Obsada [112]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Obsada [112]

Post autor: Rafi 13 »

Mam 112l akwa.Teraz są w nim:4 bystrzyki,4 zmienniaki wielobarwne,mieczyk,2 ramirezki,2 zbrojniki niebieskie i kosiarka.Chciałbym zmienić obsadę i zostawić ramirezki,zbrojniki,kosiarke i mieczyka.Nie wiem czy jeszcze coś dokupić(myślałem nad parką prętników).Powiedzcie mi czy to jest dobra obsada i co można zmienić?
ale na tym forum są idioci
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Najlepiej do dokup dwie kosiarki bo jednej sie nie trzyma .To jest rybka stadna . Nie musi mieć ławicy tak jak neonki ale powinno sie trzymać kilka sztuk Moim zdaniem trzy to minimum . A już całkiem najlepiej to sie jej pozbądź bo akwa na kosiarki masz takie sobie . Ramirezki mogą być dwie jeśli to parka bo jeśli nie to mogą sie wziąć za łby :D Mieczyk tez nie pogniewałby sie na jakieś towarzystwo .
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Ramirezki to naszczęście parka(są jeszcze młode mają około 3-4cm) :D
ale na tym forum są idioci
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Zostawic ramirezy dokupic jakis kasaczy np błyszczyki paranskie( odbilo mi na ich punkcie :lol: ) one slicznie wygladaja w ciemniejszej wodzie albo jakies inne kasacze np jarzence.Do tego 6 kiryskow ze 4 otoski troche roslin i korzeni i juz powinno byc ok :lol: pretniki nie pasuja biotopowo do akwarium chyba ze nie chcesz robic akwa biotopowego to bys musial sprawdzic jakie ryby maja jakie wymagania i wowczas dostosowac obsade ryb.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Rafi 13
Posty: 82
Rejestracja: 04 lut 2007 15:02
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Rafi 13 »

Nie miałem w planach konkretnego biotopu.Obsada jaką chciałbym mieć w akwa to parka ramirezek,2 zbrojniki niebieskie,kosiarka,parka prętników(może karłowatych).Czy jest to dobra obsada do 112l akwa :?:
ale na tym forum są idioci
ODPOWIEDZ