Tło foliowe...

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raju
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Tło foliowe...

Post autor: Raju »

Witam,jako iż jestem początkującym akwarystą(mimo iż moje akwa mam juz mniej więcej rok nie boje się tego powiedzieć) mam pytanko wcześniej w zbiorniku(mam tylko [chyba] 25l :/) i mam pytanie wie ktoś może gdzie poza allegro mógłbym zakupic przyklejane czarne tło foliowe na tył akwa ? W jakim rodzaju sklepu mam tego szukać ? Papierniczych ? Ewentualnie jeśli ktoś jest z Krakowa a wie w którym sklepie można by to dostać to bardzo bym prosił o podanie adresu pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Jolka
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2006 21:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

hmmm...na "akwarium" 25l to nawet papier kolorowy A4 wystarczy. W papierniczym rzecz jasna takowy dostaniesz.
Mozna tez uzyć bristolu albo takiej cienkiej dykty i pomalować na czarno.
Przeciez to taki maly skrawek więc na pewno cos wymyślisz.

Powodzenia:)

A tak poza tym to napisałbyś coś więcej o tym akwa. Jakies rybki?? Roślinki?? itd
Awatar użytkownika
Raju
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raju »

roślinki : 1x moczarka
2x kryptokoryna
i dwie nieznane roślinki :/ j
Obsada : 4x Molinezja(3 małe na wydaniu jeśli ktoś chce),6 Neonów Innesa 2x Gupiki... :/
utro wrzuce fotki dziś już nie mam siły na nic... hm mógłby być np. czarny bristol przyklejony na rogach taśmą ? jeśli nie tak to jak to przyczepić ? Dziękuje za rady pozdrawiam !
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Może być czarny brystol tylko trzeba uważać, zeby go nie zamoczyć jak się ściąga pokrywę. Można go przyczepić taśmą klejącą na rogach.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Raju
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raju »

No to u mnie odpada nie mam pokrywy tylko mam połozoną plexe na akwa na kątownikach... mam nietypowe stare 40x20 pokrywy nie idzie dostać... :/

Wrzucam obiecane fotki :
Obrazek
Obrazek
PS. Właśnie wybieram sie do papierniczego po bristol na tło...



Temat załatwiony.. Kupiłem Bristol i przymocowałem za pomocą przeźroczystej taśmy klejącej jak dla mnie wygląda o niebo lepiej pozdrawiam i dziękuje za rady !
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

W 25l trzymasz molinezje, neony, gupiki?????

Chyba żartujesz?
Nie, żebym się czepiała, ale 25l nie nadaje się na hodowlę ryb. W dodatku molinezje i gupiki mają totalnie różne wymagania odnośnie parametrów wody jak neony...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Raju
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raju »

Nie prosiłem o komentarz na temat mojej obsady tylko o porady na temat tła, moderatorem być i nie pisać na temat... :? :x
All I NeeD Is NeeD For SpeeD !
Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Raju pisze:Nie prosiłem o komentarz na temat mojej obsady tylko o porady na temat tła, moderatorem być i nie pisać na temat... :? :x
Niestety ciężko jest nie zareagować na taką obsade
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hej, Raju, bez nerwów, jak widzę takie akwarium jak Twoje to aż ręka sama leci do klawiatury. Uważasz, że masz wszystko ok?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Raju
Posty: 11
Rejestracja: 05 kwie 2006 19:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raju »

NIe,nie uważam tak,i nie denerwuje się,lecz moje akwa jak narazie spełnia moje oczekiwania ryby nie chorują itd. Do wakacji będe miał nowy zbiornik wtedy pomyśle nad zmianą obsady narazie mam 6 neonów i 4 Black MOlly(w tym 3 młode) więc jak dla mnie jest ok co waszym zdaniem mam zmienić ? Pozdrawiam
All I NeeD Is NeeD For SpeeD !
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Bez urazy, napisałam powyżej, że neony i molinezje mają zupełnie inne wymagania:

neony - woda miękka i kwaśna, chłodniejsza
molinezje - woda twarda i zasadowa, bardzo ciepła

molinezje wymagają zbiornika powyżej 100l, neony dla stadka powinny mieć ponad 60l

To, że akwarium spełnia Twoje oczekiwania nie znaczy, że ryby mają super warunki.
Cieszę się, że będziesz miał nowe, większe akwarium. Pomyśl nad zmianą obsady i wybierz, jakie ryby i w jakich parametrach wody chcesz hodować.
Bardzo chętnie Ci we wszystkim pomożemy i skorzystamy na forum również z Twoich doświadczeń.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ