowe... Całkiem ładna atrakcja. Roślinki- ok. Ale rybki- czy to na pewno cieszy oko?

Jabol- respekt to ja do Ciebie mam, ale... zawiodłam się... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: arkadiusz »

jabol z całym szacunkiem, ale czy ty czasem nie robisz tam doswiadczenia na temat zachowania ryb w 40% roztworze spirytusu spożywczego czyli gorzale :wink:
170l narożne
2x Zbrojnik Niebieski,+ 3 maluszki
3xPlatka
4xMieczyki
3xKirysek spiżowy + 3x Kirysek pstry
2xGurami + 2x Skalar
3x Bocja wspaniała + 4xpiskorki
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

1)dla przypomnienia powiem ze wode podmieniam co 2 dni..czasami "odlewam" litr czasami spuszczam cala wode

2) co ciekawe rosliny takie jak rogatek i wglebka zaczely babelkowac - vide nowe foty, aczkolwiek nie sa za wyrazne ..no ale coz taki aparat

3)ostatnio stwierdzilem ze zamiast swiatla "pokojowego" zapodam takze swiatlo dzienne - sloneczko rano niezle daje przez szybke. na efekty dlugo nie trzeba bylo czekac: na mchu zaczely dosc szybko wyrastac sliczne glony nitkowate. ale wiekszych problemow z nimi nie ma-po prostu przy kazdej "podmianie" wody wyciagam je-daja sie wyciagac calkiem latwo bez zadnych problemow.

4)co ciekawe poza ww zielenicami nitkowatymi nie ma zadnych glonow: nawet na "szybach" :)

5)nie zaobserwowalem takze niepokojacych oznak przyduchy (ryby razno plywaja po calym NACZYNIU :) a pod powierzchnie wody podlplywaja li tylko kiedy sypie im zarcie

6)nie ma takze oznak problemow ze zwiazkami azotu - ryby nie ocieraja sie o przedmioty , nie wykazuja przymulenia. od momentu zalozenia nie bylo zadnego zejscia

oto foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
ODPOWIEDZ