deszczownia z AQUAEL 1000???

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arkadiusz
Posty: 91
Rejestracja: 14 mar 2007 12:16
Lokalizacja: Starogard Gdański

deszczownia z AQUAEL 1000???

Post autor: arkadiusz »

Zastanaiwm sie nad zamontowaniem desczowni (36cm) do swojego filtra AQUAEL UNIFILTER 1000, ponieważ wydaje mi sie że wylot bezpośredni robi mi nieco duze zamieszanie wody. Jak narazie spotkałem sie tylko z plusami tego rozwiązania. Ale chciałbym jeszce usłyszeć zdania fachowców no i tych, którzy takie cos stosuja.
170l narożne
2x Zbrojnik Niebieski,+ 3 maluszki
3xPlatka
4xMieczyki
3xKirysek spiżowy + 3x Kirysek pstry
2xGurami + 2x Skalar
3x Bocja wspaniała + 4xpiskorki
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Wielu Ci wymieni wiele zalet deszczowni i ja sie z nimi zgadzam .Sam miałem długo deszczownie i w sumie byłem nawet zadowolony .Nie mniej jednak teraz jej nie stosuję . Moim zdaniem za bardzo spowalniała ruch wody . Odpowiednio ustawiony wylot filtra zapobiega pralce w baniaku i nie potrzeba deszczowni. Ale nie będę Ci przekonywał do jednego czy drugiego rozwiązania .Sam musisz drogą obserwacji dojść do tego co lepiej sie spisuję w Twoim baniaku. Nie znam tego filtra więc nie wiem jak to wygląda na żywo :D
Na minus deszczowni zapisuję to że jednak ją widać w akwa i to że często lubi sie tam robić syf .Oczywiście można ją zdemontować i przeczyścić ale można też mieć goły wylot z filtr i nie mieć tego problemu :D Jeśli podajesz CO2 koniecznie deszczownie musisz ustawić tak żeby nie burzyła za bardzo lustra wody bo będziesz miał duże straty .
Ja zrezygnowałem z deszczowni i jestem zadowolony.
ODPOWIEDZ